respublika.lt

Panevėžyje - patyčios iš neįgalių pacientų

visas tekstas

(0)
Publikuota: 2019 spalio 22 12:25:42, Edita SIAVRIS
×
nuotr. 7 nuotr.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Į Respublikinės Panevėžio ligoninės konsultacijų polikliniką pas specialistus atvykę neįgalūs pacientai buvo priversti apsisukti ir važiuoti namo. Kelią pas gydytoją užkirto remontuojama A.Jakšto gatvė.

 

Į „Vakaro žinių“ redakciją kreipėsi moteris, švelniai tariant, nusivylusi Panevėžio miesto savivaldybės darbu ir sveikatos apsauga mieste. Moteris, iš kaimiškos vietovės spalio 17 dieną atvežusi savo neįgalų artimąjį į Respublikinės Panevėžio ligoninės konsultacijų polikliniką A.Jakšto g. 6, išvydo remontuojamą gatvę.

„Jokio privažiavimo arti nėra, jei sveikas žmogus, jis gali savomis kojomis nueiti kelis šimtus metrų, bet mano artimasis sunkiai vaikšto, toks atstumas jam - misija neįmanoma. Turėjome siuntimą iš savo ambulatorijos, tyrimus pasidarę, kurie blogi, laukėme daugiau nei mėnesį eilėje ir še tau - pas specialistą patekti neįmanoma. Tai vėl laukt mėnesį, kai kraujo tyrimai blogi? - piktinosi moteris. - Tą gatvę dabar asfaltuoja, iš pradžių buvo atidaryta iš vienos pusės, paskui iš kitos, o dabar viską uždarė aklinai. Galima nueiti pro ligoninės kiemą, Gimdymo namus, bet čia sveikam galima!“

Moteris tikino, jog supratusi, kad nusigauti neįmanoma, paskambino į registratūrą. „Ten man buvo pasakyta: „Ką jūs siūlote? Atnešti ligonius su neštuvais? Daktaras į gatvę pas ligonį neateis.“ „Nežmoniški patarimai“, - nusivylimo neslėpė pašnekovė.

„Vakaro žinioms“ pradėjus domėtis pacientų situacija, valdžios ponų sprendimas greitai buvo rastas ir vakar - spalio 21 dieną - neįgalieji jau turėjo galimybę privažiuoti prie minėtos poliklinikos.

Interviu su Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiuoju specialistu  Andriumi AUKŠTAKALNIU:

- Skambina žmonės, kad dėl remontuojamos A.Jakšto g. negali patekti į Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų polikliniką. Kas ten darosi?


- Kas ten darosi... Gatvė rekonstruojama.

- Kaip pacientams privažiuoti prie poliklinikos?


- Yra galimybė privažiuoti, darome tą gatvę per keturis etapus. Galima prie poliklinikos arba iš vienos pusės privažiuoti, arba iš kitos.

- Žmonės sako, kad negalima.

- Šiandien (spalio 18 d.) asfaltuoja, vieną pusę asfaltavo, kad kita galėtų važiuoti, ir dabar asfaltuoja antrą pusę - viršutinį - paskutinį - sluoksnį.

- Jūsų pozicija, privažiavimas yra?

- Yra. Galima privažiuoti. Šaligatviais galima prieiti, nes dabar asfaltuoja.

- Kiek metrų iki poliklinikos?

- Žiūrint, kur žmogus eina. Galima ateiti iš dviejų pusių - nuo Smėlynės g. ir nuo Liepų alėjos. Iš vienos pusės 220 metrų, iš kitos - apie 400 metrų.

- Jei žmogus neįgalus, jis neįveiks 400 metrų.

- Tai neįgalus žmogus šaligatviu gali važiuoti. Ar negali?

- Jei neturi neįgaliojo vežimėlio, o sunkiai vaikšto, kaip paeis?


- Jei yra nepatogumai, tai sakau - laikini. Šiandien (spalio 18 d.) asfaltuoja antrą pusę gatvės, negali pertraukti to asfaltavimo. Turi būti ištisiniai sluoksniai.

- Kada baigsite darbus?

- Šiandien (spalio 18 d.).

- O ką daryti žmonėms, kurie mėnesį laukė vizito pas gydytoją ir jau nepateko?

- O kiek tokių žmonių buvo...

- Neskaičiavau.

- Taaaiii... Man vat, pavyzdžiui, atsiuntė nuotrauką, kad negali neįgalusis užlipti ant šaligatvio. Na, nebaigta dar gatvė, asfaltuojama. Suprantate, nebaigta ji yra, ją dabar daro. Kuo aš galiu padėti? Kaip tą gatvę padaryti? Priskrist ar kaip?

- Mano darbas - išklausyti visas puses.


- Kai naujai darome gatvę, šaligatvius, apšvietimus, dviračių takus, tai, aišku, kažkiek nepatogumų žmonėms atsiranda.

