Pajūrio regionas džiugina atsinaujinusiomis laisvalaikio, kultūros ir verslo erdvėmisnuotraukos

2020 lapkričio 26 14:35:02 Perskaitė 490

Modernūs, žali ir patrauklūs verslui - tokie yra Klaipėdos regiono magnetai - viešąsias erdves atgaivinę infrastruktūros plėtros projektai. Europos Sąjungos lėšomis finansuojamų ir savivaldybių koordinuojamų projektų tikslas - pakelti gyvenimo ir aplinkos kokybę bei didinti pajūrio gyventojų užimtumą. Spalio mėnesį iš šešių geriausių pajūrio krašto projektų buvo išrinkti visuomenės bei ekspertų komisijos favoritai.


Ambicingu projektu nustebino Šilutė

Geriausiu Klaipėdos regiono projektu ekspertų komisija, sudaryta iš Vidaus reikalų ministerijos bei Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovų, pripažino Šilutės rajono savivaldybės projektą, kurio metu atnaujintas istorinis miesto parkas.

Projekto dėka vietos gyventojai bei miesto svečiai gali leisti laisvalaikį žalioje ir šiuolaikiškoje miesto erdvėje. Istoriniame parke rekonstruoti esami ir įrengti nauji dviračių-pėsčiųjų takai, poilsio ir sveikatingumo zonos. Parkas pasipuošė modernizuotais bei naujais tiltais, čia patogu leisti laisvalaikį su šeima bei gyvūnais. Prasiplėtė sporto ir aktyvios veiklos galimybės - Šyšos upės pakrantėje, senvagės saloje, įrengta teniso aikštė, riedlenčių parkas, multifunkcinė aikštė, vaikų žaidimo aikštelės. Parke įrengus renginių erdvę, tikimasi paskatinti bendruomenines iniciatyvas ir sociokultūrinę veiklą.

Komplimentų susilaukė ir kitas Šilutės miesto projektas, kuriuo savivaldybė siekia rekonstruoti kultūros ir pramogų centro bei Tilžės gatvėje esančios bibliotekos pastatus. Projekto tikslas - sukurti funkcionalias erdves neformalaus švietimo veikloms, visų amžiaus grupių gyventojų užimtumui didinti ir socialinei integracijai skatinti. Įgyvendinus projektą, naujų ir papildomų veiklų atsiradimas prisidės prie įsidarbinimo galimybių didinimo ir nedarbo mažinimo visame Šilutės rajone.

Gyventojai įvertino gamtos puoselėjimą Klaipėdoje

Mylimiausią Klaipėdos regiono projektą rinko ir visuomenė. Juo tapo Klaipėdos miesto savivaldybės projektas, kurio metu tvarkoma mieste esanti Ąžuolyno giraitė.

Savivaldybė siekė, kad šis objektas taptų gyventojų traukos centru, todėl rekonstruojami bei įrengiami nauji pėsčiųjų takai, žaidimo ir sporto zonos, tvarkomos tvenkinių pakrantės.

Klaipėdos miesto vicemeras Arūnas Barbšys teigia, jog šis projektas paskatins didesnį įvairaus amžiaus klaipėdiečių užimtumą.

„Giraitė šiuo metu yra mūsų tvarkoma teritorija. Norime joje įrengti vaikų žaidimų aikšteles, pasivaikščiojimo takus, padaryti ją prieinamą ir patrauklią visiems gyventojams. Manome, jog giraitė ir miesto viešosios erdvės turi būti šiuolaikiškos, lengvai pasiekiamos ir kartu tinkamos visoms gyventojų amžiaus grupėms", - pasakoja Klaipėdos vicemeras.

Dar vienas svarbus projektas, kuris yra įgyvendintas Klaipėdoje - Bastiono komplekso ir jo prieigų sutvarkymas. Čia buvo suremontuoti tiltai prie Danės upės ir tiltas, vedantis į salą, sutvarkytos vandens telkinio krantinės ir pakrantės, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengta vaikų žaidimų aikštelė, grindinio fontanas. Teritorija pritaikyta renginių organizavimui, įrengtas keltuvas neįgaliųjų pateikimui į kompleksą.

Projekto dėka Bastionas įtvirtintas kaip vienas iš miesto kultūrinio gyvenimo centrų, kuris kartu praplės ir verslo plėtros galimybes pajūrio sostinėje.

Džiuginantys pokyčiai Skuode bei Vėžaičiuose

Skuodo miesto savivaldybė reikšmingus pokyčius numačiusi Turgaus aikštėje. Įgyvendinamas projektas, kurio metu įrengiami nauji prekybos paviljonai, atnaujinta aikštės danga bei jos prieigos. Tokiu būdu verslininkams sukuriamos palankios sąlygos veiklos plėtrai, o gyventojams - paslaugų prieinamumas. Atnaujinus turgaus infrastruktūrą, viešoji erdvė tapo patraukli ir reprezentatyvi aplinkinių teritorijų gyventojams.

Vėžaičiai plečia turizmo ir laisvalaikio galimybes. Atnaujinamoje dvaro parko teritorijoje įrengiamos vaikų žaidimų, lauko treniruoklių aikštelės, aktyvaus laisvalaikio praleidimo zonos su lauko šachmatų, stalo teniso erdvės bei turgaus zona. Skinijos upelio slėnyje planuojama įrengti renginių zoną su stacionaria scena, atnaujinamos parko skulptūros.

Sukurta ir atnaujinta viešoji infrastruktūra Vėžaičiuose leis paryškinti miestelio istorinį aspektą, sujungti istorinę aplinką su vietos gyventojų poreikiais. Savivaldybė tikisi, jog pokyčiai skatins gyventojus pasilikti Vėžaičiuose bei pritrauks naujakurius.

Užs.163

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net