respublika.lt

Nepageidaujami, nes kitokie vaikai - straipsnio komentarai:

 • l
  lapė kanapė 2021 balandžio 05 16:27:32

  Citata iš straipsnio: "Psichologinė pedagoginė tarnyba nustatė specialiuosius ugdymo poreikius, skyrė logopedo, psichologo, soc. pedagogo, spec. pedagogo, mokytojo padėjėjo pagalbą". Puiku, kad paskyrė net penkių specialistų pagalbą! Tik, ar tie penki specialistai tame konkrečiame darželyje yra, ar ta tarnyba skyrė jiems finansavimą?

  2 0
  Atsakyti
 • M
  Mama 2021 balandžio 04 17:49:52

  Viskas bus gerai ❤ Tokie vaikai, kai užauga, pranoksta visus "palaimintuosius", tampa tikromis asmenybėmis ir sugeba ne tik gerai gyventi, bet ir išgyventi įvairias situacijas ❤

  2 1
  Atsakyti
 • T
  Tai tokia 2021 balandžio 03 08:50:45

  ta " integracija".....

  4 0
  Atsakyti
 • n
  nuomonė 2021 balandžio 03 07:37:14

  Stebina kai kurių moterų komentarai ir požiūris į autistus. Esat garantuotos, kad jūsų šeimose negims autistas, kurių, deja, kasmet vis daugėja? O tėvai, auginantys vaiką autistą, tikrai daug daro, bandydami jį išmokyti gyvennti tarp žmonių, nors tam reikia daugybės patangų. Gal neatstumkim tokių vaikų, o stenkimės padėti. Jie mūsų visuomenės dalis, norim to ar nenorim.

  7 0
  Atsakyti
 • J
  Jums tobulieji 2021 balandžio 02 23:18:10

  Labai sudėtinga šitoje tobulai protingų, tobulai gražių ir tobulai išmintingų žmonių valstybėje auginti netobulą vaiką. Patikėkite deja deja bet Lietuvoje neįgalių vaikų yra tikrai daug. Kodėl Jus jų nematote mieste, parkuose, parduotuvėse, teatruose, žaidimų aikštelėse, būreliuose? Nes tėvai juos slepia nuo Jūsų tobulai tobulų komentarų, Jūs gi pasiruošę kailį gyvam neįgaliam nulūpti, Jūs gi super tobulų vaikų supetėveliai, superdėdukai, netobulus sudegintume gyvai krematoriume, užmėtytume akmenimis, uždarytume ligoninėse ir pripumpuotume vaistais, pasodintume namų mokymui, namų studentavimui, namų darbui ir namų gyvenimui. Todėl slepia tėvai neįgalius vaikus nuo tobulų Jūsų. Dabar supratau kodėl Lietuvoje ne šeima-o ūkis, nes tai gyvulių, o ne žmonių valstybė (tobulai gražių, išmintingų, protingų, visas sritis išmanančių gyvulių). (Albertas Einsteinas buvo netobulas).

  10 1
  Atsakyti
 • R
  RZ 2021 balandžio 02 19:43:39

  Medicininė ir mokslinė tolerancija neturėtų slėptis už politinio korektiškumo. Reikėtų griežtai laikytis statistikos kreivės. Ir imti skambinti varpais jei autistiškų vaikų kiekis imtų kilti į beprecedentines aukštumas. Ir nei vienas įtariamasis X, negali turėti specialaus statuso, net skiepai. Visi autistiški vaikai turėtų būti tiriami nuo sunkiųjų metalų pertekliaus, geriausia privačiai, ir atkreiptas dėmesys į žarnyno sveikatą. Oda yra žarnyno veidrodis. O žarnynas- antros smegenys.

  6 1
  Atsakyti
  • A
   2021 balandžio 02 19:55:58

   Turėtų, bet ar kas žiūri? Realiai tėvai visur pagalbos turi ieškoti privačiai, o valstybės tarnautojai eilinį kartą rūpestį deklaruoja tik popieriuose. Kiek vaikų būtų galima išugdyti suteikiant realią pagalbą. Situacija tragiška

   6 0
   Atsakyti
 • j
  janina 2021 balandžio 02 18:10:00

  Kas krenta į akis nuvažiavus į kitas valstybes,pavyzdžiui Anglijoje ,tai daugybė neįgalių vaikų, kurie ir mokosi su sveikais vaikais ir dalyvauja visur ,sutiksi visose poilsio vietose parkuose ir niekas nekreipia į juos dėmesio.Kai grįžau ,vizito pas šeimos gydytoja metu ,pasakiau kiek Anglijoje daug neįgalių vaiku ,suaugusių o gavau paprastą atsakymą , pasižiūrėkite jei pas mus pamatote bet kokį neįgalų ar vaiką ar suaugusį visų žvilgsniai nukreiptiį tiesmukiškai kai į kokį egzemplioriu ir neretai seka replikos jų adresu.Visa tai pasikeis tik tada kada visa visuomenė pasikeis ir nuo pat mažens vaikams bus aiškinama jog neįgalus vaikas toks pat kaip ir jie toks pat skausmas ,džiaugsmas liūdesys ,jie turi mokytis tose pačiose klasėse kaip ir kiti tik turi dirbt ir tos srities išmanantis pagalbininkas kuris pagelbėtu kilus nenumatytam atvejui/

