Klaipėdos senamiestį griuvėsiai „puoš“ dar ilgai - tokia tvarkanuotraukos

2021 gegužės 11 15:00:04 Perskaitė 122

Lietuvos miestams tvarkantis ir puošiantis, kai kurie objektai reikiamo dėmesio nesulaukia metų metus. Vienas tokių - Klaipėdos senamiestį daugiau negu dešimtmetį „puošiantis" didžiulis griovys ir pora šalia jo stovinčių avarinės būklės statinių.

 


„Vakaro žinios" sulaukė miesto savivaldybės veiksmais, tiksliau, neveikimu, nusivylusių klaipėdiečių žinutės. Uostamiesčio gyventojai piktinosi, kad senamiestyje, visai greta centrinės Teatro aikštės esančioje Skerdėjų gatvėje, jau daugiau negu 10 metų stūkso nebaigtos statybos. Pasak jų, prieš kadaise nuotraukose matomą vietą darbininkai išrausė, aptvėrė tvora ir tuo viskas baigėsi.

„Atviro baseino" kaimynystėje gyvenančių žmonių teigimu, nors esama situacija ne tik nedžiugina, bet ir kelia realų pavojų, miesto valdžia jų užklausas ignoruoja ir problemos spręsti neskuba.

Redakcijai susisiekus su Klaipėdos miesto savivaldybe, pastaroji gyventojų išsakytus priekaištus patvirtinto, tačiau teigė niekuo padėti negalinti.

Klaipėdos miesto savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška patikslino, kad gyventojus piktinanti duobė atsirado maždaug prieš 15 metų.

„Skerdėjų gatvėje duobės liko po archeologinių tyrimų, vykdytų 2006-2008 metais. Savininkas tikėjosi jas panaudoti kasant pamatus, tačiau planus pakeitė 2008 m. ekonominė. Kiek žinau, šiuo metu čia yra projektuojamas pastatas", - teigė V.Juška.

Jis priminė, kad prieš kelerius metus suprojektuotas pastatas sulaukė nepritarimo iš derinančių institucijų dėl to, kad buvo neatsižvelgta į kontekstą - senamiestį. Praėjusiais metais, taisant projektą, buvo paviešinti nauji projektiniai pasiūlymai, tačiau prieš mėnesį man tapo žinoma, kad reikėtų kartoti projekto viešinimą, kadangi buvo atlikti esminiai pakeitimai.

„Pažymėtina, kad vienas iš dviejų apleistų pastatų Skerdėjų gatvėje - buv. kalvė - yra įtraukta į Kultūros vertybių registrą, o kitame gana neseniai vykusių archeologinių tyrimų metu buvo aptikta mikva - žydų ritualinis baseinas. Todėl techniniame projekte turėjo būti sprendžiama ir šių statinių apsauga. Galutinio projekto dar nemačiau. Prieš metus vykusio viešinimo metu išsakiau savo pastabas dėl aukštingumo ir minėtų istorinių pastatų išsaugojimo. Projektą kūręs architektas teigė, kad į pastabas atsižvelgė, bet patvirtinti to negaliu", - atviravo V.Juška. Pasak jo, parengtas projektas turės būti įkeltas į „Infostatybą", bet kada tai įvyks, savivaldybės atstovas informacijos neturėjo.

 





"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net