LGGRTC vadą įsiutino konservatorėnuotraukos (46)

2021 kovo 20 07:20:00 Perskaitė 3826

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) generalinis direktorius Adas Jakubauskas išplatino atvirą laišką Seimo nariams, o ypač Seimo pirmininko pavaduotojai, Darbo grupės dėl padėties LGGRTC pirmininkei konservatorei Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei, dėl puolimo, kurį jis vadina politiniu.

 

„Reaguodamas į Seimo vicepirmininkės R.Morkūnaitės-Mikulėnienės vakar viešai išsakytą nuomonę, kad jai „kyla abejonių dėl LGGRTC direktoriaus gebėjimų" ir kad „susipriešinimo tarp dalies centro darbuotojų ir vadovybės dialogo būdu nepavyks išspręsti", siunčiu viešą laišką Seimo nariams", - pradeda A.Jakubauskas.

Jis priminė, kad, praėjus pusmečiui po naujos Centro vadovybės paskyrimo, 17 centro darbuotojų, t.y. 12 proc. viso darbo kolektyvo, „ar savo iniciatyva, ar kitų paakinti, kreipėsi į Seimą prašydami pagalbos".

„Kuo buvo nepatenkinti 12 proc. darbuotojų? „Politinės kontrolės stiprėjimu, varžančiu mokslo autonomiją ir smukdančiu mokslinių tyrimų kokybę". Klausimas: ar pateiktas nors vienas „politinės kontrolės faktas"? Atsakymas: ne", - sako LGGRTC vadas.

Po kelių dienų 61, t.y. 43 proc. Centro darbuotojų, Seimui nusiuntė kitokią nuomonę: „Esame pajėgūs patys spręsti savo problemas. Centre priimami sprendimai yra pagrįsti pagarba, profesionalumu ir orientuoti į siekiamą rezultatą."

„Ir į kokią nuomonę atsižvelgs Seimo darbo grupė? Jos pirmininkė R.Morkūnaitė-Mikulėnienė, kuri kovo 9 ir 17 d. viešai komentuodama Centro problemas, šio 61 darbuotojo pareiškimo išvis nepaminėjo. Ar tai yra ta „dialogo kultūra", apie kurią kalba Seimo vicepirmininkė? Kaip atrodytų, jei po rinkimų beveik keturis kartus mažiau balsų gavusi opozicija būtų paskelbta nugalėtoja? Ar Centro vadovas turėtų atsižvelgti tik į mažumos nuomonę?", - retoriškai klausia A.Jakubauskas.

Pasak jo, viskas, ko iš Seimo reikalavo Centro 12 proc. darbuotojų ir dėl ko ir buvo sudaryta Seimo darbo grupė, įvykdyta.

„Taigi visi reikalavimai įgyvendinti - kodėl tuomet Seimo darbo grupės pirmininkė kelia generalinio direktoriaus galimybės dirbti klausimą, jei jo nekėlė net 12 proc. Centro darbuotojų? Ar „mokslinių tyrimų" klausimas neperaugo į politinį?", - atsakymų neturi Centro vadovas.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net