Šeštadienį įsigalioja įstatymo pataisos, leisiančios skiepijant nuo COVID-19 nereikalauti  rašytinio sutikimonuotraukos (33)

2021 balandžio 30 12:36:00 Perskaitė 442

Šeštadienį, gegužės 1-ąją,  įsigalios įstatymo pataisos, leisiančios skiepijant nuo COVID-19 nereikalauti rašytinio paciento sutikimo.

 

Seimui pakeitus įstatymą, paciento rašytinio sutikimo nebus reikalaujama, sutikimas bus pareikštas pačiu atvykimo faktu.

Pagal įsigaliosiančias įstatymo pataisas, savanoriškai į sveikatos priežiūros įstaigą ar kitą skiepijimo vietą skiepytis nuo užkrečiamosios pandemiją sukėlusios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija ir (ar) karantinas, atvykęs pacientas yra informuotas ir sutinka, kad jis būtų paskiepytas.

Seimas taip pat numatė ir sąlygą, kad tai būtų galima, jei pacientui suteikta visa būtina informacija skiepijimo metu.

Būtina informacija yra laikoma informacija apie skiepijimo nuo užkrečiamosios pandemiją sukėlusios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija ir (ar) karantinas, esmę, pobūdį, tikslus, žinomas ir galimas komplikacijas (nepageidaujamus padarinius), kitas aplinkybes, kurios gali turėti įtakos paciento apsisprendimui sutikti arba atsisakyti skiepijimo, taip pat galimi padariniai atsisakius.

Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisas inicijavo buvęs  sveikatos apsaugos ministras, parlamentaras Aurelijus Veryga, primena ELTA.

Seimas jas priėmė šių metų balandžio 20 d.  Už naują teisinį reguliavimą balsavo 113 Seimo narių, 4 buvo prieš, 4 susilaikė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net