respublika.lt

Kryžkalnio memorialas. Ką mums sako nutylėtos partizanų pavardės - straipsnio komentarai:

 • O
  O 2020 gruodžio 28 19:21:18

  Nu geri butu tie 'partizsnai ' tik kad labai mėgo jie su ubagais kariaut ,mergom papus nupeut ,lašinius atimt ., prieš regulerę rusu kariuomenę jokiu pergaliu neturėjo .Pasakos viskas apie juos . Šale mano tėvų kapų dvi kapavietės ,vienoje kapavietėje guli nužudyta 6 žmoniu šeima, kita kapavietė 5 žmonių šeima su užrašu kad juos nužudė banditai.

  1 0
  Atsakyti
 • D
  Dar viena - orientacija 2020 lapkričio 16 22:22:54

  Diskusijos dalyviai labai pergyvena, "o ką dabar Kremlius paakys"? Atsibodo ta nuolatinė "polytinė orientacija į Kremlių"... Kodėl, mieli ponai, jums visai nesvarbu, ką vietos gyventojai sako, žino, atmena, nuoskaudas turi. Taip sakant - pochui jums savi žmonės. Svarbu - Kremlius... ką pasakys. Tautiečiai, aišku, BIJO ir išsižioti. Tas paminklas - vieniems dėl garbės, kitiems - dėl BAIMĖS. Kaip pokariu, taip ir dabar - laikyk liežuvį už dantų.

  5 0
  Atsakyti
 • T
  Tai atkreipkit dėmesį į FAKTUS 2020 lapkričio 16 21:52:34

  Sukaks šimtas metų, kai Lietuvos kariuomenė ties Giedraičiais sumušė Lenkijos kariuomenę... O 1863 m. vasarį tik dalgiais ginkluoti valstiečiai susikovė su husarų eskadronu, o balandžio 7 d. 2500 sukilėlių laimėjo mūšį ir privertė trauktis Rusijos imperijos karius, gegužės septintą d. privertė trauktis caro kariuomenės dalinį ties Medeikiais ir t. t. ir t. t. Sukilimo metu Lietuvoje vyko 321 mūšis su okupacine Rusijos kariuomene. Ką gi veikė tie 20 000 partizanų? Gerai ginkluotų, uniformuotų, apygardomis suskirstytų? Kiek kartų susirėmė su tuo "tikru okupantu "? Kiek vietovių išvadavo? Žinomi tik keli "mūšiai", kurių metų teko tik patiems gintis savo stovyklavietėse. Pvz., Kalniškės garsusis mūšis 1945 m... Aišku, kad pirmas ir paskutinis. Nei kas ginta, nei kas išvaduota. Tiesa ta, kad aplinkiniai kaimai galėjo mažiau naktų bijoti.

  3 1
  Atsakyti
 • k
  komentatorius 2020 spalio 16 20:13:58

  Cit < Birutė Teresė Burauskaitė aiškino, jog taip atsitiko Vyriausybei reikalaujant, kad sąraše nebūtų pavardžių partizanų, prie kurių biografijų galėtų prikibti oponentai > visiški sapnai, bandant primesti atsakomybę Skverneliui. OK, tarkime galime prikibti prie tų, kurie nacių okupacijos metais tarnavo batalionuose, policijoje, arba po 1944 m. aktyviai dalyvavo nepagrįstose akcijose prieš civilius. Tačiau stebėkis žmogau! Nėra čia daugybės tokių, kurie pagal savo amžių negalėjo nacių okupacijos metais užsiimti represine veikla, o civilių žudymas pokariu - net nelaikomas nusikaltimu, kadangi net neščią moterį nušovęs (dalyvavęs sušaudant?) Ant. Kraujelis paskelbtas nacionaliniu didvyriu. Reikalas visai kitas. Terminai buvo pernelyg trumpi, nebuvo įmanoma sudaryti sąrašus, valdantieji skubino, nes kitu atveju kregždutės būtų apkaltinę neva negerbia partizanų. Visas tas monumentas - kolektyvinis nesusipratimas, tiesiog dar nebuvo paruošta medžiaga įamžinimui.

