Signatarą vėl sulaikė policijanuotraukos (75)

2020 vasario mėn. 20 d. 11:00:59 Perskaitė 10099

Vakar ryte Vilniuje nepažymėtas policijos automobilis užblokavo Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro Zigmo Vaišvilos transporto priemonę. Pareigūnai pastarąjį įsodino į savo mašiną ir nusivežė apklausai, kur jam buvo pareikšti įtarimai dėl buhalterinės apskaitos sunaikinimo. Tiesa, kaip sako pats signataras, neteisėtai, nes nebuvo suteikta teisė į advokatą. Jau antrą kartą policijos sulaikytas Z.Vaišvila įtarimus vadina absurdiškais.

 

„Vakaro žinios“ jau skelbė, kad pernai gruodžio 12 d. signatarą Z.Vaišvilą, išėjusį iš namų patikrinti pašto, sulaikė prie namų automobilyje budėję policininkai. Su šlepetėmis ir treningais, leidus pasiimti telefoną ir užrakinti namų duris, jis mandagiai buvo nuvežtas į policiją apklausai. Prieš tai Z.Vaišvilai buvo įteiktas prokurorės nutarimas jį atvesdinti. Tąkart Vilniaus apskrities VPK Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos vyr. tyrėja Janina Grinevič be Z.Vaišvilos advokato pradėjo jo, kaip įtariamojo, apklausą. Tačiau šiam priminus, kad be gynėjo tokios procedūros negalimos, jis po kelių valandų buvo paleistas namo.

Vakar istorija pasikartojo.

„Iš ryto išvažiavau iš namų, kad užsukčiau į paštą ir į polikliniką. Užsukau benzino į degalinę ir prisiparkavau. O iš priekio privažiavo policijos mašina be skiriamųjų ženklų ir užblokavo mano automobilį. Reiškia, mane sekė, jei žinojo, kur sustosiu. Pareiškiau, kad turbūt ir mano telefonas jau klausomas. Tyli. Tada pareiškė, kad turiu sėsti į jų automobilį. Paprašiau, kad pirmiau leistų į polikliniką. Neleido. Sako, važiuojam į policiją trumpam. Neturėjau pasirinkimo. Buvau sulaikytas. Tokia yra prokurorės formuluotė, su kuria vėliau buvau supažindintas“, - „Vakaro žinioms“ pasakojo Z.Vaišvila.

Pareigūnai signatarą nuvežė pas tą pačią tyrėją J.Grinevič.

„Ji pabandė man pakartotinai įtarimus pareikšti, nors jau per pirmąją apklausą sakė, kad įtarimai man pareikšti. Kadangi neturėjau nei asmens dokumento, nei advokato, pasakiau, kad atsisakau dalyvauti, nes pagal įstatymus per tokią procedūrą privalo dalyvauti advokatas. Paklausiau, koks mano statusas. Tyrėja tyli. Klausiu, tai ką darysime (pokalbis buvo filmuojamas). Atsako: įtarimus pareikšime. Priminiau, kad be advokato negalima. Tyrėja patvirtino, kad tai žino, todėl išrašė šaukimą į kitą apklausą vasario 25 d. Ir pradeda skaityti įtarimus. Nors išrašė šaukimą kitai dienai tam, kad pareikštų įtarimus“, - stebėjosi Z.Vaišvila.

Signataras paklausė, kas čia vyksta.

„O ji toliau skaito įtarimus. Pasakiau „viso gero“ ir išėjau. Nuėjau tiesiai pas jos viršininkę. Pastaroji sako: viskas gerai, taip galima. Supratau, kad nesusikalbėsiu, todėl paprašiau išleisti. Neišleido, varu nuvarė į apklausų kambarį. Sakiau, kad neisiu, nes negali apklausos vykdyti be advokato. Tačiau vis tiek sugrąžino pas J.Grinevič, kuri neišleido namo. Paskambinau advokatui Kęstučiui Betingiui ir pasakiau, kas čia per „bezpridelas“. Galų gale iš policijos išleido namo. Bet vis tiek įkando nors tiek, kad išleido pėsčią. Nors vyrai buvo pasižadėję mane parvežti, nes sakiau, kad neseniai buvo sulaužytos kojos. Tačiau jiems neleido parvežti“, - dėstė Z.Vaišvila.

Pasak signataro, tyrėja išsitarė, kad tyrimą privalo baigti iki kovo 31 d.

„Paklausiau, gal galima pradėti po Kovo 11-osios, nes manęs laukia aibė renginių, atsakė, kad yra planas iki kovo 31-osios baigti“, - pasakojo signataras.

Z.Vaišvila sako, kad įtarimai, tiesa, kol kas pažeidus įstatymus, jam pareikšti dėl bendrovės „FF Lizingas“, kurios 85 proc. akcijų jam priklausė, tyčinio bankroto, arba tiksliau, dėl buhalterinės apskaitos sunaikinimo, nors pats signataras tvirtina, kad nesunaikintas nė vienas dokumentas. Plačiau apie incidentą ir su juo susijusias aplinkybes Z.Vaišvila žada papasakoti šiandien 11.30 val. Seime rengiamoje spaudos konferencijoje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net