  10 2
  Atsakyti
  • t
   to Janina 2021 balandžio 02 19:35:12

   pvz. Nyderlanduose tevai suprant, kad ju vaikas kitoks ir jam reikalinga spec. prieziura. Ir tevai savo vaikui serganciu autizmu, geriau pasirinks toki darzeli ar mokykla, kurioje jo vaikas gaus ta spec. prieziura, nei tokia, kurioje jis negaus. Ir jei reikalinag bus aukle namuose, tai tie tevai pasirinks tokia aukle, kuri bus apmokyta elgtis su autistais, nei iprasta. Kam reikia neigti, kad vaikas su autizmu yra kitoks, nei kiti ? Kuo anksciau teveliai pripazins ta sveikatos problema, tuoo jiems bus geriau. Kas del zmoniu zvilgsniu i neigalius vaikus, tai jus pati apie tai pasakete, kad JK yra labai daug neigaliu vaiku, tai jiems jau yra iprastas dalykas. O lietuviai galetu tik pasidziaugti, kad neigalius vaikus matyti jiems dar netapo kasdienybe.

   10 3
   Atsakyti
  • n
   ne į temą, bet panašiai 2021 balandžio 02 21:54:17

   Pažįstama sakė, kad Amerikoj, tai kaip nori gatvėj taip apsirengi, kaip nori taip atrodai - niekas nekreipia dėmesio. Tai jai sakau: už tai amerikonkos baisiai atrodo ir nėra į ką kreipti dėmesį, o pas mus, kadangi moterys savim rūpinasi ir į gatvę išeina prisižiūrėjusios, tai visi žino, kad Lietuvės gražiausios moterys pasaulyje :) Tai ką norejau pasakyti, kad, kaip toJanina parašė, reikia džiaugtis, kad mes turime daug kuo pasigirti. O užsieninių vaikų invalidumas, tai visokių chemijų, genetinių pažeidimų per skiepus ir ne tik, taip pat socialinės aplinkos ir t.t. pasekmė. Neduok dieve to Lietuvai.

   5 3
   Atsakyti
 • ?
  ? 2021 balandžio 02 17:21:16

  Gal kas bandėt vesti pas hipnozės specialistą? Kažin kaip po seanso būtu?

  3 7
  Atsakyti
 • T
  Tarkim,visi sveiki 2021 balandžio 02 16:36:58

  grupeje ir vienas autistas. Dirbu ir stebiu: jis palengva adaptuojasi.Juk vaikai ligos istorijomis nesidomi,o darbuotojai net daug patys supras.

  17 1
  Atsakyti
 • I
  Iseitis 2021 balandžio 02 16:19:46

  Mamas, kurios turi vaikus autistus reiketu idarbinti darzelio aukletojomis, kur grupeje yra keliasdesimt vaiku ir tarp ju autistas. Idomu, kaip ta mama susitvarkytu ? Kaip jinai sugebetu skirti visiems vaikams tiek pat demesio ?

  13 17
  Atsakyti
  • M
   Matau,kad 2021 balandžio 02 16:41:28

   nedirbote su autistais. Patogu dirbti,kai nera.Aukletojas asistentes turi.Nematau problemos. Deja,noro dirbti nematau.

   18 3
   Atsakyti
  • t
   to Matau 2021 balandžio 02 19:25:13

   Jus dirbot su autistais ? Manote, kad imanoma kiekvienam autistui skirti aukle darzeliuose ? (asistentes). Tai kam tos asmenines spec. aukles darzeliuose reikalingos, jei butu paprasciau tokiu vaiku mamoms prideti pinigeliu ir pacios mamos galetu aukleti tuos vaikus namuose, nereiketu ir skustis del darzeliu. Na, niekaip negaliu isivaizduoti, kad tevai nenoretu savo vaiku apsaugoti, nuo kito vaiko, kuris nezino, kas yra smurtas ir skausmas. Ar jums neatrodo, kad tai gali buti pavojinga kitu vaiku auklejimo atzvilgiu ?

   1 12
   Atsakyti
  • N
   Nesuklyskite, 2021 balandžio 02 19:34:19

   autistas ne butinai agresyvus.

   14 1
   Atsakyti
  • t
   to nesuklyskite 2021 balandžio 02 19:40:14

   taip, autistas nebutinai agresyvus, bet jausmai , emocijos jam yra svetimas dalykas. Ar tai negali daryti itakos sveikiems vaikams. ? Kai pvz. autistas netycia uzgaus kita vaika ir jam bus vienodai ar toks jo elgesys nedarys itakos kitiems vaikams ? Ar nebus kokio vaiko, kuris galetu pasielgti taip kaip austistas ? Ar duodat garantijas ?

