Senamiestyje pavakaroti galima jaukiame Istorinės Prezidentūros kiemelyjenuotraukos (1)

2021 rugpjūčio 01 08:00:00 Perskaitė 101

Rekonstruojama Vilniaus gatvė Kauno senamiestyje daugybę nepatogumų sukėlė joje esančių kavinių, parduotuvių savininkams, ir, be abejo, – lankytojams, daug kam sutrikdė įprastą veiklos ritmą. Uždarius gatvę rekonstrukcijai, pagrindinius vartus teko užverti ir į Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziejaus padalinio – Lietuvos Respublikos Istorinės Prezidentūros Kaune – sodelį. Tačiau, anot šios kultūros įstaigos vadovės Renatos Mikalajūnaitės, kelių į Prezidento rūmus Kauno senamiestyje yra ne vienas.

 

Ratuotiems muziejaus lankytojams atviri vartai į kiemelį iš Šv. Gertrūdos gatvės pusės. Čia pat yra ir mašinų stovėjimo aikštelė. Atviri šie vartai ir pėstiesiems. Jų patogumui šią liepą buvo atverti vartai iš Gimnazijos gatvės. Svarbu ir tai, kad pėstieji į muziejaus sodelį vasarą gali užsukti nuo 7 iki 23 valandos. Tiesa, einantiems iš Laisvės alėjos, tenka eiti palei Šv. Gertrūdos gatvę arba Prezidentūros kiemą pasiekti įsukus į tarpuvartę, per kelių gyvenamųjų namų kiemus.

Yra skelbta, jog nuo Tarptautinės muziejų dienos (gegužės 18-osios) Istorinės Prezidentūros kieme eksponuojama nauja paroda „Septynios rūmų istorijos. Preliudija“, suteikianti progą žvilgtelti į Kauno miestą bei iš laiko perspektyvos – į Senamiesčio ir Naujamiesčio sankirtoje stovinčius Prezidento rūmus. Eksponuojamos archyvinės nuotraukos apžiūrinčius parodą supažindina su septyniais svarbiais istoriniais laikotarpiais. Tad užsukus į žalią oazę, kuri šiek tiek kompensuoja daugelio kauniečių mėgstamą, bet nuo liepos vidurio prarastą galimybę pasivaikščioti Vilniaus gatvėje, visai miela pasižvalgyti Istorinės Prezidentūros kieme į parodą, primenančią tuos laikus, kai Kaunas buvo laikinoji sostinė. Arba tiesiog pavakaroti, ramiai prisėdus ant suoliuko, kurių čia yra ne vienas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net