S.Skvernelis: „Tėvynės labui“ šūkis nebus naudojamas jokio politinio judėjimo pavadinimenuotraukos (5)

2019 gruodžio mėn. 11 d. 12:10:04 Perskaitė 1117

Premjeras Saulius Skvernelis pabrėžia pavadinimą „Tėvynės labui“ įregistravęs dėl to, kad šie žodžiai nebūtų vartojami jokių politinių judėjimų pavadinimuose.

 

„Prekės ženklas yra pateiktas registruoti pagal Nicos klasifikacijos 45 klasę ir jos poklasį – politinių susirinkimų rengimas. Taigi, jei prekės ženklas būtų registruotas, kiti asmenys negalėtų steigti politinės partijos ar politinio judėjimo tokiu pavadinimu. Šūkio „Tėvynės labui“ apsauga nebūtų taikoma niekam kitam – tik politinei veiklai. Šis pavadinimas jau buvo rezervuotas pusę metų ir niekas teisinių pretenzijų nereiškė. Toks precedentas rodo, kad jį rezervuoti galėjo ir gali bet kuris Lietuvos pilietis. Tai buvo mano rinkimų kampanijos šūkis ir simbolis“, – teigė premjeras.

Anot jo, šūkis nebus naudojamas jokio naujo politinio judėjimo pavadinime.

„Jis registruojamas tik tam, kad juo politinėje veikloje negalėtų naudotis kiti asmenys. Ypač dabar, kai artėja rinkimai. Man šis šūkis nėra tik skambi frazė. Esu davęs priesaiką Tėvynei. Daug metų tarnavau Lietuvai dirbdamas policijoje. Puikiai žinau, ką reiškia šie žodžiai, ką reiškia ši priesaika“, – teigė jis.

Trečiadienį į premjero oficialiai įregistruotą prekės ženklą „Tėvynės labui“ sureagavo žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Jis atviru laišku kreipėsi į premjerą, kuriuo prašė atsisakyti šio prekės ženklo teisių.

„Tai žodžiai, kuriuos ištaria valstybės apdovanojimus gaunantys realiuose karo veiksmuose pasižymėję kariai, nusikaltėlių gaujas sutriuškinę ar ypatingus nusikaltimus atskleidę pareigūnai ir kitaip priesaiką Tėvynei garbingai vykdę asmenys. Tokiomis progomis neturėtų skambėti kokio nors politiko ar politinio darinio pavadinimas“, – rašoma proteste.

Laišką pasirašė žurnalistas Edmundas Jakilaitis, architektas Justinas Žalys, lenktynininkas Benediktas Vanagas, „Media bitės“ vienas savininkų Tomas Balžekas, aktorius Paulius Tamolė, viešųjų ryšių verslo atstovai Arūnas Kemežys, Antanas Šaduika ir kiti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net