Praėjusią savaitę Seimui nepritarus po svarstymo nutarimo projektui dėl valstybės pripažinimo senovės baltų religinei bendrijai „Romuva", pastaroji kreipėsi į Europos tarybos ministrų komitetą, prašydama jį atlikti sustiprintą Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo vykdymo byloje „Romuva" prieš Lietuvą" priežiūrą.
„2022 m. rugsėjo 29 d. Lietuvos Respublikos Parlamentas svarstymo stadijoje atmetė nutarimą dėl „Romuvos" pripažinimo ir grąžino jį tobulinti iniciatoriui parlamento Žmogaus teisių komitetui, net nenurodydamas, kas turėtų būti tobulinama minėtame nutarime. Tokia „Romuvos" pripažinimo eiga iš esmės reiškia, kad parlamentinė procedūra vėl bus kartojama nuo pat pradžių, nors religinė bendrija „Romuva" atitinka visus valstybės pripažinimui suteiktus kriterijus ir dėl jų parlamento nariams svarstant pripažinimą nebuvo iškilę jokių abejonių. Daugumai Seimo narių balsuojant prieš valstybės pripažinimą suteikiantį projektą arba susilaikant dėl jo, skambėjo su „Romuva" niekaip nesusiję absurdiški argumentai, esą, Rusijos geopolitiniai siekiai yra silpninti krikščionybę ir dėl to Seimo nariai negali pritarti nekrikščioniškos bendruomenės pripažinimui. Manome, jog jau antrą kartą nesuteiktas Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva" pripažinimas rodo, kad parlamentinė procedūra pateko į aklavietę, o Lietuva iš esmės atsisakė įgyvendinti EŽTT sprendimą byloje „Romuva" prieš Lietuvą," - pranešime spaudai sako „Romuvos" krivė Inija Trinkūnienė.
2021 m. birželio 8 d. Seimo atsisakymą suteikti valstybei pripažinimą Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva" EŽTT Strasbūre pripažino diskriminuojančiu ir varžančiu minties, sąžinės ir religijos laisvę bei pažeidžiančiu religinės bendrijos teisę į veiksmingą teisinę gynybą.