respublika.lt

Kuo išbėgęs lietuvis skiriasi nuo atbėgusio irakiečio

(165)
2021 lapkričio 14 19:30:00
Vladas VAICEKAUSKAS

Anądien po ilgo nesimatymo su mokyklą palikusiu istorijos mokytoju Martynu Šiugžda kalbėjomės apie iki debesų išpūstą „nelegalų problemą". Pateikiu pokalbio santrumpą.

×
nuotr. 1 nuotr.
Geresnio gyvenimo ieškantiems migrantams Lietuva tegali pasiūlyti tik tokias sąlygas. Eltos nuotr.

 

Auksinis, bet reikalingas šnipštas

Iš Lukašenkos Baltarusijos į Lietuvą atbėgo 4 tūkstančiai nelaimėlių - vyrų, moterų ir vaikų. Valdžioje esantys pasaulio be sienų kūrėjai ištrimitavo Briuseliui: nedorėlis Lukašenka prieš dorą Lietuvą pradėjo didelio masto ataką nelegalais. Atakos dažnėja, plečiasi, jau persimetė į tarpumiškes, pelkes, nusirito iki Latvijos ir Lenkijos. Viena Lietuva prieš vyrų, moterų ir vaikų atakas nebeatsilaiko!

***

Iš Lietuvos į ES šalis išbėgo tūkstančiai jaunų, savo Tėvynei galėjusių daug gražių darbų nudirbti, tūkstančius vaikučių pagimdyti, tautiečių. Bėgo legaliai ir slaptai: pasas registruotas Lietuvoje, o prakaituoti kūnai - svetimų šalių vištidėse, braškių, pomidorų, vynuogių plantacijose, žuvų skerdyklose.

***

Kalbama, kad vien Anglijoje apytikriai nusėdo ketvirtis milijono lietuvaičių. Smetonos laikais Lietuva per metus Anglijon tiek nugabendavo it kūdikėliai išpraustų, išmatuotų ir pasvertų (standartas 80-90 kg) bekonų. Lietuviai bėgo Amerikon, Anglijai atidavė bekonus.

***

Ar bent viena ES valstybė dėl neregėto lietuvaičių antplūdžio prileido į kelnes ir sukėlė tarptautinio masto isteriją?

***

Kurios ES valstybės pasienyje atbėgusieji buvo susemti ir ilgam uždaryti su sauso maisto daviniu ir rudu, it batų tepalas, iš čiaupų varvančiu vandeniu?

***

Kuri ES šalis atbėgusius lietuvius it narkotikų kontrabandininkus krėtė iki siūlo galo, liepė nusirengti ir ėmė rūšiuoti: šitą - imam, o šitą - atmetam?

***

Valdžioje esantys pasaulio be sienų kūrėjai į paskubomis sutvertas stovyklas uždarė nėščias moteris ir 500 vaikų! Uždarė ir ėmė... rūšiuoti! Iš pustrečio tūkstančio išsirūšiavo... 8!

***

Pagal kokius kriterijus - lytį, ūgį, svorį ar spalvą - globalistai rūšiavo vaikus, nežinoma. Kaip bus pasielgta su tais, kurie greitai pasibels į lietuvišką pasaulį? Gimę Lietuvoje taps mūsų šalies piliečiais? Kas tuomet atsitiks su jų tėveliais ir 80-100 giminaičių. Ar bus leista jiems aplankyti gimdyvę ir pamyluoti naujagimį? Kas nutiks, jei plati giminė suvažiuos ir nebeišvažiuos?

***

Anglija kasmet į Lietuvą deportuoja tik kriminalinius nusikaltėlius. Atskraidina lėktuvu su gausia ginkluota palyda, lyg plėšikai būtų šoumeno Valinsko „žvaigždutės", ir palinki: gal malonėtumėte pasiimti savo neužaugintus balandėlius?

***

Seimo narys, skaistaveidis komiteto pirmininkas politologas L.Kasčiūnas tautiečiams aiškina: į stovyklas uždaryti nekviestus atbėgėlius nėra didžiausia pasaulio nuodėmė - taip elgiasi ir kitos šalys. Uždaryti vyrai, moterys su vaikais paspruko ne nuo karo, maro, bado, teroro, o atbėgo svetimų sukurto gėrio kopinėti. Jiems rūpi gauti, bet ne užsidirbti. Lai savo gimtinėn siunčia žinutes ir vaizdelius, kad Lietuva tokių atbėgėlių nelaukia, už bendro stalo nesodina, komforto sąlygų nesuteikia.

***

Nelaimingieji savo artimiesiems siunčia žinutes su kraupiais vaizdeliais iš gyvenimo stovyklose, o giminaičiai žinutes ir vaizdelius platina po visą pasaulį. Net susigraudinęs Briuselis mažuoju piršteliu pagrasino: neperlenkite lazdos!

Tačiau tikro iki panagių nelaimingųjų Lietuvos stovyklose gyvenimo neištyrė nė vienas save didžiu laikantis žurnalistas, žmogaus teisių specialistas, Seimo narys.

