Kuršių mariose - teršalų dėmėsnuotraukos

2020 lapkričio 15 14:01:36 Perskaitė 573

Šeštadienio rytą Klaipėdos uosto akvatorijoje, ties Naująja Smiltynės perkėla, pastebėtos pavienės, plonos teršalų dėmės. Uosto direkcija operatyviai išsiuntė teršalų surinkimo komandas.

 

“Į situaciją buvo sureaguota operatyviai, padėtis yra kontroliuojama. Šiuo metu pavienės teršalų dėmės yra renkamos absorbcinėmis bonomis. Nustatyta tvarka apie įvykį informuotos visos atsakingos tarnybos”, - sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Uosto direkcijos kateriai žvalgo visą uosto akvatoriją.

Kilmė neaiški

Iki šiol neaišku, iš kur šeštadienį į Kuršių marias pateko pavienės teršalų dėmės, sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius A. Latakas. Visgi jis tikina, kad teršalai iš marių turėtų būti pašalinti dar iki šio vakaro.

„Ryte, 8 val., gavome informaciją, kad ties Naująja Smiltynės perkėla pastebėtos neaiškios kilmės teršalų dėmės. Iki šios minutės nėra nustatyta nei teršalų dėmių kilmė, nei iš kur jos. Kartu dirba aplinkosaugos specialistai, yra paimti mėginiai ir nugabenti į laboratoriją. Vizualiai bus tiriami ir laivai, kurie stovi maždaug toje vietoje, iš kurios galėjo pasipilti tarša. Galimai bus atliekami ir cheminiai tyrimai“, – Eltai teigė A. Latakas.

„Situacija yra valdoma, laivai renka teršalus ir manau, kad iki šio vakaro tarša bus pašalinta“, – pridūrė jis.

Šeštadienio rytą Klaipėdos uosto akvatorijoje, ties Naująja Smiltynės perkėla, pastebėtos pavienės, plonos teršalų dėmės. Uosto direkcija išsiuntė teršalų surinkimo komandas, specialūs kateriai žvalgo visą uosto akvatoriją.

Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras taip pat praneša, kad organizuoja teršalų Klaipėdos uosto akvatorijoje likvidavimo darbus

Teršalų likvidavimo operaciją vykdant tralavimą su boniniais absorbentais pradėjo uosto kateriai „Dangė“ ir „Zunda“. Papildomai teršalų likvidavimui į pagalbą ketinama pasitelkti ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos katerį „Bumeranger“.

Teršalai uoste surinkti

Šeštadienį, apie 16 val., taršos likvidavimo darbai Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje baigti - šeštadienio rytą pastebėtos teršalų dėmės surinktos.

„Po intensyvaus ir sutelkto Uosto direkcijos tarnybų darbo teršalai buvo surinkti. Į pagalbą buvo pasitelktas ir Valstybės sienos apsaugos kateris. Visa uosto akvatorija pavakarę dar kartą išžvalgyta, teršalų nebepastebėta. Atsakingoms tarnyboms nurodyta įdėmiai sekti ir stebėti situaciją, tad Uosto direkcijos kateriai budės visą naktį“, - sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius A. Latakas.

Itin plonos teršalų dėmės buvo pastebėtos apie 8 val. ryto ties naująja Smiltynės perkėla. Apie įvykį nustatyta tvarka buvo informuotos visos tarnybos.

Uosto kapitono tarnybos su taršos likvidavimo laivais, locmaniniais kateriais, pasitelkus Valstybės sienos apsaugos pagalbą, nedelsdamos teršalų dėmes tralavo absorbcinėmis bonomis. Taršos likvidavimo operacijos metu sunaudota apie 120 m absorbcinių bonų.

Teršalų kilmę ir šaltinį nustatinėja Aplinkos apsaugos departamentas.

Teršalų pėdsakų nebepastebėta

Sekmadienio rytą Uosto direkcijos tarnybos laivu išžvalgyta viso uosto akvatorija, teršalų pėdsakų nebepastebėta.

„Šiandien, vos tik prašvitus, buvo pradėta detali akvatorijos žvalgyba laivu „Zunda“. Nuodugniai apžiūrėjus visą uostą, teršalų pėdsakų nebeaptikta. Tikimės, kad taršos šaltinį aplinkosaugininkams pavyks nustatyti greitu laiku ir tokios situacijos nebesikartos“, - sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Jis padėkojo Uosto kapitono tarnyboms, kitiems Uosto direkcijos darbuotojams bei Valstybės sienos apsaugos tarnybai už sutelktą darbą, šeštadienį sėkmingai likvidavusiems uosto akvatorijoje pasklidusias teršalų dėmes.

Taršos likvidavimo darbai buvo užbaigti šeštadienio pavakarę.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net