Sostinės valdžiukai sugalvojo iš gyventojų reikalauti Galimybių pasonuotraukos (58)

2021 spalio 21 20:54:38 Perskaitė 3159

Su tuo, kad be Galimybių paso negalima patekti į didžiuosius prekybos centrus ar naktinius klubus, visuomenė jau apsiprato. Tačiau kai užrašas „aptarnaujami tik turintys Galimybių pasą" atsiranda prie savivaldybės durų, tai, pasak skaitytojų, atrodo keistokai...


Atleis nuo mokesčių?

Su redakcija susisiekė sostinėje gyvenantis pensininkas Jonas. Vyrą labai nustebino ties miesto savivaldybės durimis atsiradę užrašai, kad ši įstaiga aptarnauja tik su Galimybių pasais.

„Po klubus nevaikštau, be prekybos centrų išsiverčiu, bet kai iš mano ir kitų mokesčių mokėtojų pinigų išlaikoma valstybinė institucija nusprendžia riboti dalies interesantų teises ir galimybes, man tai atrodo keistokai", - piktinosi senolis.

Pasak garbingo amžiaus vyro, jis visą gyvenimą sąžiningai dirbo, mokėjo mokesčius, tad dabar nesupranta, kodėl negali gauti jam reikalingų paslaugų.

„Netikiu nei Galimybių pasais, nei jų teikiamomis „galimybėmis", bet tam tikrų paslaugų iš valdiškų institucijų retkarčiais prireikia. Dabartiniai klerkai mėgsta siųsti visus į internetą, tačiau aš užaugau be jo ir dabar mokytis visų vingrybių nežadu. Juolab kad jeigu ne mano ir mano bendraamžių indėlis, visi tie, kurie su kostiumais sėdi biuruose ir vaidina labai protingus, nelabai turėtų kur sėdėti.

Jie, kaip ir tie, kurie nusprendė, kad be kažkokio Galimybių paso aš negaliu savo reikalų susitvarkyti, akivaizdžiai atitrūko nuo realybės. Tik jei jie nenori dirbti savo darbo ir pasirūpinti mano poreikiais, gal ta proga ir mokesčių savivaldai galima būtų nebemokėti? Bent jau iki tol, kol ji atitoktų ir suprastų, jog taip elgtis su žmonėmis negalima", - garsiai svarstė Jonas.

Buvo galima ir neklausti

Kadangi tokių, garbingo amžiaus vilniečių, kurie įpratę visus klausimus spręsti gyvai, tikėtina, yra ir daugiau, „Vakaro žinios" susiklosčiusią situaciją paprašė pakomentuoti pačią savivaldybę. Atsakymas buvo gautas kaip įprastai šabloninis.

„Valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos Vyriausybės priimtu nutarimu įpareigotos sudaryti sąrašą paslaugų, kurių dėl jų specifikos neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu.

Verta pažymėti, kad Vyriausybės nutarime įvardijamos paslaugos, kurios teikiamos ir be Galimybių paso, o į savivaldybę atvykusiems klientams, neturintiems Galimybių paso ar kito dokumento, kuris suteikia teisę gauti paslaugas kontaktiniu būdu (kurioms gauti taikomi nutarime nustatyti reikalavimai), įteikiame skrajutes su informacija, kaip užsisakyti savivaldybės paslaugas nuotoliniu būdu ir kaip galima gauti Galimybių pasą", - buvo rašoma jame.

Kitaip sakant, jeigu nepasiskiepijęs ir virusu nepersirgęs asmuo atėjo gauti konkrečios paslaugos, geriausia, ką šiandien jam gali pasiūlyti Vilniaus savivaldybė, yra lankstinukas apie galimybę pasiskiepyti.

Tiesa, savivaldybės atstovai nurodė, kad tam tikras paslaugas juos išlaikantys asmenys gali gauti ir be Galimybių paso. Tai būtų:

„Santuokos registravimo ceremonija (santuokos registravimo dalyviams);

Vaikų iki 16 metų amžiaus asmenvardžių keitimas;

Dokumentų, skirtų pateikti užsienio valstybių institucijoms, užsakymas ir išdavimas;

Likviduojamų juridinių asmenų veiklos dokumentų perdavimas Archyvo skyriui;

Klientų priėmimas susipažinti su savivaldybės arba likviduotų juridinių asmenų veiklos dokumentais;

Seniūnams priskirtų notarinių veiksmų atlikimas".

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net