  1 5
  Atsakyti
 • L
  Lietuvis 2020 spalio 15 11:56:05

  Pastatė paminklą. Didelį darbą padarė. Dabar visi tampysim į savo pusę jei ko nors neįrašė! Neįraše ir mano vyro senelio, kuris Sibiro kalėjime nukankintas. Bet argi tik dėl to mes gyvenam! Argi aš negaliu pasakyti savo vaikams tos istorijos be įrašymo! Visi norime garbės! Kitą sieną reikia statyti, kad visus įrašytume! O priešui- balzamas! Pešamės! Keliam vertės klausimą! Per peštynės ir nesutarimus Lukiškėse smėliuko sulaukėm. Visi nori tik kad jų nuomonė butų. O nuomonių ir tarp rezistentų ne viena! Argi taip reikia tampyti istoriją į visas puses? Pirmiausia tarpusavy susitarkim, kažkur nusileiskim, kažkur sutikim...kas gi čia darosi, lietuviai!

  6 0
  Atsakyti
 • G
  Grasilda 2020 spalio 14 09:05:22

  Baisu matyti komentarų balsavimus – kiek okupantų mylėtojų. Na, o dėl įamžinimo – tikrai daug apsileidimo. Patikrinau įrašus 20 partizanų, kurie buvo sumesti į šulinius prie Pandėlio miestelio, Rokiškio r. Iš 20 – 5 pavardžių nėra. Kiek esu jomis domėjusis – neteko girdėti, kad būtų dalyvavę Holokauste. Kitų neminint, ypač apmaudu, kad nėra austrų lakūno Stefano Hofmanno-Jumbo, pabėgusio iš sovietų nelaisvės ir mėginusio grįžti į tėvynę, pavardės. Kraštiečiui Povilui Stumbriui pavyko Austrijoje surasti partizano gimines, apsilankyti, gauti nuotraukų. Jei ne karantinas, giminaičiai būtų atvykę, gal ir į paminklo atidarymą. Kokia būtų buvusi gėda.

  9 6
  Atsakyti
 • O
  O kur gauti turtai 2020 spalio 13 20:15:08

  pas Landsbergius? Tai alga????? Del seno pastato "dedule" draskesi,kol sugedintas buvo, juk Palangoj, Zveryne,Kaune........varguolis netelpa.Tai kur padorumas , o kur menkyste?

  8 4
  Atsakyti
 • T
  Tam"kodel" 2020 spalio 13 19:58:59

  Dekit lygybes zenkla : ir vieni, ir kiti norejo vadovaut, gerai gyvent,norejo valgyti, myletis ir sleptis patogiai. Ir vieni, ir kiti "kovojo",o kentejo aplinkiniai. Juk nuo savu duonos neatimsi.

  5 4
  Atsakyti
 • K
  Kodėl 2020 spalio 13 11:27:05

  bet, visi jūs partizanų negerbėjai, pasakykit , kodėl tiek dainų sukurta ir dainuota apie partizanus ,o,kur dainos apie stribus,aš nežinau nė vienos...paaiškinkit,komentuotojai.

  7 11
  Atsakyti
 • P
  Pilypas iš kanapių 2020 spalio 13 11:14:47

  Turėjo tėvas tris sūnus, du protingi, o trečias Jonas

  0 2
  Atsakyti
 • e
  esu sena 2020 spalio 13 10:24:43

  pokarį gerai menu...miškiniu visi labai bijojo. Gal del to, kad jie vaikščiojo naktimis. Stribai ateina dieną, miškiniai naktį....Ką žmogui daryt, kaip išgyvent? Daug ir neišgyveno...Patarnavai miškiniams -sibiras, pritarei valdžiai -kulka į kaktą vietoj. eretai ir visą šeimą išžudydavo...ČIA tokia dalia kliuvo kaimo žmonėms. Ir niekaip negaliu tu naktiniu svečių vadinti kovotojais..gyveno miške, išlįsdavo pasirinkti maisto, sušaudydavo ką nors, paskui juos stribai gaudydavo...Tėvai ir kiti žmonės tame kaime juos pažinojo. Gyveno bunkeriuose. Tai buvo žmones buvę baltaraiščiai, tarnavę vokiečiams, šaudę -žydus, kiti slapstėsi nuo armijos. Nesuprantu, kodėl jie vadinami kovotojais, paminklai jiems statomi....

