Konkurencijos taryba: IAE aukcione kartelį sudariusi „Sypra“ turės sumokėti baudą

2021 sausio 15 18:21:00 Perskaitė 427

Konkurencijos taryba praneša, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė Vokietijos įmonės „Sypra“, dalyvavusios Ignalinos atominės elektrinės (IAE) radioaktyvaus vario metalo laužo pardavimo aukcione ir sudariusios kartelį, apeliacinį skundą ir nesumažino Konkurencijos tarybos skirtos baudos.

 

LVAT pritarė pernai spalį priimtam Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimui, kuriame konstatuota, kad Konkurencijos taryba, skirdama baudą bendrovei „Sypra“ ir nustatydama jos dydį, tinkamai pritaikė teisės aktus, todėl netenkino įmonės prašymo baudą sumažinti. Kadangi teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas, Vokietijos bendrovė privalės į mūsų šalies biudžetą sumokėti 27 100 eurų baudą.

2018 metais tiek VAAT, o pernai tiek LVAT buvo patvirtinę, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė kartelį tarp IAE radioaktyvaus vario metalo laužo pardavimo aukciono dalyvių – bendrovių „Norvesta“ ir „Sypra“ – ir skyrė joms sankcijas. Tačiau LVAT buvo grąžinęs bylą žemesnės instancijos teismui iš naujo spręsti, ar tinkamai buvo nustatytas baudos dydis bendrovei „Sypra“.

Konkurencijos taryba išaiškino, kad „Norvesta“ ir „Sypra“ tarpusavyje derino veiksmus ir iš anksto nustatė IAE 2014 metais rugpjūtį vykusio vario metalo laužo pardavimo aukciono laimėtoją. Bendrovių atstovai susitarė, kad „Sypra“ pateiks pradinį kainos pasiūlymą, o „Norvesta“ siūlomos kainos nedidins ir leis aukcioną laimėti „Syprai“.

Už Konkurencijos įstatymo pažeidimą „Norvestai“ ir „Syprai“ atitinkamai skirtos 27 500 Eur ir 27 100 eurų baudos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net