Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį priėmė sprendimą, kuris leistų Lietuvos jūrų muziejui panaudos teise perduoti Dangės upės krantinės dalį, prie kurios būtų galima švartuoti nurašytą karinį laivą „Sūduvis" ir paversti jį muziejumi.
Klaipėdos vicemeras Arūnas Barbšys, kuris vadovavo darbo grupei, dėl vietos „Sūduviui" parinkimo sako, kad diskusija vyko visus metus. Diskutuota buvo dėl kelių vietų, kur galėtų stovėti „Sūduvis". Statyti laivą kitoje Pilies tilto pusėje ties buvusiu senosios perkėlos pastatu buvo atsisakyta dėl intensyvesnės laivybos šioje upės dalyje, taip pat dėl saugumo, nes audrų metu upė už tilto yra saugesnė švartuoti medinį laivą.
Švartuoti laivą Smiltynėje prie Lietuvos jūrų muziejaus, darbo grupės manymu, būtų ir per brangu ir tam pasirengti jau neužtenka laiko. Tiems, kurie mano, kad kariniam laivui miesto centre ne vieta, A.Barbšys siūlo paskaityti užrašą ant Kaune Karo muziejuje eksponuojamo Laisvės varpo.
„Ten parašyta, kad laisvę reikia apginti", - pacifistų argumentus atrėmė A.Barbšys.
Miesto tarybos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos narys Vidmantas Dambrauskas pasiūlė, kad pasirašant panaudos sutartį dėl „Sūduvio" pastatymo dešiniajame Dangės upės krante, prie Pilies tilto, būtų numatytas ne dabar planuojamas penkerių metų laikotarpis, o dvejų.
Šis siūlymas sulaukė ir kitų tarybos narių pritarimo.
Rimantas Taraškevičius sakė, kad tokiu atveju, jei po dvejų metų miestas apsispręstų, kad laivas turi būti statomas kitoje vietoje, miestas turėtų prisiimti ir finansinius įsipareigojimus tokią vietą paruošti. Nes dabar Lietuvos jūrų muziejus yra pasirengęs pats skirti keliasdešimt tūkstančių eurų tam, kad krantinė būtų pritaikyta laivui švartuoti.
Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė taip pat pasigedo aiškesnių miesto įsipareigojimų dėl finansavimo tuo atveju, jei laivo vieta ateityje būtų kaitaliojama.