Lietuvos kariuomenėje tarnybą pradeda daugiau kaip 500 jaunuoliųnuotraukos (16)

2021 birželio 28 18:08:00 Perskaitė 220

Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pirmadienį pradeda beveik 520 karių, tarp kurių yra ir 12 merginų.

 

Daugiau kaip 160 karių tarnybą atliks Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione, o likusieji tarnybą atliks Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione. Taip pat nuo 2015 m., kai buvo atnaujintas šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, pirmasis Lietuvoje karo prievolininkas atliks alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą vienoje iš Klaipėdos savivaldybės įstaigų.

Apie 110 jaunuolių tarnybą pasirinko savo noru, daugiau kaip 360 į šaukiamųjų sąrašą patekusių jaunuolių pasirinko tarnybą atlikti pirmumo tvarka ir beveik 50 jaunuolių buvo pašaukti privaloma tvarka, skelbiama Lietuvos kariuomenės pranešime.

Pirmuosius tarnybos mėnesius kariai įveiks bazinį kario kursą, kurių metu bus supažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų, kuriuos vėliau tobulins jau būdami padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą, likusieji bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės parengtąjį rezervą.

Lietuvos kariuomenė primena, kad karo prievolę atliekantys piliečiai yra atleidžiami nuo darbo ar studijų, garantuojant jiems darbo ar studijų vietą bei pareigas, o atlikusiems nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimu stojant į valstybės finansuojamas studijų vietas taikoma papildoma 0,5 balo lengvata. Taip pat jaunuoliams, pasirinkusiems atlikti tarnybą savo noru, tarnybos išmokos didinamos 30 proc. bei suteikiama galimybė pasirinkti pageidaujamą tarnybos vietą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net