- Jeigu čia laikinas dalykas, tai reikėtų sukoordinuoti savivaldybės ir poliklinikos veiksmus, kad pacientai patektų pas specialistus.


- Žinokit, ta gatvė daroma beveik metus. Visi tie žmonės Panevėžyje, manau, žino, kad ta gatvė yra tvarkoma, čia ne naujiena.

- Žmonės iš kaimų tikrai nežino.

- Į Jakšto polikliniką? Ai, iš kaimų dar važiuoja? Į ligoninę tai taip, iš kitos pusės važiuoja, iš Smėlynės gatvės. O į polikliniką konsultacinę irgi iš rajono važiuoja?

- Taip, važiuoja. Kaimuose belikę šeimos gydytojai, kurie dirba kelis kartus per savaitę po kelias valandas. Optimizacija.

- Iš esmės tuoj bus asfaltas baigtas.

Interviu su Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovu Vytautu  RIAUBIŠKIU:

- Kiek jums žinoma situacija dėl pacientų patekimo į polikliniką problemų?

- Mūsų ligoninė išvis nebuvo informuota, kad tokie darbai bus. Mes galėjome pasiruošti, iš anksto įspėti žmones, kad laukia tokie nepatogumai. Gal tiems, kurie atvažiuoja iš toliau, buvo galima kažkaip nukelti eiles, talonėlius pas gydytoją, ypač neįgaliesiems. Tačiau mes buvome pastatyti prieš faktą. Vieną rytą atvažiavome ir niekas negali įvažiuoti, nes visos gatvės uždarytos. Čia jau spalio 17-osios rytą buvo uždaryta.

- Ką daryti žmonėms, kurie specialisto konsultacijos laukė ilgose eilėse? Vėl iš naujo registruotis pas šeimos daktarą, imti siuntimą?

- Juk eilė yra gyva, kiti žmonės, kurie talonus turi vėlesniam laikui, dėl to nekalti. Mes savo puslapyje esame įkėlę informaciją, kad mes tų žmonių atsiprašome, tačiau nei savivaldybė, nei darbus vykdanti organizacija mūsų administracijos apie tai neinformavo.

- O gali personalas padėti neįgaliems patekti pas specialistą ir įveikti tuos kelis šimtus metrų?


- Kaip jūs tai įsivaizduojate? Pirmas dalykas, į mus turi kreiptis tie žmonės, tada ieškotume. Tačiau nei ligoninės administracija, nei sekretoriatas, nei kas kitas negavo (kreipimosi, - aut. past.), kad padėkite man atvažiuoti iki gydytojo.

- Paskambinusi moteris pasakojo, kad skambino į registratūrą, tačiau čia jai buvo atsakyta, kad neštuvais niekas pacientų neatneš ir gydytojas lauke nepriiminės.

- Tai subjektyvūs žodžiai, jų negalima imti už gryną pinigą.

- Suprantu, kad tai registratūroje atsiliepusio asmens mentaliteto klausimas, tačiau esmės tai nekeičia - pacientas negali patekti pas gydytoją.

- Mes turėjome būti laiku informuoti apie tai, kad ligoninė pasiruoštų. Būtume susirinkę, planavę. Tikiu, kad nebūtų tokio nepatogumo, koks dabar atsirado. Labai daug skundų nesulaukėme, tačiau vienas kitas paskambina ir „pasibėdavoja“.

Sveikatos apsaugos ministro patarėjos Linos BUŠINSKAITĖS-ŠRIUBĖNĖS komentaras:

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nuomone, neabejotinai tokia situacija - netoleruotina.

Akivaizdu, kad atsakingos įstaigos - tiek ligoninės administracija, tiek savivaldybė, kurios samdoma įmonė atlieka remonto darbus, savųjų namų darbų neatliko ir situacijos neįvertino tinkamai.

Juk kalbame apie sergančius žmones, kurie galbūt ne vieną savaitę laukė vizito, planavo, kaip iš, pavyzdžiui, atokesnio rajono kaimelio atvyks pas gydytoją, taip pat apie ligonių artimuosius, kurie prašo laisvų dienų tam, kad galėtų palydėti senyvo amžiaus tėvus, senelius, kuriems reikia pagalbos judant. Tai mažų mažiausiai socialiai neatsakingas elgesys prieš pacientus ir jų artimuosius.

Ministro pavedimu, specialistai kreipėsi į Respublikinės Panevėžio ligoninės administraciją, o ši - į savivaldybę, kad sprendimas būtų rastas nedelsiant ir būtų užtikrinta, jog pacientai pas gydytojus nuvyktų be trukdžių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar A.Anušauskui atsisakius ministro kėdės reikėtų svarstyti L.Kasčiūno kandidatūrą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar galvojate emigruoti iš Lietuvos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +2 C

-1 +4 C

-2 +4 C

+3 +8 C

+5 +10 C

+5 +9 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-5 m/s