  21 11
  Atsakyti
 • p
  pragyvenau nuo 1958 2020 spalio 13 10:14:04

  ir tik apie 1988 isgirdau zodi partizanas Visi kaimynai pazistami ir kiti sutikti zmones juos vadino banditais Nors tarp ju nebuvo jokiu komunistu ar stribu Dar esu girdejes kad vadino miskiniais Tie patys zmones stribus vadino stribais kaip ir dabar Ir tada tie patys zmones stribams taipogi nei jokios pagarbos nedemonstravo Kiek pastebejau jie vienodais juos laike Nes vienodai kentejo nuo vienu ir kitu ps tarybine propaganda banditais nevadino Juos vadino burzuaziniais nacionalystais O stribus liaudies gynejais

  18 10
  Atsakyti
 • J
  Jonas>na jo, 2020 spalio 13 09:57:44

  Siulau paciam pagyventi nors viena menesi miske bunkerije, o dar geriau ziemos metu. Idomu koks tu butum? Gal zeme artum,sietum grudus,kultum? pasiaurtum uteles, visa laika butim streso situacijoi. Kazin ar tavije, sprendziant is komentaro, liktu nors laselis zmoniskumo. Kad ateidavo prasyti duonos ir lasiniu partizanai nieko nuostabaus, bet kaip strybai pliesdavo gaudami atlygi is okupanto. Kad nusilpninti pasipriesima ir buvo organizuoti tremimai nekaltuzmoniu.

  10 14
  Atsakyti
 • Š
  Šaulė 2020 spalio 13 09:37:21

  Esu tivirtai įsitikinusi, kad pokario partizanai nepelnytai užsitarnavo tokią didelę visos lietuvių tautos pagarbą. Visų pirma, pokario partizanai silpnai kovojo prieš tiesioginius savo ginkluotus priešus - tarybinę saugumo kariuomenę ir saugumo vietinius būrius, vadinamuosius stribus. Mūsų rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, nebuvo atvejų, kad partiznai užpultų ir sunaikintų saugumo būstines bei karinius objektus. Vyko Lietuvoje trėmimai, bet partizanai nė nemėgino gelbėti savo tėvų ir kitų artimųjų bei giminių, nors apsauga buvo silpna. Bet prieš beginklius, nieko nekaltus, įtariamus dėl visokių apkalbų, paskalų ir keršto, daugiausia kaimo žmones, pokario partizanai sugebėjo puikiai “kovoti”, žudydami, kankindami ir apiplešinėdami. Pokario metais mūsų rajono teritorijoje nužudyta ir nukankinta per 600 beginklių žmonių, tarp jų daug senyvo amžiaus vyrų, moterų bei vaikų. Partizanai žudė kaimo mokytojus, gydytojus, žemdirbius, kutūros darbuotojus.

  21 12
  Atsakyti
 • P
  Pensininkas 2020 spalio 13 08:46:17

  Kai Lietuva atgavo nepriklausomybę, buvo padaryta klaida, kad liko nenukirsta nuo medžio šaka, ant kurios sėdėjo komu-nistėliai ir stribvaikiai. Dabar, per tiek metų ji subujojo ir užgožė kitas šakas, kurios nyksta, o vėjas lapus išblaškė po visą pasaulį.

  16 12
  Atsakyti
 • O
  Ona 2020 spalio 13 08:23:51

  Tarybinio žmogaus siela neleidžia mylėti savęs, savo tėvynės, istorijos. Reikia rūpintis nuskriaustaisiais – žydais, juodaisiais, vaivorykštiniais, nežinančiais savos lyties – toks tai pasiaukojantis mūsų jaunimas, kokie ir mes buvome priversti būti, gyvendami TSRS – pamiršti savo valstybę, didvyrius, menininkus, tautos orumą, o garbinti svetimus leninus. Mes tai darėme dantis sukandę, o juk jaunieji tautiečiai tai daro noriai savanoriškai

  15 7
  Atsakyti
 • t
  tikroveje visai kita tiesa 2020 spalio 13 07:09:41

  nei anusausko pasakos

  25 6
  Atsakyti
 • v
  vokietys zinojo kad is liaxu ir labusu untermenshu kariu nebus 2020 spalio 13 06:59:09

  armija krajova kariavo naciu puseje, bet jiems nepatikejo rimtu musiu, vokietys liaxus visais laikais skaite paslemekais. o labusai untermenshai jie yra prisitaikeliai padlaizunai, ka irode istorija, kai pries kara tie patys labusai buvo su rusais, tas pats Zemaitis, o kai atejo naciai rusus isdave persimete pas nacius, veliau jau rusui gryzus isdave ir nacius, sulindo i miskus lauke amerikono. taip kad geriau nepradekit su tai savo "didivyriais" nes jie buvo dauguma zydsaudziai paslemekai padlaizunai arba buki kaimo muzikai, kurie tikejo kad amerikonas juos isgelbes.

