Nuo teroristų saugos ir Seimą bei prezidentūrąnuotraukos (18)

2019 lapkričio mėn. 19 d. 07:00:38 Perskaitė 2211

Pro Vyriausybės rūmus vakar ėję vilniečiai bei miesto svečiai pastebėjo, kad yra atgabenta naujų stulpelių - panašių į tuos, kurie jau juosia Ministrų kabineto pastatą ir taip saugo jį nuo teroristų. Pasirodo, taip baigiamas Vyriausybės apsaugos nuo išpuolių projektas, planuojama ateityje tokį patį vykdyti ir prie kitų dviejų svarbiausių Lietuvos valdžios institucijų.

 

Ne vieno sostinės gyventojo bei svečio dėmesį vakar patraukė prie Vyriausybės rūmų sukrauti stulpeliai - įtartinai panašūs į tuos, kuriais Ministrų kabineto pastatas buvo apstatytas prieš beveik trejus metus. Pastarųjų paskirtis - apsaugoti rūmus nuo teroristinių išpuolių. Ši mintis kilo dar 2016-aisiais, po teroristų išpuolių, kurių metu buvo panaudotos transporto priemonės. 2016 m. liepą Nicoje (Prancūzija) teroristo vairuojamas sunkvežimis rėžėsi į minią, žuvo 86 žmonės, dar 434 buvo sužeisti. Panašus atvejis pasikartojo tais pačiais metais prieš pat Kalėdas Vokietijos sostinėje Berlyne, kai teroristo užgrobtas sunkvežimis taranavo kalėdinę mugę. Tąkart žuvo 12 žmonių. Panašių išpuolių buvo ir vėliau.

Vadovybės apsaugos departamento direktorius generolas Rymantas Mockevičius „Vakaro žinioms“ aiškino, kad dabar tiesiog baigiamas projektas, pradėtas gerokai anksčiau.

„Tie stulpeliai pastatyti seniai, tik nebuvo uždėti gaubtai, kurie duotų geresnį vaizdą. Firma turėjo iki metų pabaigos viską sutvarkyti. Dabar uždės gaubtus, kad būtų gražiau, kad druskos tų stulpelių neėstų ir t.t. Kiek projektas kainavo? Visų pirma - neatsimenu. Antras dalykas - tokia informacija neskelbtina, nes susijusi su saugumu“, - tvirtino R.Mockevičius.

Generolas sako, kad planuojama taip pat apsaugoti ir prezidentūros bei Seimo rūmus.

„Juk jūs irgi žinote daugybę pavyzdžių, kaip pasaulyje naudojamos transporto priemonės per išpuolius. Tačiau mes atsakome tik už savo barą - Vyriausybę, Seimą bei prezidentūrą. Ministerijų apsauga į mūsų barą neįeina“, - sakė departamento vadas.

Paklaustas, kaip sekasi vykdyti prezidento Gitano Nausėdos, kuris niekaip nepersikrausto į Turniškių rezidenciją, nes nori jos remonto (Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininko Kęstučio Glavecko teigimu, remontui prašoma beveik 400 tūkst. eurų), apsaugą, R.Mockevičius sako, kad dėl to didelių problemų nėra. Nors anksčiau kalbėta, kad apsaugos darbuotojai su nerimu laukia žiemos.

„Nieko, mūsų vyrai nešals, bus sotūs ir laimingi, - teigė generolas. - Kol rezidencija nesutvarkyta, prezidentas neturi kur keltis, todėl saugome jo namuose. Mes visur galime užtikrinti apsaugą, tik vienu atveju ji bus pigesnė, kitu - brangesnė.“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net