Palangos meras apie sustiprintas policijos pajėgas: savaitgalį kurorte vyraus vasaros režimasnuotraukos (5)

2021 balandžio 09 13:18:00 Perskaitė 73

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus tikina, kad, atlaisvinus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, kurorte savaitgaliui sutelktos didesnės policijos pajėgos dirbs vasaros režimu. Jis taip pat priduria manąs, kad lauko kavinės ir restoranai galėtų būti atidaromi, nes šios veiklos ribojimas nebėra prasmingas.

 

„Matome, kokia situacija yra visoje Lietuvoje, ir yra tikimybė, kad į kurortus (savaitgalį – ELTA) (...) suplūs žmonių minia. Kadangi dar galioja karantino sąlygos, mes paprašėme policijos „įjungti“ vasaros režimą Palangoje. Išskirtinio čia nieko nėra, (...) bus paprasčiausias sutelktas dėmesys į Basanavičiaus gatvę, Palangos tiltą ir (žmonių srautus – ELTA) vakare“, – kalbėjo jis.

Š. Vaitkaus žiniomis, Palangoje savaitgaliui rezervuota jau apie 80 proc. atvertų viešbučių.

„Vakar kalbėta, kad apie 80 proc. viešbučių, kurie dirba, yra rezervuota. Iš esmės savaitgaliui gali būti ir visas 100 proc. tų, kurie atsidarė. Visgi didieji viešbučiai, kiek žinau, dar neatsidaro (...) “, – teigė jis.

Palangos meras taip pat tvirtino, kad draudimas veikti lauko kavinėms ir restoranams jau išsisėmė.

„Mano nuomonė dėl lauko kavinių yra vienareikšmė: oras šyla, tai, matyt, geriau yra ne toje pačioje eilėje stovėti ir laukti maisto išsinešimui, nes tas pats yra atstumas, bet leisti verslui išsinešti staliukus į kiemą. (...) Tarkime, kokioje Basanavičiaus gatvėje žmonės laukia maisto išsinešimui, jie stovi eilėje ir vėliau ant suoliukų valgo. Nebėra jokios „racijos“ neleisti lauko erdvėms veikti“, – akcentavo jis.

Vyriausybė nuo trečiadienio panaikino judėjimo tarp savivaldybių draudimą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net