respublika.lt

Palydint 2022-uosius: kokie jie buvo, o ko tikimasi 2023-iaisiais?

(18)
Publikuota: 2022 gruodžio 30 14:25:41, Olava STRIKULIENĖ
×

Baigiantis metams, norisi prisiminti, ką gero per juos nuveikėme, o ką gal norėtume pataisyti ir 2023-iaisias jau gyventi kitaip. Kuo galėtume pasidžiaugti? Kas liūdino?

 

Grožio specialistai nesiruošia pasiduoti

Lietuvos kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos pirmininkė Jolanta MAČIULIENĖ:

„Mūsų asociacija gyvuoja, dirba, planuoja darbus ir kitiems metams. Aišku, buvo daug trikdžių, išgyvenimų, kurie palietė mūsų bendruomenę, todėl į metų pabaigą norisi sudėti visus pliusus ir minusus.

Gyvenome visgi pakankamai neblogai, nepaisant to, kad per dvejus pandemijos metus teko patirti įvairių perteklinių draudimų, izoliacijų. O karas Ukrainoje irgi pakoregavo mūsų verslų finansines galimybes. Tačiau vis vien galime pasigirti, kad prieš kurį laiką buvome oficialiai priimti į Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybą. Jau nesame iš tų mažutėlių, kurių niekas negina. Tarybai priklauso 43 organizacijos, tad jos gali reikšmingiau ginti savo narių interesus. Vienas tu nieko negali, o kai yra palaikymas, kai ant rašto yra 25 parašai ir daug uždėtų antspaudų vietoje vieno antspaudo, į tokį raštą valdžia visai kitaip reaguoja. Iš tiesų mes Tarybai neoficialiai priklausėme jau trejus metus ir per pandemiją kartu kariavome.

Pandemija buvo toks nenormalus laikotarpis. Buvo padaryta tiek daug valdžios klaidų, tiek perlenkimų, kad tu žmogus esi tik varžtelis. Nori - pasuka varžtelį į vieną pusę, nori - į kitą. Jei būtume tylėję, būtų buvę dar blogiau. Šiaip ne taip išgyvenome, o dabar lyg ir dingo visos pandemijos! Ir pradedi galvoti, kiek išleista lėšų, perkant visokias apsaugos priemones, kurios dabar yra visiškai nereikalingos! Tiesa, jei ateina nepažįstama klientė - užsidedi kaukę, nes gal klientė atėjo su virusu. Jau savisaugos instinktas įsijungia.

O skiepai, aš manau, yra visiškai asmeninis žmogaus dalykas, pats žmogus turėjo apsispręsti, bet dabar visuomenė, patyrusi perteklinius draudimus, gąsdinimus, suvaržymus taip įelektrinta, kad kolektyvai išsidrasko, susiskaldo.

Tačiau vis dėl to turėtume džiaugtis, jog, skirtingai nei Ukrainoje, turime taikią padangę. Karo Ukrainoje pradžioje, lyg ir nustojome pyktis, atsirado užuojauta, tas pajautimas, jog reikia ukrainiečius remti. Mūsų asociacija surinko apie 20 tūkst. eurų Ukrainai. Bet negali visą gyvenimą tik aukoti. Grožio salonuose, kirpyklose krito lankomumas, žmonės, dirbantys grožio sektoriuje, patys sau meluoja, kad turi daug klientų, o skelbimuose matai - laisvi, paslaugomis neužimti laiko tarpai. Kitaip ir negalėjo būti, kai žmonės gauna komunalinių paslaugų sąskaitas su nenormaliais skaičiais.

Man labai įdomu, nes šiuo metu stebiu naujadarą. Važinėju miesto maršrutiniu autobusu, todėl matau, kad vyksta kritimas. Kiek salonų yra neveikiantys, užtrauktomis žaliuzėmis, žinau, kiek pardavinėjama salonų įrangos, baldų - nebūtinai todėl, kad salonas atsinaujina. Gal todėl, kad meistrai traukiasi dirbti į šešėlį. O kai kurie žurnalistai rašo nerealias kainas. Esą galvos plovimas salone kainuoja 60-70 eurų! Ar neperspaudžia taip rašydami?! Tą mažiuką išpurtome iki siūlo, o didieji verslai neužkliūna.

Kodėl mūsų valdžia neklausia - gal galime jums padėti? Mokėk mokesčius - ir viskas. Keistas apima jausmas - nei mes angelai, nei velniai. Kai imi už paslaugą pinigus, sako - esi verslininkas. Kai sukuri šukuoseną, makiažą, nagų dailę - sako menininkas, kai baigi atitinkamą mokslą - vadina amatininku.

Kitose šalyse grožio specialistus gerbia, vertina, o mūsų šalyje esi podukros vietoje. Jei nepatinka, sako rašyk tai į Sveikatos apsaugos ministeriją, tai į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, tai dar kur nors kitur. Tačiau vis vien dirbame, stengiamės, nors piktosios jėgos, kariaujančios Ukrainoje, nevalingai įtraukia ir mus. Visi tapo irzlesni, nuomonės pasidalijusios 50/50.

Vieni kitus kaltiname, vieni kitų nesuprantame. Pavyzdžiui, kodėl nedavei čekio, nors čekis ne visur mūsų darbe privalomas. Kainos pas mus liberalios. Gal Petras iš Vilniaus giriasi, kad už kirpimą paėmė 100 eurų, bet į viską reikia reaguoti nevienareikšmiškai. Gal kokia studenčiukė, įsidarbinusi salone, neverta net 10-ies eurų už kirpimą, jos kvalifikacija dar menka, tačiau irgi norėtų gauti 100 eurų? Jei Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje atsirastų Paslaugų sektorius, kažkoks atitinkamas padalinys, galbūt galima išdiskutuoti, ko mums reikia. Gal tada ir rezultatai būtų kitokie? Lietuvoje yra įregistruota daug asociacijų, bet dauguma jų bijo kalbėti. O aš nebijau, nes esu praktikuojanti meistrė, žinau visus skaudulius, tai mano kasdienybė.

Optimizmo, kad kitais metais bus geriau, neprarandu. Būkime optimistai! Susitiksime ir kitais metais!"

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
4
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (18)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s