   5 8
   Atsakyti
  • A
   Ane 2021 balandžio 02 19:49:25

   O kur garantija, kad "sveikas" vaikas neuzgaus autisto? Pagal jus sveiki vaikai nesimusa, nesistumdo, sedi pasodinti visa diena ant kedes ir nejuda. "super mamyciu" vaikai baisiau nei autistai, baisu zodi pasakyti. Lipa stumdo musas ir i sudrausminima tik keiksmazodzius paleidzia. O "super mamytes" atejusios dar ir akis drasko.

   16 2
   Atsakyti
  • j
   jau vinguriuojate, 2021 balandžio 02 20:37:13

   skirstote " tie", " anie".

   8 0
   Atsakyti
 • p
  pR 2021 balandžio 02 16:14:31

  viena prorespublikinė komentatorė rašydama apie gėjų paradus sureagavo: „o kas bus, jeigu žmonės su dauno sindromu pradės savo paradus rengti?“. Sunku pasakyti, kas būtų, jeigu visi „kitokie“ imtų rengti savo paradus, bet tikėtina, kad atkreiptų dėmesį į save ir nusipelnytų žmogiško traktavimo ir žmogaus teisių. Ne šiojo kartoje, bet...

  9 7
  Atsakyti
  • t
   to pR 2021 balandžio 02 16:22:33

   Labai saunu, kad gejus sutapatinate su autistais. Ar tai nereiskia, kad patvirtinate, jog pritariate tam, kad ir vieni ir kiti turi psichiniu sutrikimu ? :)

   12 5
   Atsakyti
  • p
   pR 2021 balandžio 02 17:19:24

   zinodamas, kad cia lankosi zmones su proto negalia, specialiai sulyginau per zodi "kitokie". aciu, kad skaitote, tik gaila, kad nesuprantat ka.

   2 11
   Atsakyti
  • p
   pRui 2021 balandžio 02 22:05:56

   o kaip reiktų suprast? :)

   1 0
   Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • DOSNUMAS: lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai per „Maisto banko“ akciją paaukojo daugiau kaip 106 tūkst. vienetų ilgo galiojimo maisto produktų, kurių vertė viršijo 99 tūkst. eurų.
 • PATOGIAU: pirmadienį Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje kartu su išorės paslaugų teikėju atidaromas pasų centras Mančesteryje, kuriame bus teikiama Lietuvos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ir keitimo paslauga - tai jau trečiasis pasų centras Jungtinėje Karalystėje.
 • NETYČIA: jaunai italei per klaidą suleista šešiaguba vakcinos nuo koronaviruso dozė - medicinos sesuo 23 metų medicinos studentei sekmadienį vienoje Toskanos ligoninėje suleido visą buteliuką „„Biontech“/“Pfizer“ preparato, kuris įprastai skirtas šešioms atskiroms dozėms.
 • PADĖTIS GERĖJA: Ispanija sekmadienį atšaukė nuo spalio galiojusią nepaprastąją padėtį, kuri buvo įvesta kovojant su naujojo koronaviruso pandemija. Ispanai pirmą kartą po daugelio mėnesių vėl galės keliauti tarp šalies regionų.
 • SPROGIMAI: vakarinėje Kabulo dalyje prie vienos mokyklos nugriaudėjo trys sprogimai, šeštadienį pranešė Afganistano vidaus reikalų ministerija, nepateikdama detalių.
 • NELAIMĖ: per viename Somalio sostinės Mogadišo rajone kilusius staigius potvynius žuvo vienuolika vaikų.
 • RADINIAI: Dievogalos kaime, kluone, moteris (g. 1968 m.) rado šautuvą, 146 vnt. įvairaus kalibro šovinius, granatą, du detonatorius, vieną sprogdiklį, galimai tris trotilo briketus, rankinę granatą ir pirotechninį užtaisą, kuriuos pasiėmė policijos pareigūnai.
 • APSINUODIJO: valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, penktadienį gavusi informacijos iš Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos vadovybės apie sunegalavusius vaikus ir virtuvės darbuotoją, nedelsiant pradėjo tyrimą - blogai pasijuto 12 vaikų, kurie maitinosi šios mokyklos valgykloje ir keletas iš jų jau gydomi ligoninėje.
 • AR NEBAISU: ketvirtadienį Vilniuje, atliekų surinkimo bei rūšiavimo teritorijoje, rasta galimai žmogaus kaukolė - policijos departamento pranešime sakoma, kad ji aptikta apie 15 val. Liepkalnio gatvėje.
 • PAVOJINGA ZONA: Filipinams priklausančią Mindanao salą sudrebino 5,1 balo stiprumo žemės drebėjimas, ketvirtadienį pranešė šalies Vulkanologijos ir seismologijos institutas.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pritariate, kad mažesnės rajoninės ligoninės turėtų atsisakyti dalies teikiamų paslaugų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Didysis šeimų maršas jau šeštadienį. Ar dalyvausite?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+11 +17 C

+10 +18 C

 

+7 +15 C

+19 +25 C

+19 +26 C

 

+11 +13 C

0-8 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos