Kaunas nutraukia stadiono darbų sutartį su Turkijos įmone: ieškos kito statytojonuotraukos (1)

2020 sausio mėn. 10 d. 13:38:21 Perskaitė 980

S. Dariaus ir S. Girėno stadioną statanti Turkijos bendrovė „Kayi Construction“ šią savaitę vykusiose derybose nesugebėjo užtikrinti sklandaus statybų tęstinumo, todėl Kauno miesto savivaldybė priėmė sprendimą pradėti rangos darbų sutarties nutraukimo procedūras ir ieškoti naujo statytojo.

 

„Turkijos kompanijos atstovai išnaudojo visą jiems suteiktą pasitikėjimo kreditą. Davėme užtektinai šansų ir laiko spręsti kilusias problemas, kad darbai sklandžiai vyktų toliau, tačiau matome, kad jie tuo nepasinaudojo. Dabar iniciatyvą perima miestas. Turime užtikrinti, kad stadiono statybos tęstųsi ir būtų sėkmingai užbaigtos. Konkursas naujam rangovui surasti pareikalaus šiek tiek laiko, bet darysime viską, kad neišvengiama darbų pauzė truktų kuo trumpiau“, – pranešime cituojamas Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Turkijos bendrovei penktadienį oficialiai pranešta apie pradedamas sutarties nutraukimo procedūras. Vienas iš motyvų – darbų grafiko nesilaikymas. Anot savivaldybės, akivaizdu, kad iki savo pasiūlyto termino, šių metų balandžio-gegužės, rangovai statybų neužbaigs.

Kauno miesto savivaldybę pasiekė turkams adresuotos kreditorių pretenzijos dėl neatsiskaitymų už statybines medžiagas, projektavimo darbus bei kitas paslaugas. Nesumokėta net už darbininkams tiekiamą maistą.

Su dauguma subrangovų pagal trišales sutartis tiesiogiai atsiskaito pati Kauno savivaldybė. Turkijos įmonei už visus iki šiol atliktus ir užsakovui pateiktus darbus taip pat sumokėta, skelbia savivaldybė.

Kauno miesto savivaldybė išieškos 2 mln. eurų siekiantį garantą už esminių sutarties sąlygų nesilaikymą.

„Šiandien atlikta ketvirtadalis visų suplanuotų darbų. Pagal sutartį stadionas turėjo būti baigtas statyti dar šįmet, tačiau turkų kompanijos negebėjimas valdyti vykstančių procesų darė tiesioginę įtaką statybų tempui. Apmaudu, kad dėl to gaištamas brangus laikas, todėl laukti ilgiau nebėra jokių galimybių. Tikimės, kad naujasis rangovas likusius darbus atliks ne tik kokybiškai, bet ir kuo greičiau“, – sako Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Nutraukus sutartį bus skelbiamas naujas rangos darbų konkursas. Stadiono rekonstrukciją užbaigsiančią įmonę po sutarties nutraukimo tikimasi surasti per keletą mėnesių.

Po rekonstrukcijos stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidės iki 15 tūkst., o visos tribūnos bus uždengtos stogu.

Rekonstruotas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas taps daugiafunkcio sporto ir laisvalaikio komplekso Ąžuolyne dalimi. Visą kompleksą sudarys rekonstruota sporto halė, naujas lengvosios atletikos maniežas, atnaujintas Ąžuolyno parkas, Sporto gatvė ir Dainų slėnis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net