Neblaivūs užsieniečiai paplūdimiuose trikdo ramybęnuotraukos (5)

2019 birželio mėn. 15 d. 18:11:33 Perskaitė 1604

Praėjusį savaitgalį į šalies paplūdimius maudytis jūroje ir saulės voniose skubėję gyventojai ir svečiai neramūs buvo tik uostamiestyje. Vietos gelbėtojams teko drausminti neblaivius užsieniečius.

 

„Klaipėdos paplūdimių“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki „Vakarų ekspresui“ teigė, kad problema tęsiasi nuo praėjusių metų vasaros.

„Sekmadienį teko daug žmonių išprašyti iš paplūdimių. Šeštadienį vieną Smiltynėje teko išprašyti iš vandens - vos ant kojų pastovėjo ir skendo. Gelbėtojai žmogų ištraukė, greitoji išvežė į ligoninę“, - sakė A.Siakki.

Panašių atvejų buvo užfiksuota ir Pirmojoje Melnragėje. Vienus neblaivius asmenis gelbėtojams pavyko išprašyti iš paplūdimio patiems, kitus - su policijos pagalba.

„Dabar tenka dažnai į paplūdimius kviesti policijos pareigūnus, nes patys neblaivūs poilsiautojai atsisako išeiti. Pernai net 80 procentų išgelbėtų žmonių sudarė užsieniečiai. Neblaivių lietuvių pasitaiko vienas kitas. Užsieniečiai tvarkos mūsų paplūdimiuose nesupranta. Gal darbdaviai turėtų jiems pravesti pamokėlę ir pamokyti tvarkos?“ - svarstė A.Siakki.

Savaitgalį uostamiesčio paplūdimiuose keliems žmonėms pakilo spaudimas, pradėjo skaudėti galvą. A.Siakki įspėjo, kad tokiomis karštomis dienomis prieš apsilankymą paplūdimiuose reikia įvertinti savo galimybes, ypač vyresnio amžiaus žmonėms.

Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vyriausiasis specialistas Gintaras Lasickas teigė, kad pranešimų dėl neblaivių užsieniečių sulaukta nebuvo. Tačiau šią vasarą specialistai kartu su policijos pareigūnais organizuos reidus ir baus tvarkos pažeidėjus.

Skirtingai nei uostamiestyje, praėjusį savaitgalį Palangos ir Neringos gelbėtojai daug darbo neturėjo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net