  20 10
  Atsakyti
 • n
  na jo, 2020 spalio 13 06:02:58

  kokie ten jie partizanai, banditai ir tiek, plėšikai, kaliniai. Puikiai prisimenam senelių ir tėvų pasakojimus: diena plėšė ir žudė KGBšnikai, nkvedistai, rusai vatnikai burliokai, o naktimis miškiniai banditai - dabartiniai "partizanai".

  25 12
  Atsakyti
 • M
  Manau, 2020 spalio 13 05:55:55

  ŠLYKŠTUS PAMINKLAS.KAD GRAŽIAU ATRODYTŲ,REIKIA APŠLAKSTYTI KRAUJU.

  22 7
  Atsakyti
 • t
  to>> diedui 2020 spalio 12 23:10:59

  ka tamsta rasai "Gali perskaityti, kaip landsbergis rase : - Tarybine armija isvadavo mane, motina ir tevyne.... " nieko bendro neturi su partizanu minejimu. Esme tame kad vien tik 1951 Lietuvoje buvo uzverbuota 27 700 MGB agentu ir informatoriu kuriu tarpe buvo ir „lauko agentų“, dirbančių su partizanų, pirkėjų, paštininkų ir pan., ir „įtakos agentų“ - žurnalistų, mokytojų, dėstytojų.

  7 2
  Atsakyti
 • >
  > diedui 2020 spalio 12 22:25:59

  Gali perskaityti, kaip landsbergis rase : - Tarybine armija isvadavo mane, motina ir tevyne.... { rasau nepaziurejus i orginala}, bet, tai panasiai.... Landsberginis skuduras {teatleidzia, man Dievas}, gal but yra antikristo isikunijimas, juk zmones ji ne veltui - oziu vadina.... Arba netycia, koks Sv. Mykolo ismestas is dangaus liuciferio pasekejas....

  19 3
  Atsakyti
 • L
  Lietuve 2020 spalio 12 21:40:48

  Ka mums sako nutyletos partizanu pavardes? Juk yra paliudijimai Sustausko, kaip senis kirsintojas ozys, dave 50 doleriu {tuo metu tai buvo labai dideli pinigai}, kad susprogdintu Kryzkalnio Motina, tai slove ne Partizanams, o senio ozio marksistinei ideologijai... Tenugarma jis i Tartano gelmes...

  34 5
  Atsakyti
 • r
  realas 2020 spalio 12 20:21:39

  jus tik pagalvokit kiek stribai isaude lietuvos jaunimo, jie kovojo uz lietuva , o stribai kovojo, kad okupantai issilaikytu. amzina garbe jiemszuvusiems uz tevyne, prakeiksmas tiems, kurie atejo ne padeti po karo nusilpusiai lietuvai, bet dar ja apiplesti, kad stalino zmogzudziai is bado nemirtu

  19 26
  Atsakyti
 • S
  Super 2020 spalio 12 19:50:07

  Tikriesiems ,,Didvyriams,, buvo statomi paminklai 50 mėtų metų!))))

  14 2
  Atsakyti
 • A
  Artėja Vėlinės---eisiu lankyti taikių,,didvyrių ,,nužudytų artimųjų 2020 spalio 12 18:59:03

  Kol nebus išviešinti visi svetimų valstybių agentai ,tol ir tyčiosis visi iš Lietuvos ..Blogai,kad suteikiami titulai netgi tikriems nusikaltėliams ---nesistengiant išsiaiškinti jų kruvinų ,,žygdarbių,,.

