P.Gražulis išvardijo savo nuodėmesnuotraukos (31)

2020 sausio mėn. 24 d. 14:00:16 Perskaitė 3071

Kauno policija atsisakė pradėti tyrimą dėl parlamentaro Petro Gražulio kreipimosi, kad buvo sekamas ir sužalotas, nes nemato nusikaltimo sudėties. Tačiau politikas nenuleidžia rankų, tokį sprendimą apskundė prokurorams, o jei ir šie bus abejingi, pasiryžęs minti teismų slenksčius - tiek lietuviškų, tiek Strasbūro. Anot jo, jei tokioje situacijoje būtų atsidūręs ne Gražulis, o koks nors konservatorius, būtų lėkusios policijos vadovų ir ministrų galvos.

 

Kauno policija atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo P.Gražulio sekimo ir sužalojimo, nes nenustatė nusikalstamos veikos požymių. Į policiją parlamentaras kreipėsi dėl sausio 6 d. vykusio incidento, kai, jo paties žodžiais tariant, visą dieną buvo persekiojamas kelių asmenų automobiliu, o bandant šiuos sulaikyti - sužalotas. Žurnalistams Seimo narys sakė manantis, kad buvo sekamas STT agentų.

„Man pasakė, kad policijos atsakymą parašys elektroniniu paštu, bet jokio laiško negavau. Sausio 22 d. iš žiniasklaidos sužinojau, kad tyrimas nepradėtas, todėl nulėkiau į Kauno policijos komisariatą ir pasiėmiau sprendimo kopiją bei apskundžiau sprendimą prokuratūrai. Nors ką čia skųsti, kai prokuratūra ir specialiosios tarnybos ir organizuoja visą sekimą. Bet kito kelio nėra, o vakar buvo paskutinė diena, kai galima apskųsti, todėl tikriausiai man ir laiško neatsiuntė - kad pražiopsočiau terminą.

Jei ir prokuratūra atmes skundą, teks kreiptis į teismus, o po kokių 10 metų, kai visos galimybės bus išnaudotos, teks ir į tarptautines instancijas kreiptis, jei dar nebūsiu užkastas“, - „Vakaro žinioms“ sakė parlamentaras.

P.Gražulis labiausiai stebėjosi, kad policija nemato nusikaltimo sudėties.

„Kartu buvusios mano dukros, tų, kurie incidentą filmavo, net neapklausė, nekreipė dėmesio, kad mane sekusio automobilio numeriai padirbti, kad mano kelnės suplėšytos, pirštas sužalotas, į galvą gavau. Pasirodo, tai nėra nusikaltimas. Sumuštas buvau, kai bandžiau persekiotojus sulaikyti“, - pasakojo P.Gražulis.

Pasak Seimo nario, visai kita situacija būtų buvusi, jei jo vietoje būtų atsidūręs kas nors kitas.

„Jei būtų koks konservatorius, lėktų galvos tiek vidaus reikalų ministrui, tiek policijos komisarui - visiems. O su Gražuliu galima viską daryti. Jei koks Rokas Masiulis pateiktų tokį skundą, tai iš viso visa sistema būtų „išvalyta“. Juk gyvename kaip Šiaurės Korėjoje“, - tvirtino parlamentaras.

Paklaustas, kodėl mano, kad sekimą organizuoja STT, politikas atsakė, kad dėl „nelemtos listerijų bylos“.

„STT prieš kelis mėnesius pranešė, kad manęs elektroninėmis priemonėmis nebekontroliuoja. Rudenį gavau kitą raštą, kad tyrimas nutrauktas, nes Seimas nepanaikino mano imuniteto. Dabar, galvoju, mane seka, nes tikisi, kad galbūt ką nors pasakysiu, gal bus galima sumontuoti kokį pokalbį ir sukurpti bylą.

Sovietmečiu kovojau prieš tuometinę sistemą ir tebuvau kartą nuteistas. O valdant Daliai Grybauskaitei man iškeltos net 4 bylos. Mat kritikavau Grybauskaitės ir konservatorių veidmainystę dėl Astravo AE, akivaizdų pasipelnymą dėl SGD terminalo, nusikalstamą „Snoro“ sunaikinimą atsisakant jį sanuoti, nusikalstamu laikiau ir laikau paskolos itin aukštomis palūkanomis paėmimą 2009 m. Kritikavau ir žiniasklaidą, ypač tą, kurią užvaldė Grybauskaitės ir konservatorių bendraminčiai, kritikavau valstybės valdymą slaptomis pakampėse sukurptomis pažymomis ir t.t.

Taip kad daug turiu „nuodėmių“, todėl reikia būtinai mane nuteisti“, - įsitikinęs P.Gražulis, kuris, beje, visa tai išdėstė ne tik „Vakaro žinioms“, bet ir savo skunde prokuratūrai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net