Namas po renovacijos – lenda darbų defektainuotraukos

2019 rugsėjo 25 13:58:51 Perskaitė 980

Daugiabutis namas Šiauliuose, Vilniaus gatvėje 123, renovuotas daugiau nei prieš trejus metus. Žmonės pripažįsta, kad po renovacijos šilumos sunaudoja gerokai mažiau ir iš esmės rezultatu yra patenkinti. Tačiau prieš metus pradėjo lįsti atliktų darbų defektai. Garantinis terminas tiksi, o statybininkų gyventojai nesulaukia.

 

Po renovacijos išlindo defektai

Vilniaus 123 namas iš tolo šviečia renovuotu fasadu. Gyventojai išpuoselėję aplinką. Džiaugsmą temdo tik akis badantys renovacijos defektai. Iniciatyvus gyventojas Rimantas Rupšys sako jau metus atakuojantis AB „Šiaulių energija“, kuri įgyvendino modernizavimo projektą, samdė darbų rangovą, tačiau defektų šalinimo darbai nė iš vietos.

Žmogus rodo išsikraipiusias ir suskilinėjusias betonines nuogrindas aplink pastatą, vandenį praleidžiantį ir jau pilkomis dėmėmis išvagotą laiptinės stogelį. Viename balkone pakankamai neužsandarinta, žiemą įstiklinto balkono viduje kabo varvekliai. Neužsandarinta aplink angą, per kurią galima užlipti per stogą. Kiek anksčiau po liūties vanduo pliūptelėjo į laiptinę. Tiesa, R. Rupšys patvirtino, kad statybininkai buvo pasirodę ir uždėjo slenkstį, tačiau paliko plyšius.

Žmones neramina, kad prasidėjus liūčiai ir šalčiams defektų vietose besikaupiantis vanduo padarys dar daugiau bėdos.

R. Rupšys prisimena, kad ir renovacijos metu dėl darbų kokybės ne kartą rašė skundus. Dabar jau bankrutavusi Šiaulių regiono plėtros agentūra gyventojų interesų negynė.

Įmonės piktybiškai nereaguoja į reikalavimus?

Pakomentuoti Vilniaus 123 namo situaciją paprašėme AB „Šiaulių energija“. Įmonės atstovė žiniasklaidai Marina Visockienė informavo, kad UAB „Aiba“ atliko daugiabučio namo renovacijos darbus pagal 2014 metais birželio 30 dieną pasirašytą atnaujinimo (modernizavimo) techninio darbo projekto ir statybos rangos darbų pirkimo sutartį. Ši sutartis buvo pasirašyta tarp UAB„Aiba“ bei bankrutavusios viešosios įstaigos Šiaulių regiono plėtros agentūros. Rangovas renovacijos darbus užbaigė 2016 metų gegužės 25 dieną.

AB „Šiaulių energija“ daugiabučių namų modernizavimo projektų įgyvendinimą perėmė nuo 2016 metų gruodžio 1 dienos, kai minėto daugiabučio namo modernizavimo statybos darbai jau buvo atlikti.

2018 metų rugsėjo 3 dieną buvo suorganizuota daugiabučio namo renovacijos statybos rangos darbų defektų apžiūra, kurioje dalyvavo UAB „Aiba“, namą administruojanti UAB „Šiaulių būstas“, AB „Šiaulių energija“ ir daugiabučio namo atstovai.

„Per metus buvo organizuotos trys daugiabučio namo statybos rangos darbų defektų apžiūros, po kurių į rangovą buvo kreiptasi šešis kartus su reikalavimu ištaisyti defektus. Rangovas nuolatos pateikdavo AB „Šiaulių energija“ melagingą informaciją – atvykdavo į objektą pašalinti tik dalies defektų, tačiau visko iki galo neištaisydavo ir vėl nebereaguodavo į raginimus taisyti defektus. Negavus rangovo atsakymo bei jam nepradėjus taisyti defektų, AB „Šiaulių energija“ kreipėsi į įmonę, kuri 2016 metais baigiantis rangos darbams pateikė kontralaidavimą ir įsipareigojo visu atliktų statybos rangos darbų garantiniu laikotarpiu pašalinti atsiradusius defektus.

Šiuo metu nė viena įmonė ir toliau piktybiškai nereaguoja į AB „Šiaulių energija„ raginimus šalinti defektus. Jei iki šių metų lapkričio 1 dienos rangovas defektų nepašalins, AB „Šiaulių energija“ reikalavimą pašalinti defektus bus priversta spręsti Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka“, – paaiškino „Šiaulių energijos“ poziciją M. Visockienė.

Statybininkų sulauks kitą savaitę

UAB „Aiba“ direktorius Irmantas Banys, „Šiaulių krašto“ paklaustas, kodėl nelikviduoja defektų Vilniaus 123 name, paprašė laiko pasiaiškinti. Vėliau vadovas atsakė, kad „dėl darbuotojų trūkumo taip greitai niekas nesidaro“.

I. Banys pranešė, kad defektinis aktas jų bendrovei buvo surašytas dėl dviejų namų. Viename iš jų praėjusią savaitę jau darbus baigė. Direktorius žadėjo, kad jau šią savaitę statybininkai atkeliaus į Vilniaus gatvės 123 namą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net