respublika.lt

Partizanai. Pasirinkimo kaina - straipsnio komentarai:

 • Sk. 2019 kovo mėn. 25 d. 11:40:28

  Tv laidoje ,,Istorijos detektyvai " kalbina moterytes kurios labai pozityviai atsiliepia apie partizanus. Bet juk matome faktus komentaruose kitokius . Gal reikėtų ir kitas liudininkes pakalbinti teisybės dėlei.Apie Mieldažytę nėra ko kalbėti . Tokių žmonių niekas negerbia ,- tai išverstaskūrė.

 • Jonė 2019 kovo mėn. 25 d. 08:15:50

  Kas valdžioj to ir ,,teisybė'. O valdžios keičiasi.....Bus dar tų ,,tiesų'.

 • 1946 metų ruduo 2019 kovo mėn. 15 d. 14:27:38

  Nakčia į gryčią miškas beldžias Sulytas, purvinas ir ima guostis Autus džiovina Ąžuolas ir Beržas Ant šautuvo užmiega jaunas Uosis. Ir stalas atiduoda miškui maistą Ir puodas kantriai verda seną vištą Aš, pašukinį maišą užsimetęs, Sargyboj stoviu, saugau mišką. Tegul jisai, sulytas, purvinas Suspėja bent autus prasidžiovinti Nejau aš vienas pastatytas Stebėt, mąstyt ir viską atsiminti? O paryčiui į gryčią miestas veržias Net šuo ir tas atprato loti Ir pirmąkart girdžiu, kaip tėvas meldžias, Atidarydamas duris lyg skaudžią votį. Man jau nereikia aiškinti - toks metas Tamsoj sugrabalioju duoną, sviestą Ir vėl tą patį maišą užsimetęs, Sargybon išvarytas saugau miestą. Bet aš matau, kaip takeliu pro klėtį Istorija ateina - taip panaši į mamą, Paglosto mano galvą ir man lengviau budėti, Nors medžiai prie namų piktai ir gūdžiai šlama. (Justinas Marcinkevičius, eilėraštis „1946 metų ruduo".

 • Jonina 2019 kovo mėn. 11 d. 18:04:36

  Gal palaukit kol išmirs liudininkai tų baisių laikų, tada galėsit liaupsint partizanus, nes mes juos atsimenam kitu pavadinimu-banditai.

 • pagarba 2019 kovo mėn. 11 d. 15:56:28

  tiem zmoniem.

 • kotryna 2019 kovo mėn. 11 d. 15:25:44

  Kazkas su galva tai mildazytei.Kol gyvas buvo vyras jis reguliavo o dabar geda ziureti ir skaityti.KA NAUDOJA?

 • net keista 2019 kovo mėn. 11 d. 13:21:05

  žmonių bėdų turgaus karalienė susidomėjo partizanais, net keista. Negi ji ir čia kažką jaučia?

 • manau 2019 kovo mėn. 11 d. 13:13:53

  Kokio pasirinkimo. Tiems kurie liko "partizanuose" po trijų valstybės paskelbtų amnestijų, kelio atgal matyt nebuvo, tiek buvo susitepę krauju.

 • Nf tai Onai. 2019 kovo mėn. 11 d. 12:20:43

  Geras posakis yra ISLINDO KALIAUSE IS KANAPIU IR NEATSKIRIA ZMONIU NUO KIAULIU,tad ponia reiketu prasiplaut ausis,prasivalyti akis ir ATSKIRTI KIAULES NUO ZMONIU,BET JEI ESI TAPUS KIAULE NIEKO NEBEPAKEISI TESUGEBI ZVIEKTI,KNISTI IR KRIUKSENTI TAIP GYVENIMA IR BAIKSI PURVYNE.