Tad kas tose uždarose stovyklose iš tikrųjų dedasi, Lietuvos tauta nežino, todėl atsiranda sakančiųjų, kad taip tiems nelegalams ir reikia! Jei valstybė - Tautos namai, tai iš gerų namų niekas nebėga!

***

Pokariu per Lietuvą lenciūgais (pulkais, vorele) traukė terbelninkai. Niekas jų neklausinėjo vardų, pavardžių, nei iš kur atkeliavo, niekas neįdavė valdžiai. Visi, kas tik galėjo, pavalgydindavo, porą kiaušinių ir duonos kriaukšlelę kelionėn įdėdavo, rodė vienkiemį: ten mielaširdingi katalikai gyvena, tenai parai kitai jus priglaus, pirtelę iškūrens, galėsit apsiprausti, pelenais rūbelius išsiskalbti.

***

Kas nutiko XXI amžiaus Lietuvai, ES valstybei, kad saujelė nelaimingųjų atbėgėlių valstybei tapo tikra ašarų ir aimanų pakalne, sunkiu akmeniu po kaklu?

***

Kovojantis su nelegalais konservatorius, tas pats L.Kasčiūnas, atsako: atbėgėliai yra nusikaltėliai, jie pažeidė suverenios valstybės sieną. Juos reikėtų teisti!

***

Nelegaliai pažeidė sieną! Tikrą sieną su Lietuva pasistatė tik Baltarusija.

Globalistų-emigrantų valdoma Lietuva gyveno laisvą besienį gyvenimą! Kontrabanda važiavo, skraidė, plaukė per sieną kaip vanduo per rėtį. Pasieniečiai surankiodavo tik mailių.

***

Lietuva savo siena susirūpino, kai vieną skaistų rytą pasaulio be sienų kuriamos valstybės kieme išvydo 4 tūkstančius atbėgusių tamsiaodžių vyrų, moterų ir 500 vaikų!

***

Lietuvą valdantys globalistai tik vaidina, kad saujelė atbėgėlių valstybei tapo nepakeliama našta. Atbėgėliai yra tikra likimo dovana: dabar su trigubu įsiūčiu galima iš naujo pažaboti Lukašenką, su triguba jėga prispausti naujomis sankcijomis.

Atbėgėliai, patys to nesuvokdami, tapo Lietuvą valdančių globalistų keršto įnagiais!

***

Baltarusija plius Rusija - tikrų tikriausias bendros valstybės hibridas. Vienas gudrus seneliokas sumetė, kad Lukašenka prieš Lietuvą pradėjo hibridines atakas... nelegalais! Ne bet kokias, o hib-ri-di-nes!

***

Nuo sankcijų svetimoms ir savoms valstybėms pervargęs ir suirzęs Briuselis lietuvių sugalvotą naujadarą pasigavo kaip Dievo dovaną: Lukašenkos hibridinės atakos nelegalais tuo ir pavojingos, kad jų negali atremti ginkluota jėga. Pažvalėję Briuselio suvargėliai apie Lukašenkos hibridines atakas ištrimitavo pasauliui. Žinia pasiekė Vašingtoną. Hibridinės atakos nelegalais? - suraukė antakius JAV prezidentas Baidenas. Lukašenkai hibridinės atakos geruoju nepasibaigs!

Naujų JAV sankcijų laužas pakurtas, košė užvirta - Lietuvos globalistų štabe pokštelėjo šampanas. Dabar net Kalvarijų turguje Valinsko svogūnais prekiaujanti močiutė kalba: Lukašenkos hibridas toks didelis, toks didelis, kad tik karo nebūtų!

***

Valstybė be sienų, kaip troba be langų. Kiekviena pirmykštė bendruomenė, gentis turėjo, saugojo ir gynė savo teritoriją.

***

Pasaulis niekada nemiegojo bendroje lovoje - tai tik senųjų laikų komunistų-internacionalistų, o dabar ir lietuviškų globalistų svajonė. Pasaulis niekada nekalbėjo viena kalba, niekada nesimeldė vienoje bažnyčioje, neišpažino vieno tikėjimo, nevakarieniavo prie bendro šv.Kūčių stalo.

***

Žemiškojo pasaulio ir jo gyvybės rato tvarkos nepakeitė, nesustabdė nesiliaujantys karai, žemės drebėjimai, išsiveržę ugnikalniai, neregėti potvyniai, maras, badas, atominis košmaras. Naują pasaulį su nauja žemiškos gyvybės rato tvarka gali sukurti tik talentingieji fantastai, ar savo vaizduotėse, įsivaizdavimuose - filosofai. Žemės gyvybės neįmanoma nei sunaikinti, nei perkurti.

***

Žemiškasis pasaulis sunyks, kai visa, kas gyva, žemėje nustos veistis ir daugintis. Globalistų sugalvoti lyčių keitimai, kitokie žmogaus kūno perdarymai, vienalyčių šeimų kūrimai - veda į susinaikinimą, nes atimama galimybė veistis ir daugintis.

