Paaiškės, kas Klaipėdą nuodija chromunuotraukos (2)

2019 lapkričio mėn. 13 d. 06:55:08 Perskaitė 2070

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas „Vakaro žinias“ informavo, kad jau pirmadienį bus pateiktos oficialios išvados, dėl ko uostamiestyje klaikiai padidėjo užterštumas chromu.

 

Nors padidėjusi tarša mieste stebima nebe pirmus metus, naujausi atlikti dirvožemio tyrimai parodė, kad šiaurinėje Klaipėdos dalyje esančiuose Bomelio Vitės ir Didžiosios Vitės gyvenamuosiuose mikrorajonuose chromo koncentracija dirvožemyje viršijo leistiną iki 12 kartų. Didžiausia tarša nustatyta Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos stadione. Skelbiama, kad AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ (KLASCO) pagal sutartį su Klaipėdos aukštesniąja policijos mokykla minėto stadiono teritorijoje 1998 m. kovo-rugsėjo mėnesiais iškrovė metalo produkciją. Teigiama, kad išgabenusi krovinį iš sporto komplekso teritorijos, kompanija nesutvarkė teritorijos, kaip buvo įsipareigojusi sutartimi. Tačiau iki šiol neaišku, ar taršą lėmė minėta praeities nuodėmė, ar dabartinė, pavyzdžiui, uosto, veikla. Tai paaiškės pirmadienį.

„Galutinis atsakymas bus pirmadienį, kai bus pristatytos galutinės išvados - jas pristatys tyrimą atlikęs Klaipėdos universitetas su partneriais. Kol kas išvados yra tik preliminarios, todėl nieko komentuoti, improvizuoti nenoriu, nors improvizuoti mėgstu. Jau ir taip yra daug improvizuojančių, norinčių atkreipti dėmesį. Svarbiausia išsiaiškinti, ar tarša - iš praeities veiklos, ar iš dabarties veiklos, o gal iš praeities ir dabarties veiklos. Tai - jautrūs dalykai, todėl suklysti negalima. Kai bus pristatytas tyrimas, bus matomi ir tikslūs taršos dydžiai“, - „Vakaro žinioms“ kalbėjo V.Grubliauskas.

Pasak mero, kai bus aiškios išvados, bus tvirtinamos priemonės, kaip taršą suvaldyti.

„Matyt, reikės nustatyti ir priemones, kaip turės būti nustatytas poveikis gyventojų sveikatai, aplinkai, produktams ir t.t. Laukia ilgas ir atsakingas procesas, todėl nesinori vadovautis prielaidomis“, - sakė politikas.

Paklaustas, ar savivaldybė sieks, kad būtų nubausti kaltieji, meras sakė, kad ne tai yra svarbiausia.

„Pirmiausiai reikia padėti žmonėms, žiūrėti, ar nepakenkta sveikatai. Nubausti - ne pirmos svarbos klausimas. Pirmiausiai reikia šalinti taršos priežastis ir pasekmes“, - tvirtino V.Grubliauskas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net