Pergudrauti sukčius padėjo karti pamoka

2014 balandžio mėn. 19 d. 12:02:05 Perskaitė 1394

Kartą nuo telefoninių sukčių nusvilusi šiaulietė 72 metų Veronika Rudienė antrąsyk į jų žabangas jau nebepakliuvo ir padėjo policijos pareigūnams sulaikyti pinigų atėjusią aferistų parankinę. Už pagalbą policijai šiaulietė penktadienį apdovanota Angelo sargo skulptūrėle.

Telefoninis sukčius V.Rudienei laidiniu telefonu paskambino balandžio 14-osios pavakarę. Nepažįstamasis prisistatė policijos pareigūnu ir pareiškė, esą moters žentas eismo įvykyje sužalojo mergaitę. Apsimetėlis pareigūnas pašnekovei paaiškino, kad baudžiamoji byla žentui nebus keliama, jei moteris nukentėjusios mergaitės artimiesiems atlygins 12 tūkst. litų turtinę žalą.

Sumojusi, kad spąstus jai bando paspęsti telefoninis sukčius, šiaulietė nusprendė į šiuos spąstus įvilioti jį patį. Moteris pradėjo derybas su aferistu ir nuo pradinės jo prašomos 12 tūkst. litų sumos sugebėjo nusiderėti iki 1100 litų. Tariamas policininkas neleido moteriai padėti telefono ragelio ir vis ją šnekino. Tačiau V.Rudienė jį pergudravo pasakiusi, kad eina į kitą kambarį atsinešti popieriaus, ant kurio susirašys pašnekovo diktuojamą raštą apie duodamą pinigų sumą ir banknotų numerius. Nuskubėjusi į kitą kambarį šiaulietė ten buvusio sūnaus paprašė skubiai iškviesti policiją, o pati grįžo prie laidinio telefono ir iš lėto ėmė rašyti sukčiaus diktuojamą tekstą.

Apsimetėlis policininkas aukai pranešė, kad pasiimti pinigų pas ją į namus atvyks nukentėjusios mergaitės teta. Netrukus į V.Rudienės duris išties pasibeldė moteris. Ją iškart sučiupo šiaulietės sūnaus iškviesti ir pasalą surengti spėję policininkai. Pareigūnams įkliuvusi 36 metų šiaulietė prisipažino atėjusi paimti pinigų. Įtariama, kad ši policijai žinoma šiaulietė panašia nusikalstama veikla užsiiminėja jau ne pirmą kartą. Pareigūnai neabejoja, kad jiems įkliuvo tik nusikaltimo vykdytoja - vadinamosios „kojos“, kurioms iš įkalinimo įstaigų dirigavo kol kas nenustatyti panašių aferų organizatoriai.

V.Rudienė, priimdama Angelo sargo skulptūrėlę iš Šiaulių miesto policijos komisariato viršininko Rimvydo Šlekio rankų, prisiminė ir karčią patirtį, kuri jai padėjo demaskuoti sukčių klastą. Moteris teigė apie telefoninius sukčius ne kartą girdėjusi iš žiniasklaidos, bet pergudrauti juos sugebėjusi tik po asmeninės pamokos, jai kainavusios 2 tūkst. litų. Šiemet sausio

31-ąją V.Rudienei paskambinęs nepažįstamasis pribloškė netikėta žinia - neva jos anūkė sužalojo mergaitę, dėl to nukentėjusiosios tėvams reikia atlyginti materialinę žalą. Netrukus atėjusiam nepažįstamam jaunuoliui šiaulietė atidavė 2 tūkst. litų ir tik po to išsiaiškino buvusi apgauta. Šio nusikaltimo tyrimas buvo sėkmingas, pareigūnai demaskavo sukčiavimu užsiimančių jaunuolių grupę.

Parengta pagal dienrašcio „Respublika“ prieda „Gyvenimas“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net