 • >.onai 2019 kovo mėn. 11 d. 11:13:00

  ir kvailių lūpomis tiesa kalba.Klaidos akis bado ,sutinku.Paguoda ,kad daug šiuolaikinių rašo su klaidomis.Ar tai normalu?Tai atskiras klausimas.Man ausis erzina įvairiuose muzikiniuose talentuose{net mokinukai }atlikėjai traukia daineles tik svetima kalba Užsienio kalbas reikia mokėti,bet nereikia nustumti į šalį savosios.Įsiklausykit kokius sakinius sugeba suregzti komisijos nariai talentuose,žurnalistai,laidų vedėjai apie politikus net kalbėti neverta,"žiauriai įdomiai",nors imk ir griūk negyvas.

 • Kiek 2019 kovo mėn. 11 d. 10:27:08

  daug Lietuvoje tremtiniu,nors pensija dar labai toli...

 • Ona Nf 2019 kovo mėn. 11 d. 10:07:28

  Jūs ne patriotas,o psichinis ligonis.Jei norisi rašyti,pirmiausiai išmokite gimtąja kalba rašyti be klaidų.Siaubą kelia didžiosios raidės,akį bado klaidos.Turinys kvailas ir chaotiškas.Matosi,kad žmogus šaukiasi psichiatrų pagalbos.

 • ale net 2019 kovo mėn. 11 d. 10:03:20

  netelpa rėmuose nuo žmonių ......

 • Nf 2019 kovo mėn. 11 d. 09:58:51

  As galvoju,kad yra isakyta tikra tiesa ir didziulis dziaugsmas,kad atsirado SVIESI IR STIPRI ASMENYBE KURI PASIRYZO VISA TAI IAMZINTI PARODIJOJE.Tikrieji partizanai buvo SVIESUS,ISKILUS IR STIPRIOS ASMENYBES,KURIOS SUPRATO SAVO GYVENIMA SIAME ZEMISKAME GYVENIME.Buvo ir tokiu partizanu kurie uz SOTESNI DONOS KASNI,PUIKYBES SIEKIMO ISDODAVO,NE TIK SVETIMUS TEVYNES GYNEJUS,BET IR SAVO SESE,BROLI,MAMA,TETI IR KAS SVARBIAUSE TO DIDZIODAVOS.TAD VISIEMS LINKECIAU ATSKIRTI JUODA NUO BALTO,TIKRUOSIUS TEVYNES DIDVYRIUS,NUO ISDAVIKU KURIE IR SENDIENA,NET NESUSIMASTE ISDUODA MYLIMA TEVYNE LIETUVA,VARDAN SAVO LIGIUSTU SIEKIU IR SAVES SUSIREIKSMINIMU,PUIKYBES IR NEPASOTINAMO GODUMO.KA GALI PADARYTI,KAD ATSIRANDA TOKIU,KURIE YRA NEPASOTINAMI IR NEPAGIRDOMI,JIE TESUGEBA SEME GYVENIME STAUKTI,KAUKTI TIK MAN,MAN IR MAN,AS,AS IR TIK AS.TOKIU ASMENU KAI ATEINA GALAS BUNA KLAIKUS IR TADA JIE VIEL STAUGIA DOKIT DAR LAIKO AS PASITAISYSIU,BET JU NIEKAS NEBEGIRDI IR NEBEKLAUSO.

 • .skaitytojai 2019 kovo mėn. 11 d. 09:57:47

  galva ant pečių netik plaukų auginimui,tad bandykime ją panaudoti pagal paskirtį.20 tūkstančių žuvusių partizanų,skaičius didelis.Ar jie visi buvo idėjiniai už Tėvynę.Nieko nekalbama apie prisišliejusius,kurie ėjo naktimis plėšikaudami.Pavyzdys kaimo gyventoja,dienos laike dirba savo darbus,naktį pas savo kaimo ir aplinkinių kaimų gyventojus lankosi su draugais iš miško plėšikaudami.Jiems nerūpėjo jokie okupantai,ėjo pas tuos iš kurių galėjo ką nors atimti.Vieną naktį ji juos atvedė,pas savo dukterėčią.Ši ir jos vyras juos priėmė draugiškai,padėjo lašinių, ruginukės.Teta pasakė,kad atiduotų auksinius žiedus{ir vestuvinius},sukrautų dešras ir lašinius išsinešimui,Pabandžius derėtis su teta,"broliai" apkūlė vyrą įrėmė šautuvą į smilkinį arba žiedai ir lašiniai,arba...Grįžusi iš tremties tetulė prisistatė pas dukterėčią kaip maloni giminaitė.Auksinių žiedų neatnešė,net neatsiprašė, tik paprašė,kad dukterėčia paliūdytų teisme,kur ir kiek teta turėjo žemės,norinti susigrąžinti nuosavybę.

