respublika.lt

PSO nerekomenduoja nuo COVID-19 skiepyti 5-11 m. vaikus

2021 lapkričio 27 13:00:00
Daiva ALZYTĖ

Lietuvoje jau skelbiama apie 5-11 metų vaikų vakcinaciją nuo COVID-19 ligos. Nors Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) nuo tokių rekomendacijų susilaiko ir primena, jog vaikai serga daug lengvesne šios ligos forma.

×
nuotr. 1 nuotr.
Skiepai. Eltos nuotr.

 

Tai jau ne pirmas kartas, kai Lietuva su COVID-19 skiepais bėga pasaulinėms organizacijoms už akių. Masinė vaikų nuo 12-os metų vakcinacija mūsų šalyje taip pat buvo pradėta tuomet, kai PSO tokių rekomendacijų dar nebuvo paskelbusi.

Tokia pati situacija yra ir dabar. „Vakaro žinioms" tai patvirtino PSO atstovė Lietuvoje Ingrida Zurlytė: „Tyrimai dėl COVID-19 vakcinų vaikams, jaunesniems nei 12-os metų, dar vyksta, tad PSO atnaujins rekomendacijas, kai tik pasirodys daugiau duomenų ar epidemiologinė situacija pareikalaus rekomendacijų pakeitimo."

Ji priminė, kad skiepytis patariama ne visiems, o sveikatos problemų turintiems vaikams. „Bet kurio amžiaus vaikai ir paaugliai (kalbant apie COVID-19 vakcinaciją omenyje turima 12-16 metų vaikai) gali būti infekuoti ir perduoti virusą, tačiau iš turimų duomenų aiškėja, kad jaunesni vaikai gali būti mažiau jautrūs. „Kaip ir kitos didesnės rizikos gyventojų grupės, vaikai su esamomis sveikatos problemomis turi didesnę riziką sunkiai susirgti COVID-19 liga. PSO pataria, kad vaikai, kurie turi sveikatos sutrikimų, būtų vakcinuojami tuo pačiu metu, kaip ir didesnės rizikos suaugusiųjų grupės, naudojant vakcinas pagal vakcinų autorizavimą pagal amžių", - nurodė I.Zurlytė.

Primename, kad apie vaikų nuo 5 metų skiepijimą buvo pranešta ištyrus beveik 2000 vaikų nuo 5 iki 11 metų, kurie neturėjo ankstesnės infekcijos požymių. „Iš 1305 vaikų, kuriems suleista vakcina, COVID-19 liga buvo diagnozuota tik trims, palyginti su 16 vaikų iš 663, kurie gavo placebą", - nurodo Europos vaistų agentūros Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas.

Tiesa, kol kas Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos Lietuvoje skelbiamame vakcinos informaciniame lapelyje nurodoma, kad „Comirnaty" nerekomenduojama skirti jaunesniems kaip 12-os metų vaikams." O kaip skelbia Lietuvos statistikos departamentas, 0-19 metų gyventojų amžiaus grupėje per visą pandemijos laikotarpį nėra fiksuota nei viena mirtis nuo koronaviruso.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • GINKLAI: Valstybės sienos apsaugos tarnyba iš kariuomenės perima 500 automatinių šautuvų G-36.
  • PAŠTAS: Lietuvos pašto administracija persikels į Vilniuje esantį „Technopolio“ biurų kompleksą – paštas su komplekso valdytoju pasirašė dešimties metų trukmės nuomos sutartį.
  • SULAIKYMAS: Teisėsaugos pareigūnai sulaikė šnipinėjimu Baltarusijai įtariamą Lietuvos pilietį Mantą Danielių, vėliau jis suimtas dviem mėnesiams.
  • ORAI: Šildymo sezoną gyventojams Panevėžys pradės nuo spalio 10 dienos, šiuo pavyzdžiu svarsto pasekti ir Šiauliai, kiti šalies didieji miestai dar lauks vėsesnių orų.
  • SITUACIJA: Prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys akcentuoja, kad Rusijos karinis pajėgumas Kaliningrado srityje nėra tiek sumažėjęs, kad Lietuvos saugumo situacija sustiprėtų ir šalis galėtų mažesnį dėmesį skirti savo gynybai.
  • PAREIGŪNAI: Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene aptarė statutinių pareigūnų profesinio rengimo problemą - ministrės nutarė, kad turi būti suburta tarpinstitucinė darbo grupė, parengsianti tinkamiausią pareigūnų rengimo modelį.
  • PINIGAI: Su prezidentu Gitanu Nausėda susitikęs valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas teigia, kad svarstoma persiderėti, kaip ir kam Lietuvoje panaudoti pagal Europos Sąjungos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę numatytas dotacijas ir galbūt padidinti skirtų pinigų dydį.
  • PARTIJOS: Per pastarąjį pusmetį Lietuvos partijos išlaikė panašų narių skaičių, tik opozicinė Regionų partija gerokai pasipildė naujais nariais, rodo Teisingumo ministerijos duomenys.
  • APŠVIETIMAS: Konkursą laimėjusi įmonė „Indikacija“ pirmadienį Klaipėdos rajone pradėjo beveik metus truksiančius darbus, kurių metu bus atnaujinta visa rajono apšvietimo sistema.
  • SAUGA: Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija antradienį apžvelgs civilinės saugos sistemos būklę.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar jūsų aplinkoje šiuo metu daug sergančiųjų peršalimu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+5 +14 C

+6 +15 C

 

+8 +14 C

+12 +15 C

+13 +16 C

 

+12 +14 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s