  32 6
  Atsakyti
 • J
  Jonas 2020 spalio 12 18:30:50

  Cia vertimas diedo mineto straipsnio "Po karo kiekvieno pusmečio pabaigoje likviduotų partizanų grupių, taip pat nužudytų ir suimtų partizanų skaičius buvo didesnis, nei buvo užregistruota šio laikotarpio pradžioje. Dėl šios priežasties nuo 1947 m. Keičiasi pasipriešinimo judėjimo taktika. Didelės apimties karinės operacijos ir išpardavimas pamažu tampa praeitimi. „Miško brolių“ politika vykdoma dviem pagrindinėmis kryptimis: pirma, sukilėlių judėjimo suskaidymas iš vidaus ir, antra, jo socialinės paramos sunaikinimas, ryšių tarp „miško“ ir „ūkio“ sunaikinimas. 1947 m. Sausio mėn. SSRS Ministrų Tarybos įsakymu visa veikla, skirta slopinti nacionalinį pasipriešinimo judėjimą, buvo perduota valstybės saugumo organams. Viena iš šios pertvarkos pasekmių buvo perėjimas nuo kariuomenės prie KGB kovos su antisovietiniu pogrindžiu metodais: partizanų grupių likvidavimas pasitelkiant operacines būrius, legendinius kaip partizanus, „miško brolių“ vadovų medžioklė, agentų verbavimas ir įvedimas d

  11 2
  Atsakyti
 • d
  diedas 2020 spalio 12 18:28:24

  Jei norite lietuvaiciai suzinoti tiesa tai paguglinkite sitokia faze "как советской власти удалось решить проблему «лесных братьев»".Is rusu kalbos galima ir issiresti i lietuviu.

  15 2
  Atsakyti
 • S
  Stebėtojas 2020 spalio 12 17:14:31

  Litvakai nebijo ir net nesigėdina gerbti ir garbinti savo "didvyrių" dušanskių bei kovnerių, o mes bijome garsiau pirstelėti, kad tik, jėzaumarija, žydai nesupyktų... O laikai, o papročiai!!!

  37 2
  Atsakyti
 • N
  Nu nigaliu 2020 spalio 12 16:44:41

  Emigrante)! Turbūt esate Tarybinio mokytojo palikuonis. Paklauskite savo tėvų mokytojų, ką jie išdavė KGB!

  14 10
  Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SKOLOS: Valstybei už studijas skolingi apie 17,5 tūkst. asmenų, daugiausia – už paskolas, teiktas iki 2010 metų, dėl kai kurių skolininkų kasmet teismus pasiekia keli šimtai ieškinių.
 • ŠILDYMAS: Rugsėjo 27-ąją Kaune oficialiai pradedamas šildymo sezonas - kaip ir praėjusiais metais, kauniečiams šilumos kaina bus mažiausia tarp didžiųjų Lietuvos miestų.
 • MIGRANTAI: Per praėjusią parą, nuo šeštadienio vidurnakčio iki sekmadienio, pasieniečiai neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti į Lietuvą 44 migrantams, vienas asmuo dėl humanitarinių priežasčių buvo įleistas.
 • PIRKIMAI: Seimas linkęs padidinti mažos vertės viešųjų pirkimų „lubas“ nuo 10 tūkst. iki 15 tūkst. eurų.
 • ALKOHOLIS: Lietuva patenka į penketuką šalių, kurios per penkerius metus labiausiai sumažino alkoholio vartojimą, rodo naujausi Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys.
 • DOVANA: Lietuva planuoja Ukrainos kariuomenei perduoti šarvinių liemenių ir balistinių diržų už daugiau kaip 677 tūkst. eurų.
 • FILMAS: Amerikiečių kompanijos „Netflix“ sukurtame dokumentiniame filme buvęs Federalinio tyrimų biuro pareigūnas teigia, kad Lietuvoje amerikiečių žvalgybos kalėjime laikytas vienas iš Rugsėjo 11-osios išpuolių JAV organizatorių palestinietis Abu Zubaydah'a.
 • PEILIS: Šeštadienį Kaune peiliu sužalota moteris - įtariamasis (g. 1981 m.) uždarytas į areštinę.
 • VAGYSTĖ: Savotišką vagystės rekordą pasiekė nenustatytas vagišius, tą pačią parduotuvę Šiaulių rajone apvogęs 16 kartų: turtinė žala - 362,56 eurų.
 • PATIKROS: Per savaitę matomas žymus nusižengimų sumažėjimas – drastiškiausiai krito pažeidimų, nustatytų viešajame transporte, skaičius, pastebi kassavaitinę ekstremalios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę vykdančios institucijos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar gerai, kad verslininkai bylinėsis su valstybe, jei gaus baudas, jog veikia be Galimybių paso?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate rugsėjo 10d. mitingą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +8 C

+6 +11 C

 

+6 +10 C

+11 +16 C

+10 +15 C

 

+11 +13 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s

       

Nuorodos