 • Auksis 2019 kovo mėn. 11 d. 09:33:15

  Kolektivizacijos prdzioje mano tevas parode i brigadininka ir pasak, kad jis saude zydus bei lietuvius, bet isveztas nebuvo, nes bendradarbiavo su valdzia. tokiu buvo ir daugiau

 • apacia 2019 kovo mėn. 11 d. 09:29:03

  Mano dedes tevus susaude banditai,nes dirbo zemele,gyventi norejo,liko 4 vaikai naslaiciais.Banditu vaikai,vaikaiciai dar gyvi ir labai gerai gyvena,jie valdzioj,jie elitas ir patriotai.

 • Pilietis 2019 kovo mėn. 11 d. 08:48:30

  o mano nuomone , šitaip šlykščiai išsireikšdama apie norėjusius taikiai gyventi, dirbti, kurti , auginti vaikus ir mylėti savp Tėvynę Lietuvą žmones išsireikšdama,kad jie norėjo tik "paėsti...ėsti..." Mildažytė parodė tik savo pačios egzistavimo esmę- jai norisi prie bet kokios valdžios daug ir skaniai "PĖSTI".Todėl geba pritapti prie visų valdžių , vienai pakeitus ktą - pakeičia ir savo "plunksneles".... Žema ir šlykštu...

 • Onė 2019 kovo mėn. 11 d. 07:21:32

  Mūsų dideliame kaime irgi buvo vienas,kuris nenorėjo ,,ėsti'. Išėjo į mišką ir naktimis siaubą kėlė , kerštavo kaimynams.

 • Klausimas Mildažytei 2019 kovo mėn. 11 d. 06:35:12

  Kam "partizanams" reikėjo eiti į miškus, kad "kovoti su žymiai gausesnėmis sovietų pajėgomis"? Tos pajėgos juk ne miškuose sėdėjo. Gal reikėjo pakalbinti tuos, kurių beginklius tėvus ar senelius nužudė tie banditai, sudegino jų namus

 • Skaitytoja 2019 kovo mėn. 11 d. 00:14:51

  Nemaniau, kad tarp Respublikos komentatorių tiek stribaičių. Skaitykit Ivaškevičių sąžinės nuraminimui, jei nesimiega, o ne Mildažytę kritikuokit.

 • >saunu 2019 kovo mėn. 10 d. 22:57:33

  Pagal tave stribai dieną buvo stribais ,o naktį lindo į mišką pasivertė partizanais ir ėjo kepinti kaimiečių šeimų?Čia tai bent.Išgirdau pirmą kartą šią versiją.Pirmiausia turėtų išslaptinti tuos ,kurie užsislapstino 75 metams,tada nereikėtų spekuliuoti pokariu.Dabar daug žinovų apie tuos laikus".Amerikos balsas"nuolat skelbė,kad ateis vaduoti.tai tiesa.Karas baigėsi 1945.Europa galingųjų buvo pasidalinta{Ruzveltas,Čerčilis,Stalinas} medžiagos apie jų pasirašytus susitarimus ,konferencijose apstu,netingėkit pasiskaityti.Pasiskaitykit žodžio "partiznas"reikšmę.Kepinti kaimiečių šeimą -nėra partizanavimas.

