L.Pernavas jau antradienį tikisi būti paskirtas policijos atašė JKnuotraukos (1)

2019 lapkričio mėn. 11 d. 13:00:04 Perskaitė 1155

Policijos vadovo pareigas pirmadienį buvusiam Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadui Renatui Požėlai perdavęs Linas Pernavas neslepia, kad jau antradienį tikisi būti paskirtas specialiuoju policijos atašė Jungtinėje Karalystėje.

 

„Tikiuosi, kad rytoj būsiu paskirtas“, – po R. Požėlos paskyrimo naujuoju generaliniu komisaru sakė L. Pernavas.

Kartu pareigūnas pabrėžė, kad pirmiausia planuotų kelias savaites paatostogauti.

„Nuo gruodžio mėnesio tie darbai būtų pradėti. Pradžia matyt būtų nuo vizito į Europolą aptarti esamą situaciją, susidėlioti planus, darbus, kurie turės būti atlikti ir tie darbai po truputį turėtų įsivažiuoti“, – kalbėjo L. Pernavas.

Jis taip pat pabrėžė, kad intensyviai anglų kalbos pradėjo mokytis ne tam, kad ruoštųsi būsimoms pareigoms. Jo teigimu, anglų kalba buvo reikalinga dirbant policijos vadovu.

„Noriu aiškiai pasakyti visiems tiems kritikams, mąstytojams ir kalbėtojams: anglų kalbą aš pradėjau intensyviau mokintis 3,5 metų atgal, tai nebuvo susieta su jokiomis pareigomis, kalbant apie specialiojo policijos atašė JK. Tai buvo susiję tik su mano vykdomomis, kaip policijos generalinio komisaro, pareigomis“, – sakė L. Pernavas.

Taip pat L. Pernavas pabrėžė, kad specialiojo policijos atašė pareigybė nebuvo specialiai planuota jam.

„Jei manęs atmintis neapleidžia, turbūt du, du su puse metų atgal pradėta kalbėti apie šią pareigybę. Ne apie mane, bet apie šios pareigybės poreikį. Teko pačiam lankytis JK, susitikti su tuomet dirbančia ambasadore, su lietuvių bendruomenės pirmininke, su jų policijos atstovais. Tie klausimai buvo sprendžiami ir tada dar visiškai nebuvo galvojama, kas užims tą pareigybę“, – pridūrė L. Pernavas, pabrėžęs, kad didžiausias iššūkis, pasak jo, būtų efektyviai dirbti „Brexit“ kontekste.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net