***

Keleivinis dronas

Su Mykolu internete atsekėme, kad japonai, arabų valstybių valdovai bei kinai pademonstravo keleivį skraidinantį akumuliatorinį droną. Suklykė reklama: keleivinis dronas greičiau ir saugiau pristatys keleivį į nurodytą vietą. Keleiviniai dronai išvalys miestų plaučius nuo autotransporto teršalų, atlaisvins parkams milžiniškas automobilių parkavimo aikštes, išnyks Londono, Pekino smogas, nuskaidrės dangus, apmažins ledynų tirpimą ir t.t.

***

Neliko nė mažiausios abejonės, kad iš narkotikų ir nelegalų gabenimo biznio milijardų milijardus susikrovę biznieriai jau šiandien kur nors Sacharos smėlynuose pradėjo statyti moderniausias pasaulyje keleivinių dronų - oro taksi - gamyklas.

***

Kai vienu metu įvairiomis kryptimis it paukščiai į dangų purptelės milijonai narkotikus ir nelegalus gabenančių begarsių dronų, sunku bus susekti, kur jie nutūps. Štai tada ir prasidės, užvirs rasių sumaišymo katilas. Tik laiko klausimas kada baltaveidė Europa nuruduos.

***

Kol kas mums teks susitaikyti dėl trijų dalykų. Pirma, „Eurostatas" pranešė, kad pasaulio rinkose įvairių rūšių metalas per mėnesį vidutiniškai brangsta 5-7 proc. Vadinasi, prie numatytų 152 milijonų eurų sienos tiesimui mums dar teks pridėti 80-100 milijonų eurų.

Antra, būtų kur kas, gal net šimtą kartų, pigiau ir patogiau turėti gerus santykius su kaimynu.

Trečia: tiesiama auksinė siena neapsaugos nei nuo dronų, patrankų, tankų, raketų, nei nuo nelegalų. Karo bus išvengta - protingų daugiau nei durnių.

***

Tiesiama auksinė siena žymės pasaulio be sienų kūrėjų idėjos palaidojimo vietą!

Ka-pa-vie-tę! Tad aukso tokiam paminklui negaila! Jau dabar prie sienos galima nunešti šalnų nebijančių gėlių.

***

Tad kuo skiriasi išbėgęs lietuvis nuo atbėgusio irakiečio? Abu labu bėgo ieškoti geresnio kitų sukurto gyvenimo. Bet vieniems suteikėm sparnus, kitus uždarėme į stovyklas!

***

Kartais geriau susitaikyti su meška už tvoros, nei turėti pulką durnių savame kieme.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (165)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • IŠARDĖ: Ukraina antradienį pranešė išardžiusi Maskvos koordinuojamą diversantų grupę, kuri rengė seriją išpuolių Ukrainos pasienio regionuose, siekdama „destabilizuoti“ situaciją šalyje.
  • MIGRANTAI: Jungtinėse Valstijose pernai sulaikyta beveik 2 mln. migrantų, mėginusių patekti į šalį per Meksikos sieną. Tai naujas rekordas.
  • NUOSTOLIAI: „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupei nuo vasario 1-osios nutraukiant sutartį su į JAV sankcijų sąrašus įtraukta viena didžiausių pasaulyje kalio trąšų gamintojų ir eksportuotojų „Belaruskalij“, pastaroji pareiškė ketinanti reikalauti atlyginti visus įmanomus dėl to patirtus nuostolius.
  • PASITRAUKIMAS: JAV technologijų milžinė „Nvidia“ greičiausiai pasitrauks iš planuojamo 40 mlrd. USD vertės britų mikroschemų gamintojo „Arm“ įsigijimo sandorio.
  • PVM: Lietuva neplanuoja sekti kaimyninės Lenkijos pavyzdžiu ir mažinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą maistui, kartoja finansų ministrė.
  • INTEGRACIJA: Siekiant pagerinti neįgaliųjų socialinę integraciją, koordinuoti savalaikę pagalbą neįgaliesiems kiekvienoje savivaldybėje siūloma įsteigti neįgaliųjų reikalų koordinatoriaus pareigybę.
  • NAFTA: Geopolitinės įtampos palaiko naftos kainą, kuri antradienio rytą yra pakilusi 0,74%, iki 86,9 USD už „Brent“ rūšies žaliavos barelį.
  • KAINOS: 2021 m. antrinėje būsto rinkoje metinis kainų augimas siekė 23,9% ir buvo didžiausias per pastaruosius 14 metų o labiausiai brango būstai Kaune.
  • STATISTIKA: Visuotinio gyventojų ir būstų surašymo duomenimis, 2021 m. sausio 1 d. Lietuvoje gyveno 2 810 761 nuolatinis gyventojas.
  • LIKVIDAVIMAS: Taršos Danėje likvidavimo darbai Klaipėdos miesto savivaldybei kainavo 55.000 Eur, žala aplinkai dar neapskaičiuota.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar bijote karo Ukrainoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje tvoros pusėje stovintys asmenys Jūsų nuomone labiau pažemino Sausio 13-osios aukas?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-6 -1 C

0 +3 C

 

+1 +3 C

-2 +3 C

+1 +4 C

 

0 +2 C

0-7 m/s

0-10 m/s

 

0-10 m/s