Krašto apsaugos savanorių pajėgos minės 29-ąsias įkūrimo metinesnuotraukos (2)

2020 sausio mėn. 15 d. 16:12:08 Perskaitė 1071

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) penktadienį minės įkūrimo 29-ąsias metines.

 

„Sausio laužų šviesoje prieš 29-erius metus užgimusios KASP, tuomet (Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba – SKAT), šiandien vienija apie 5000 karių savanorių ir apie 500 profesinės karo tarnybos karių, civilių darbuotojų. Didžioji dauguma karių savanorių yra jauni ir motyvuoti Tėvynės gynėjai, į KASP gretas įsilieję mūsų tautos laisvės idealų pakviesti. Minėdami pajėgų įkūrimo 29-ąsias metines, viltingai žengiame į pajėgų trisdešimtmetį – brandos amžių“, – sako pajėgų vadas pulkininkas Dainius Pašvenskas.

Krašto apsaugos savanorių pajėgos buvo įkurtos 1991 m. po Sovietų Sąjungos bandymo ginkluota jėga nuversti teisėtą Lietuvos valdžią. Šiuo metu KASP kariai savanoriai tarnauja visoje Lietuvoje dislokuotose kuopose, taip treniruodamiesi ginti savo gimtąsias vietas, kuriose gyvena, dirba bei derina kario pareigą su civiliniu gyvenimu.

Penktadienį, vidurdienį, sostinės Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų išsirikiuos visų šešių KASP rinktinių būriai su kovinėmis vėliavomis, taip pat mūsų kaimyninių šalių – Lenkijos, Estijos ir Latvijos –Savanorių pajėgų kovinių vėliavų grupės.

Kaip skelbia Krašto apsaugos ministerija, ceremonijoje tradiciškai istoriniu kalaviju bus apdovanota geriausia praėjusių metų savanorių kuopa, pagerbti Garbės savanoriai, karių savanorių darbdaviai, bus padėta gėlių prie Sausio 13-osios memorialo, paminklinio akmens savanorio Artūro Sakalausko žuvimo vietoje ir Nežinomo kareivio kapo. 29-ųjų KASP įkūrimo metinių proga iš istorinės KASP patrankos nuaidės trys salvės: Lietuvos Respublikai, Lietuvos Respublikos kariuomenei, Krašto apsaugos savanorių pajėgoms.

Tylos minute bus pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimas. Iškilmingoje rikiuotėje planuoja dalyvauti Seimo pirmininko pavaduotojas, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas, krašto apsaugos ministras, ministerijos ir kariuomenės vadovybė, KASP vadas, kariuomenės kūrėjai savanoriai.

Jau ketvirtus metus iš eilės, minint KASP įkūrimo metines, kariai savanoriai jungiasi prie iniciatyvos „Diena su uniforma“. Jos metu, kaip pažymima KAM pranešime, kariai savanoriai darbe, laisvalaikio metu ar mokslo įstaigose dėvi kario uniformą, taip stiprindami ryšį su visuomene, skleisdami žinią apie kario tarnybą, pristatydami Savanorių pajėgas.

Šiuo metu KASP rengia karius savanorius Lietuvos sausumos teritorijos ginkluotai gynybai. Kovinio rengimo pratybos kariams savanoriams vyksta apie 30 parų per metus, dažniausiai savaitgaliais. Kariais savanoriais gali tapti Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 18 iki 60 metų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net