 • SAUNU 2019 kovo mėn. 10 d. 21:06:56

  kad atsirado dar vienas zenklas.kuris atskleide dalele pokario metu.Tie kas turejo miske savo artimuju labai gerai zino,kaip jie laikesi,kuo gyveno,juk ir Amerikos balsa nuolat lietuvius palaike ir vis zadejo greita atejima,kurio nebuvo iki siol.Aisku visi,kurie nekente stribu ir rusu padugniu tuo metu valdziusiu daug postu kariniam komisariate,pilicijoje,kgb strukturose labai buvo issigande teroro,osie tai itemptai dirbo.Juk buvo i miskus infiltruota kgb salininku stribu,kurie labai daug juodu darbu yra pridare.Tai girdejau ,kai teko su tokiais dirbti,kai gyresi kaip Lyduvenuose iskepino visa seima/toks ju buvo zargonas su patosu/,o tas pats dejosi ir uz Kryzkalnio ten vel siautejo kita stribu banda,tai sake lenktyniavom.

 • << to laisvas 2019 kovo mėn. 10 d. 20:55:01

  Iš kur ims medžiagos ,jei to nebuvo ! Šiuo klausimu EŽTT tris metus nagrinėjo bylą prieš Lietuvą .Buvo apklausiami liudininkai, tiriami įvairūs dokumentai ir nutarta ,kad miškiniai neatitiko partizanų statuso ,t.y. nekovojo prieš reguliariąją armiją . Lietuva bylą pralošė ,tiems žmonėms turėjo sumokėti tūkstančius litų .

 • tikrai 2019 kovo mėn. 10 d. 20:30:10

  tai pati gudriausia verslininkė Lietuvoje, net iš žmonių bėdų sugebėjo apsirūpinti savo gyvenimą iki kaklo. Lenkiuosi prieš ją ir truputi pavydžiu, kad taip nesugebu.

 • manau 2019 kovo mėn. 10 d. 20:20:28

  galutinai nusivyliau ....

 • laisvas 2019 kovo mėn. 10 d. 20:09:18

  Gal galų gale bus parodyta, kaip Lietuvos partizanai nuo bėgių nuverčia okupantų karinį ešeloną, ar bent išlaisvina vežamus į Sibirą. negi vėl pamiškė, lašiniai, miškas, bunkeris, kolūkio pirmininkas, sąskaitininkas...

 • Is kur 2019 kovo mėn. 10 d. 19:42:25

  istraukete sita nuotrauka ? Paziurekit ,kaip atrodo mildazyte.Ar neradot geresnes?

 • tautietis 2019 kovo mėn. 10 d. 19:22:22

  atsirado dar viena sliun dra ant lietuvos zemeles ,ziurek beesdama nepasprink

 • < to Neįtikėtina ! 2019 kovo mėn. 10 d. 19:16:23

  Tikrieji katalikai žino, net ir šv Tėvas Pranciškus nuolat kartoja ,kad kunigai tai dar ne Dievas ! Kunigai "gali" net ir pedofilus šventinti ? (Žiūr .Vatikane vykusios konferencijos medžiagą ). Įsidėmėkite : Netarkite Viešpaties- Dievo vardo be reikalo !

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • NORVEGIJOJE: Norvegijos vyriausybė pasiūlė pratęsti kovo mėnesį dėl koronaviruso pandemijos įvestus įvažiavimo į šalį apribojimus iki spalio 31 d.
 • ESO: Elektros ir gamtinių dujų skirstymo bendrovės ESO pajamos per 4 šių metų mėnesius sudarė 166,2 mln. eurų ir buvo 11,2 proc. didesnės nei tokiu pat metu pernai,
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar pateisinate gydymo įstaigas dėl neskubėjimo atnaujinti paslaugas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar lankėtės pas medikus karantino metu?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+7 +9 C

+9+12 C

 

+12 +14 C

 +19 +21 C

+19 +21 C

 

+19 +20 C

5-6 m/s

5-8 m/s

 

8 m/s

Nuorodos