Kaune iš anksto balsuojant Prezidento rinkimuose kauniečiams neretai tenka ir eilėje pastovėtinuotraukos

2019 gegužės mėn. 09 d. 10:51:49 Perskaitė 305

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, iki trečiadienio vakaro (nuo savaitės pradžios) Kauno miesto savivaldybėje įrengtoje rinkimų apylinkėje išankstinio balsavimo teise, renkant Lietuvos Respublikos prezidentą ir pareiškiant savo nuomonę dviejuose referendumuose, jau pasinaudojo 9 029 rinkėjai.

 

Kaune iš viso rinkimams registruoti 247 943 rinkėjai.

Ne vienerius rinkimus savo darbo biografijoje kaip Kauno miesto savivaldybės Rinkimų komisijos pirmininkė jau turėjusi Elena Skirmantienė ketvirtadienį Eltai patvirtino, kad šį kartą rinkėjų aktyvumas yra labai išaugęs, lyginant su ankstesniais išankstiniais balsavimais. Pirmadienį kauniečiai dar neskubėjo eiti balsuoti į miesto savivaldybę, o per vėlesnes dvi dienas, ypač trečiadienį, čia susidarė nemažos rinkėjų eilės. Ir tuomet daugeliui teko jose pastovėti iki 20 minučių.

Eltos paklausta, kas galėjo nulemti tokį rinkėjų aktyvumą išankstiniame balsavime, E. Skirmantienė pirmiausia paminėjo orus.

„Po šaltokų dienų, matyt, daug kas tikisi gero savaitgalio, todėl skuba pasinaudoti išankstinio balsavimo teise, kad sekmadienį turėtų laisvą ir nebereikėtų rūpintis atlikti savo pilietinę pareigą - dalyvauti rinkimuose. Galima dar spėti, kad didesnis rinkėjų aktyvumas susijęs ir su referendumais, kurių šįkart yra net du. O vienas iš jų daug kam aktualus - dėl dvigubos pilietybės“, - sakė Eltai E. Skirmantienė.

Kol kas dar nežinoma, kiek žmonių balsavo ar balsuos Kauno gydymo įstaigose. Penktadienį po pietų ir dalį šeštadienio Rinkimų komisijos atstovai lankysis namuose gyventojų, kurie negali dėl senatvės ar prastos sveikatos patys ateiti balsuoti į rinkimų apylinkes.

Išankstinio balsavimo organizatoriai ketvirtadienį didesnio rinkėjų srauto Kauno miesto savivaldybėje tikisi jau popietinėmis valandomis ir vakare, o kol kas čia norinčių balsuoti kauniečių (ar kitų Lietuvos vietovių gyventojų) eilių nesusidaro.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net