respublika.lt

Rūpi tik COVID-19 užsikrėtę vaikai?

(0)
Publikuota: 2021 rugsėjo 30 20:46:00, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 2 nuotr.
2021-ieji - dabartinis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys gąsdina žmones prieš TV objektyvus. Eltos nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę paskelbė, kad sostinės medikai kovoja dėl reanimacijoje atsidūrusio COVID-19 apsikrėtusio paauglio gyvybės. Pridurdamas, jog tiek jis, tiek jo šeima buvo nepasiskiepiję. Tačiau kažkodėl neraginama susimąstyti ir, panašu, patys politikai nesusimąsto, kad vaikai serga ir kitomis ligomis. Net miršta. Tačiau tais atvejais raginama nepanikuoti...


„Šiuo metu Vilniuje reanimacijoje guli vaikas, dėl jo gyvybės medikai kovoja jau septintą parą. Situacija yra labai sudėtinga. Vaikas 14-os metų, jis nepasiskiepijęs, užsikrėtė savo namuose nuo artimųjų. Tiesiog kiekvienas asmeniškai susimąstykime", - praėjusią savaitę žurnalistams kalbėjo A.Dulkys.

 

Kai kurie internautai tikrai susimąstė, tačiau visai apie ką kita, nei nori ministras. Jie į feisbuką įkėlė senų straipsnių, kuriuose aprašyta po vaikų mirčių nuo kitų ligų buvusi priešinga reakcija - medikai net ragino nepanikuoti. Pavyzdžiui, po to, kai 2009-aisiais vienas vaikas mirė nuo tuo metu atsiradusio kiaulių gripo, šia liga užsikrėtė dar keli. Internautai stebisi, kad „reklamuojamas" tik „kovidas", nors kitomis ligomis vaikai užsikrečia ir miršta daug dažniau.

Apie tai „Vakaro žinios" telefonu kalbėjosi su buvusia sveikatos reikalų ministre, dabartine Seimo Sveikatos reikalų komiteto nare Rimante Šalaševičiūte. Pokalbio metu ji su komitetu dalyvavo išvažiuojamajame posėdyje Klaipėdos ligoninėse.

„Mes - ką tik iš Klaipėdos vaikų ligoninės. Žinokite, per tris savaites ten dėl koronaviruso (ir tikrai labai sudėtingo) buvo paguldytas 31 vaikas. O per visą praeitą mėnesį - 32. Ligoninė turi atskirą skyrių, vaikai guli reanimacijoje su ventiliavimo aparatais ir t.t. Buvau ir Telšiuose. Iš 6 per savaitę paguldytų 3 mažamečiai serga koronavirusu. Skaičiai tokie. Todėl paprašiau ministro, kad iš bendros statistikos būtų išskiriama, kiek vaikų susirgo ir kiek buvo hospitalizuota. Gal tada tėvai supras, kad į vaikus reikia pradėti žiūrėti truputį kitaip.

Nesutinku, kad raginama pamiršti kitas ligas, kreipiant dėmesį tik į COVID-19. Ministras teisingai daro, kad skiria ypatingą dėmesį „koronai", nes, drastiškai didėjant hospitalizuotųjų dėl šios ligos skaičiui, ligoninėse mažėja laisvų lovų, todėl nukenčia ir sergantieji kitomis ligomis", - sakė R.Šalaševičiūtė.

Tačiau Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius hematologas Eduardas Vaitkus pastebėjo, kad mūsų šalyje nuo koronaviruso nemirė nė vienas asmuo iki 20 metų.

„O kai nuo gripo mirė 20-metis, taip pat 14-metis, niekas iš valdžios dėl jų nepergyveno. „Įsikąstas" tik koronavirusas, nors gripo virusas vaikams yra pavojingesnis.

Kadangi valdžios planas (neklauskite, kodėl) yra paskiepyti ateityje ir vaikus nuo 5 iki 12 metų, tai ir bandoma sukelti paniką. Prisiminkime, kai ministru buvo Aurelijus Veryga, jis sakė: iš užsienio sugrįžusius tėvus reikia tirti dėl koronaviruso, o vaikų net tikrinti nereikia. Atviru tekstu buvo sakoma, kad vaikams jis nepavojingas ir t.t. Dabar, kadangi didelę dalį suaugusiųjų jau paskiepijo (likusius privers Galimybių pasais ir neleisdami dirbti), reikia priversti, kad tėvai norėtų paskiepyti ir vaikus. Tam buvo pasitelktas net prof. Vytautas Usonis, prieš dvyliktokams prasidedant egzaminams. Jis energingai reklamavo: būtinai pasiskiepykite, nes jei pasigausite virusą, gali nukentėti atmintis. Dėl to blogiau išlaikysite egzaminus ir visa gyvenimo lemtis pasikeis.

Dabar pasitelkiama ne tik tokia reklama, bet ir panika. Todėl kai vaikas numiršta nuo gripo - ne bėda, kai miršta nuo kitų ligų - ne bėda, o kai užsikrečia „korona" - didžiulė bėda", - „Vakaro žinioms" sakė E.Vaitkus.

Profesorius priminė kelis skaičius iš Vokietijos, nes analogiški Lietuvoje arba nerenkami, arba neskelbiami.

„Per tam tikrą laikotarpį nuo „koronos" mirė 4 vaikai, 114 - nuo gripo, apie 1000 - nuo kitų ligų. Bet Lietuvoje apie tai nekalbama, nes tikslas - paskiepyti vaikus, jie net raginami neklausyti tėvų ir skiepytis jiems nežinant!" - baisėjosi E.Vaitkus.

Jis pacitavo Didžiosios Britanijos mokslininką Adamą Finą (Adam Finn), kuris yra Bristolio universiteto pediatrijos profesorius ir Bristolio skiepų centro vadovas, PSO Europos techninės patariamosios imunizacijos ekspertų grupės pirmininkas ir PSO strateginės ekspertų grupės narys.

„Tai nėra įrodyta, bet gali būti kur kas pigiau ir paprasčiau leisti tam įvykti (užsikrėsti „korona"), negu vis imunizuoti žmones vakcinomis. Mes galime įkliūti į stiprinamųjų vakcinų ciklinę grandinę, nežinodami, ar iš viso reikia stiprinamųjų dozių. Tačiau argumentas dėl vaikų jau yra laimėtas (išspręstas), nes 40-50 proc. vaikų jau buvo infekuoti koronavirusu ir dauguma jų nesirgo arba sirgo lengvai", - teigė E.Vaitkus.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s