Po to, kai rašėme: Kariuomenė: šauktinių namo neišleis ir sergančiųjų skaičiaus neskelbsnuotraukos (11)

2020 lapkričio 13 17:43:57 Perskaitė 1175

„Vakaro žinios" ketvirtadienį skelbė, kad „kairė nežino, ką daro dešinė", aprašydamos situaciją, kai visuotinio karantino metu šauktiniai pilnais autobusais vežami matuotis uniformų. Vos paskelbėme žurnalisto Dariaus Čiužausko svarstymus, kariuomenė paskelbė, jog dėl koronaviruso rizikos šauktinių namo nebeišleis.

 

„Iš visos Lietuvos šimtai šauktinių renkasi Karo prievolės ir komplektavimo skyriuose, iš kurių būriais išvežami po skirtingose šalies vietose įsikūrusius karinius dalinius.

Vyriausybė aiškiai nurodė, jog važiuoti tarpmiestiniu transportu galima tik užimant sėdimą vietą, išlaikant mažiausiai vieno metro atstumą. Tačiau nesunku atspėti, kiek kareivėlių iš tiesų sodinama į vieną autobusą. Ir kaip laikomasi saugumo reikalavimų juos aprengiant uniformomis tarnybos vietoje. Vargu, ar iš pirmo karto parenkamas tinkamas dydis, o per didelė ar per maža uniforma po to dezinfekuojama", - ketvirtadienį rašė „Vakaro žinios".

O netrukus visuomenę pasiekė Lietuvos kariuomenės vado atstovo spaudai majoro Tomo Balkaus pranešimas, kad kariuomenė šią savaitę sugriežtino rizikos valdymui taikomas priemones, todėl šauktiniai namo nebus išleidžiami.

„Susirgimai kariuomenėje tęsiasi, jie yra. Tačiau augimai nėra dideli. Kariuomenė išlieka kovinga ir pasirengusi atlikti savo užduotis. Kariai, kurie susirgo antros bangos pradžioje, jau sveiksta. Turime sveikstančių karių visai nemažai, lyginant su susirgusiais per vieną dieną. Tas yra gerai", - teigė jis.

„Šauktinių tėveliams ir jų draugams yra informacija, kad mes jų neplanuojame paleisti į namus. Pagal įstatymą, privalomosios karo tarnybos kariai išleidžiami du kartus po septynias paras. Bet kol virusas plinta, saugodami kitus karius ir padalinių kovingumą, siekiame neįsileisti šio viruso kaip įmanoma", - sakė jis.

Maža to, net skelbti, kiek kareivėlių serga, neketinama. Esą informacijos apsaugos specialistų vertinimu, kariuomenėje sergančių ir izoliuotų karių statistikos nuolatinis teikimas kelia grėsmę atskleisti Lietuvos kariuomenės operacinius pajėgumus.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net