Klivlendas pradėjo minėti jubiliejinius A.Smetonos metusnuotraukos

2019 sausio mėn. 16 d. 13:06:07 Perskaitė 525

Klivlendo (JAV) lietuvių namuose surengta popietė, skirta Valstybės Tarybos Pirmininko, Prezidento Antano Smetonos tragiškos žūties 75-osioms metinėms paminėti, pradėti jubiliejiniai Seimo paskelbti A.Smetonos metai.

 

Klivlendo lietuvių kultūros dokumentavimo centro direktorė Rūta Degutis pristatė išsamų pranešimą apie Prezidento A. Smetonos paskutiniuosius gyvenimo metus, praleistus Jungtinėse Amerikos Valstijose, papasakojo apie Centro darbuotojų darbus, ieškant ir fiksuojant Lietuvos Prezidento egzilyje gyvenimo ir veiklos faktus. Buvo parodytas dokumentinis filmas apie Prezidento A. Smetonos laidotuves. Centro istorikas dr. Viktoras Stankus susirinkusiems perskaitė Prezidento šeimos viešą laišką, rašytą 2007 metais dėl šeimos nuostatos kilus visuomenėje diskusijoms apie Prezidento palaikų perkėlimą.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto docentė dr. Jolanta Mažylė, šiuo metu besistažuojanti ir renkanti istorinę medžiagą Klivlendo lietuvių kultūros dokumentavimo centro archyve, perdavė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojos, Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos pirmininkės Irenos Degutienės padėką Centrui už nuoširdų darbą saugant ir puoselėjant lietuvių kultūros paveldą Jungtinėse Amerikos Valstijose ir bendradarbiavimą su Lietuva.

Taip pat Centro darbuotojams Andriui Jonui Dundurui, Rūtai Degutis, dr. Viktorui Stankui buvo įteiktos Seimo Pirmininko pavaduotojos, Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos narės dr. Irenos Šiaulienės padėkos už pasiaukojamą darbą renkant, saugant ir puoselėjant Klivlendo ir Lietuvos lietuvių kultūros paveldą bei tautos atminties ženklus JAV. Neseniai mirusiam Centro darbuotojui, žurnalistui Linui Johansonui skirta padėka buvo įteikta jo mamai Irenai Johanson.

Lietuvos Respublikos Garbės generalinė konsulė JAV (Ohajo, Indianos ir Kentukio valstijose) Ingrida Bublienė, dalyvavusi šioje popietėje, pažymėjo, kad simboliška, jog Lietuvos Respublikos Seimo paskelbti Valstybės Tarybos pirmininko, Prezidento Antano Smetonos metai prasidėjo Klivlende, kur Prezidentas išgyveno paskutines savo gyvenimo akimirkas ir kur savo gyvenimus kūrė jo šeima bei Prezidento anūkai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net