Lietuvoje treniruosis NATO greitojo reagavimo pajėgosnuotraukos (7)

2020 spalio 29 08:19:06 Perskaitė 563

Spalio 29-lapkričio 7 dienomis Lietuvoje vyks vienos didžiausių šiais metais regione NATO pratybos „Brilliant Jump 2020" (Nuostabusis šuolis 2020"), kuriose bus vertinamas itin aukštos parengties jungtinės NATO greitojo reagavimo pajėgų grupės pasirengimas vykdyti šiems tarptautiniams greito reagavimo pajėgumams keliamas užduotis.


Šios pratybos - tai kasmet vis kitoje Aljanso valstybėje vykstančios jungtinės NATO pajėgų vadavietės Brunsume (Nyderlandai) organizuojamos pasirengimo budėjimui patikrinimo pratybos.

Kaip skelbia Krašto apsaugos ministerija, pratybos yra iš anksto planuotos gynybinio pobūdžio pratybos. Jos nėra susijusios su pastarųjų mėnesių politiniais įvykiais regione.

Planuojama, kad pratybose dalyvaus per 2500 karių ir apie 600 įvairių transporto priemonių.

Pasak Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Valdemaro Rupšio, pasibaigus tarptautinėms NATO pratyboms „Brilliant Jump 2020", dalis NATO technikos ir karių grįš į savo nuolatines dislokacijos vietas, o kita dalis prisijungs prie kasmetinių nacionalinių Lietuvos kariuomenės lauko pratybų „Geležinis vilkas", kurioms pasibaigus, šie pajėgumai išvyks iš Lietuvos.

Tarptautinėse pratybose „Brilliant Jump 2020" Aljanso greitojo reagavimo pajėgose budintys Lenkijos, Ispanijos ir Čekijos kariniai vienetai treniruosis vykdyti greitą padalinių perdislokavimą.

Siekdama prisidėti prie skaidrumo ir pasitikėjimo didinimo, Lietuva apie šias pratybas Baltarusijos gynybos atašė ir Baltarusijos gynybos ministeriją informavo rugsėjo pradžioje. Be to, rugsėjo 24 d. informaciją apie šias pratybas Lietuva savanoriškumo pagrindais išplatino ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) kanalais, o rugsėjo 30 d. ESBO Saugumo bendradarbiavimo forumo posėdyje Lietuvos atstovas pateikė ir pranešimą šia tema.

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net