Kada moksleiviai galės mokytis normaliai - dar neaiškunuotraukos (17)

2021 balandžio 25 17:52:00 Perskaitė 528

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas aiškinosi situaciją dėl moksleivių grįžimo į mokyklas. Deja, išsiaiškino, kad niekas neaišku.

 


Situaciją komentuodamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius paaiškino, kad yra imamasi visų įmanomų priemonių, jog abiturientai turėtų galimybes sugrįžti į mokyklas ir mokslo metus užbaigti kontaktiniu būdu. Testavimas jiems nebus privalomas, tik rekomenduojamas. Vienintelis abiturientams taikomas apribojimas būtų reikalavimas, kad, priklausomai nuo situacijos savivaldybėse, bent pusė pamokų vyktų kontaktiniu būdu. Skiepijimo rodikliai leidžia spėti, kad maždaug pusė abiturientų jau yra pasiskiepiję viena vakcina arba yra persirgę COVID-19.

Anot J.Lukošiaus, ministerija yra suformulavusi ir Vyriausybei pateikusi siūlymą grąžinti į mokyklas 5-11 klasių moksleivius. Ar būtų taikomas testavimas būtų sprendžiama pagal sergamumo rodiklius savivaldybėse. Teigiama, kad greitųjų testų naudojimas mokyklose ir kaupinių metodo palengvinimas testavimą taikant tik moksleiviams, bet ne šeimų ūkiams, turėtų pagreitinti moksleivių grįžimą į mokyklas.

Komiteto nariams domintis dėl mokinių grįžimo į mokyklas š.m. rugsėjo 1 d. buvo atsakyta, kad šiuo metu yra labai sunku įvardyti būsimą situaciją, nes ji labai priklausys nuo vakcinacijos ir pačios pandemijos eigos. Situaciją numatyti sudėtinga ir todėl, kad net šiuo metu grįžtančiųjų į ugdymo įstaigas moksleivių skaičius savivaldybėse ir įstaigose yra labai skirtingas. Neatmetama galimybė, kad rugsėjo 1 d. gali tekti taikyti hibridinį mokymosi metodą. Ministerijos atstovai pastebėjo, kad prie sklandesnio moksleivių grįžimo į mokyklas daug prisidės teisingai vykdoma švietėjiška veikla.

Viceministras Ramūnas Skaudžius patikino, kad švietimas pandemijos suvaldymo kontekste yra prioritetas. Esą tai matyti iš to, kad, lyginant su kitomis šalimis, Lietuva yra viena iš nedaugelio valstybių švietimo darbuotojų vakcinavimą numačiusi kaip prioritetą.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net