respublika.lt

Į Rusiją tėvo išgabenta mergaitė sugrąžinta į Lietuvą

Publikuota: 2023 rugsėjo 05 20:26:00, Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Pagrobta ir tėvo į Kaliningrado sritį išgabenta mergaitė su mama pargabenta į Lietuvą, patvirtino Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC)

 

„Į Rusiją išvežta mergaitė jau Lietuvoje“, – informavo NKVC.

Kaip Eltai antradienį anksčiau pranešė NKVC, mergaitės mama, siekdama susigrąžinti dukrą, buvo nuvykusi į Rusiją.

ELTA primena, kad rugpjūčio 27 dieną teisėsaugos institucijos gavo moters pranešimą apie tai, jog Kretingos rajone, Sausdravų kaime, vyras paėmė jos dukrą ir sutartu laiku jos negrąžino. Kiek vėliau paaiškėjo, kad vyras pagrobė savo mažametę, 2022 m. gimusią, dukrą ir bėgdamas kirto Rusijos sieną.

Pradėjus paiešką, nustatyta, kad tą pačią dieną, apie 13 val. 4 val. min., Šilutės rajone, Skirvytės upėje, vyras su dukra valtimi kirto Lietuvos-Rusijos valstybinę sieną ir buvo sulaikyti Rusijos teritorijoje.

Lietuvos pasieniečiai pastebėjo, kad Skirvytės upėje guminė valtis kirto Lietuvos ir Rusijos sieną ir įplaukė į meldus. Prie jų priplaukė Rusijos pareigūnų kateris. Anot Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovo Giedriaus Mišučio, pasieniečiai dar bandė žodžiu susisiekti su valtimi nuplaukiančiais asmenimis, tačiau jokio atsakymo negavo.

Lietuva pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vaiko pagrobimo. Tuo metu VSAT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo, taip pat kreipėsi į Kaliningrado srities pasienio pareigūnus su prašymu kuo skubiau organizuoti susitikimą dėl kūdikio perdavimo ir grąžinimo motinai. Pasak Lietuvos pasieniečių, Rusijos pareigūnai pranešė, kad vaikas yra saugus, juo pasirūpinta, tačiau atsisakoma perduoti jį Lietuvai.

VSAT patikslino, kad Rusijos pasieniečiai nurodo nematantys pagrindo Lietuvai perduoti nei vyro, nei jo dukros.

Dukrą į Rusiją išgabenusiam tėvui, teismo sprendimu, buvo paskirtas suėmimas už akių.

M.Navickienė: tai visų institucijų darbo nuopelnas

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė teigia, kad tai, jog pavyko į šalį susigrąžinti tėvo į Rusiją išgabentą mergaitę, yra visų Lietuvos institucijų nuopelnas.

„Vaikas ir mama visai šviežiai kirto Lietuvos-Rusijos sieną, jau yra Lietuvoje. Tai yra visų Lietuvos institucijų jungtinis darbas, diplomatinis darbas, kai pavyko net ir tamsiausią valandą atrasti mažą šviesos spindulėlį ir sugrąžinti Lietuvos pilietę, kuri buvo pagrobta, į Lietuvą“, – teigiama Eltai perduotame M. Navickienės komentare.

Ministrė patikino, kad į Lietuvą sugrąžinta mergaitė ir jos motina jaučiasi gerai.

„Mano žiniomis, mergaitė ir mama jaučiasi gerai, saugiai kirtusios Lietuvos sieną. Tai tikrai yra jaudinanti žinia ir esu labai dėkinga visoms Lietuvos institucijoms“, – antradienį LRT televizijai sakė M. Navickienė.

„Manau, kad šiandien galime švęsti pergalę kaip valstybė – kad mama ir vaikas saugiai pasiekė tėvynę“, – džiaugėsi ji.

M. Navickienė pažymėjo, kad mamai bei mažametei bus suteikiama visa reikalinga Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistų pagalba.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
41
F

Dienos klausimas

Ar žiūrite žinias per televiziją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s