Koronavirusas pasiglemžė Klaipėdos psichiatrijos patriarcho A.Narinkevičiaus gyvybęnuotraukos (13)

2021 sausio 10 18:39:00 Perskaitė 916

Sekmadienio popietę Respublikinė Klaipėdos ligoninė pranešė apie skaudžią netektį. Koronavirusas pasiglemžė ilgamečio Psichiatrijos filialo vadovo Algirdo Narinkevičiaus gyvybę.


„Dalinamės liūdna žinia - kovą su klastingu koronavirusu pralaimėjo ilgametis Psichiatrijos filialo vadovas Algirdas Narinkevičius.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės bendruomenės šviesuolio, ilgamečio Psichiatrijos filialo vadovo, Klaipėdos psichiatrijos patriarcho gydytojo Algirdo Narinkevičiaus gyvybė užgeso sausio 10 d. Gydytojas mirė nesulaukęs 72 metų.

Baigęs Kauno Medicinos institutą ir internatūrą Kauno psichiatrijos ligoninėje 1974 metais A.Narinkevičus atvyko į Klaipėdą ir pradėjo dirbti gydytoju psichiatru, o vėliau ir skyriaus vedėju Klaipėdos psichiatrijos ligoninėje.

Nuo 1983 m. A. Narinkevičius vadovavo Psichiatrijos ligoninei, o reorganizavus įstaigą nuo 2008 metų tapo psichiatrijos filialo vadovu Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje.

Visas gydytojo gyvenimas susijęs su Klaipėda. Ne viena karta jį prisimins kaip puikų, savo profesijai atsidavusį, rūpestingą ir atsakingą gydytoją, pacientų ir medikų bendruomenės gerbiamą, inteligentišką, tikrosioms žmogaus vertybėms neabejingą, ramų ir nuoširdų žmogų, patyrusį ilgametį sveikatos priežiūros įstaigos vadovą.

Nepailstantis, žingeidus A. Narinkevičius nuolatos tobulinosi Lietuvos bei užsienio psichiatrijos klinikose, tarptautinėse mokslinėse konferencijose, kongresuose ir simpoziumuose, domėjosi tranzakcine analize, kognityvine - elgesio terapija, buvo įgijęs gydytojo psichoterapeuto sertifikatą. Domėtis psichiatrijos naujovėmis jis skatino ir savo jaunus kolegas.

„Netekome Gydytojo ir puikaus žmogaus. Tai buvo senosios gydytojų kartos atstovas, dirbęs iš pašaukimo, visa širdimi atsidavęs pasirinktai profesijai. A. Narinkevičius buvo ne tik geras gydytojas, kurį gerbė ir mylėjo pacientai ir kolegos, bet - ir puikus vadovas. Jis rūpinosi filiale dirbantčiais žmonėmis, ne vienam yra pagelbėjęs, padrąsinęs ar paguodęs", - su liūdesiu sako RKL direktorius Darius Steponkus.

2012 m. A. Narinkevičiui buvo suteiktas Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo Vardas, jis buvo apdovanotas Garbės Ženklu, o po metų - paskirtas Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausiu specialistu Klaipėdos kraštui.

Nuoširdžią užuojautą dėl gydytojo A.Narinkevičiaus netekties artimiesiems reiškia RKL vadovai, kolegos ir visa bendruomenė, Lietuvos ir užsienio gydytojų psichiatrų bendruomenė", - praneša ligoninė išplatintame pranešime.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net