respublika.lt

Privačioms mokykloms - dar viena privilegija

(231)
Publikuota: 2022 gruodžio 27 15:00:00, Deimantas KNIŠKA
×
nuotr. 1 nuotr.
Landsbergių valdomos privačios švietimo įstaigos įpareigojimo priimti neįgaliuosius moksleivius nesulauks. Eltos nuotr.

Kai kurie Seimo opozicijos atstovai tokie priekabūs, kad valdantiesiems priekaištauja, jog jie privačioms ugdymo įstaigoms nori suteikti dar vieną privilegiją. Ir tokie įtarūs, jog mano, kad taip elgiamasi, nes didelį privačių mokyklų tinklą turi konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio sutuoktinė Austėja Landsbergienė. Bet ar tik tai nėra tiesa?

 

 

Per Seime vykusią Vyriausybės valandą „valstietė" Ligita Girskienė apie tai pasiteiravo švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės bei socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės. Jai užkliuvo stumiama Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nuostata, kad „asmeniui su negalia garantuojamas ugdymas valstybės lėšomis valstybinėse ir savivaldybių ikimokyklinio ugdymo įstaigose, mokyklose pagal formaliojo ir neformaliojo švietimo programas, taip pat galimybė valstybės lėšomis mokytis pagal profesinio mokymo programas Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatymo nustatyta tvarka".

„Noriu paklausti, kodėl šioje dalyje nieko nekalbama apie privačias ugdymo įstaigas, negi privačios ugdymo įstaigos neturės prievolės priimti neįgalius vaikus ar kokių nors sutrikimų turinčius vaikus į savo ugdymo įstaigas?", - domėjosi parlamentarė.

Pasak J.Šiugždinienės, privačioms įstaigoms tokios prievolės nėra, „bet kaip tik mes Lietuvoje turime labai daug mažų privačių įstaigų, kurios būtent ir dirba su įvairių specialiųjų poreikių turinčiais vaikais".

M.Navickienė kolegę panoro papildyti.

„Nereikėtų tarpusavyje priešinti. Jeigu mes imtume skaitinę išraišką vaikų, kurie turi negalią, greičiausiai pamatytume (nesu tikra), kad ir šiaip tos mokyklos yra ganėtinai atviros ir suteikia gana nemažas galimybes vaikams tinkamai integruotis. Bet diskusija čia turėtų būti ne apie tai, ar privatus, ar viešasis sektorius, o apie tai, kaip nacionaliniai teisės aktai galėtų apskritai panaikinti segregaciją. Ta kryptimi ir einame", - kalbėjo M.Navickienė.

L.Girskienei vis tiek liko neaišku.

„Jeigu aš norėsiu atvesti savo vaiką, turintį tam tikrų neįgalumo požymių, į A.Landsbergienės ugdymo įstaigą, tai nėra prievolės, kad jie mane priims?", - nerimo L.Girskienė.

„Man atrodo, kad tikrai konkrečias mokyklas išskirti nėra korektiška ir etiška. Pirmas dalykas.

Antras dalykas. Esu tikra, kad į tas privačias mokyklas, į kurias ateina vaikas, ir be prievolės jis galėtų būti priimtas. Ar tai yra užtikrinama visose mokyklose, aš negaliu pasakyti, bet lygiai taip pat ir valstybiniame sektoriuje mes tikrai turime nemažai iššūkių. Aš dar kartą kviečiu nepriešinti sektorių tarpusavyje, bet nacionaliniu mastu spręsti, kad turėtume kuo mažesnę šeimų ir vaikų, turinčių negalią, atskirtį", - privačias įstaigas bandė užstoti M.Navickienė.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
83
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (231)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s