Mokytojos Astros karinis perversmasnuotraukos (171)

2021 spalio 20 13:00:49 Perskaitė 7719

Po Lietuvą pasklido gandas, jog yra ruošiamas karinis perversmas. Įvykis neeilinis, tad pasidarė įdomu, kokia grėsminga jėga tą ruošiasi daryti. Kas tie atšiaurūs vyrai, karštomis širdimis ir plieniniais nervais? Pasirodo, kad tai viena moteris - Mokytoja Astra.

 

Pasirodo, užteko mokytojai Astrai viešai apeliuoti į Lietuvos kariuomenę, kad sukeltų šiurpą valdančiosioms mažumoms.

Astra Astrauskaitė kreipėsi į neįvardintą ir hipotetinį generolą, jog jis apgintų žmones nuo valdžios. Jeigu jau valdančioji mažuma nereaguoja į taikius piliečių protestus. Kodėl hipotetinis? Todėl, kad tokių patriotiškų generolų jau seniai nebėra. Čia Jums ne tarpukario laikai, kai karininkai turėjo garbę, o ne tik mąstė apie savo asmeninę karjerą.

Nes jeigu Lietuvoje būtų karininkai, kurie suprastų, jog priešas gali ateiti ne tik iš išorės, bet ir gimti šalies viduje, tai per 30 metų būtume pamatę tam tikrus gyvybės ženklus mūsų kariuomenėje. Nes, vis tik, yra Konstitucijoje ir trečias punktas (antra pastraipa). Todėl kariuomenė savo Tėvynę turi ginti ir nuo okupanto valdžioje. Bet čia tik teorija, o praktika daug liūdnesnė, tad nereikia tų iliuzijų.

Tačiau valstybė pajuto grėsmę ir netruko imtis veiksmų. Ikiteisminį tyrimą atlieka Vilniaus policijos pareigūnai, jį organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Į procesą įsijungė ir sistemai lojalūs teisininkai, kurie tikrai mato tai, ką reikia matyti - grėsmę. Mojuojama Baudžiamojo kodekso 122 straipsniu ir kalbama apie įkalinimą iki 5 metų!

Savaime suprantama, laisvai ir nepriklausomai (nuo skaitytojų ir sąžinės) žiniasklaidai audringai pritariant. Kodėl taip teigiu? Nes ta pati „žiniasklaida" nesipiktino, kai Valinskas siūė kasmet nušauti po lenką. Čia, matyt, nieko tokio, savas bičas.

Bet kyla klausimas, jeigu valdžia mato grėsmę prieš pensijinio amžiaus mokytojos nevilties šūksnyje ir apeliavime į neegzistuojantį generolą, jeigu nuo to gali drebėti santvarkos pagrindai bei valstybė. Tai, matyt, tokia ten ir valstybė bei santvarka.

O gal valdančioji mažuma naudoja valstybės represinį vėzdą norėdami įbauginti potencialius apeliuotojus ir generolus? Taip sakant, mušti moteris, kad vyrai bijotų?

Bijau, kad tai klaidinga taktika. Pas mus vyrai ir taip bailūs ir išgverę, jeigu tik viena priešpensijinio amžiaus mokytoja turi kelti tautą ir į save sugerti potencialias represijas.

Reikėtų mušti bailius ir ištižusius vyrus, gal tada moterys išsigąs, nes potencialūs naujų lietuvių gamintojai dar ims ir nebesugebės atlikti vaikų gamybos funkcijos. O tai vienintelis dalykas, kurį, kol kas, dauguma Lietuvos vyrų dar moka atlikti.

Na, bet tikėkimės, jog pareigūnams užteks sveikos nuovokos nedalyvauti „Perversmo baubo" cirke ir ši byla keliaus į šiukšliadėžę.

Būtų optimalu, kad ir su visa valdančiąją mažuma.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net