Jurgita ŽEMAITYTĖ: Su dviem lytim nesusitvarko, o nori 72!nuotraukos (47)

2021 gegužės 29 13:10:00 Perskaitė 3031

Šią savaitę į darbinį el.paštą gavau laišką. Laidais ir belaidėmis priemonėmis tiesiai iš Liuksemburgo: „Lyčių aspekto integravimas į ES biudžetą: laikas pereiti nuo žodžių prie veiksmų." Laiško turinio esmę, matyt, iki galo gali suprasti tik užkietėjęs Briuselio biurokratas. Man pavyko suprasti tiek, kad eilinį kartą graudenama, jog lytys Europoje vis dar nevienodos. Mandrai kalbant, cituoju: „ES yra seniai įsipareigojusi siekti lyčių lygybės. Tačiau nepakankamai padaryta, kad lyčių aspektas būtų integruotas, kitaip tariant, formuojant politiką ir naudojant ES biudžetą, lyčių lygybė būtų sistemingai ir aktyviai skatinama."

 


Šiais laikais madinga sakyti, jog nereikia laukti, kol kiti kažką padarys - pradėk keisti pasaulį nuo savęs. Tai štai važiuodama iš darbo galvoju - o ką aš galiu padaryti dėl lyčių lygybės? Ačiū tėveliams, kad gimiau moterimi - čia iš anksto man pliusas, mat esu „silpnesniųjų" pusėje. Feministės, nepulkite - „silpnesniųjų" ne jėgos, proto ar kokiu nors kitokiu požiūriu, o „silpnesniųjų" pagal šių dienų politiką. Juk visa ši lyčių lygybės paranoja ir kilusi neva tam, kad moterys būtų lygios su vyrais. Nors iš savo patirties galiu pasakyti, kad jaučiuosi ne tik lygi, bet daug kur ir gerokai lygesnė. Bet nesvarbu, svarbu pašūkauti ir kumščiais pamojuoti - vyriškai, agresyviai.

Taigi, kaip rašo man Liuksemburgas, „laikas pereiti prie veiksmų". Reikia pasiaukoti dėl civilizacijos ir man susilyginti su vyru. Pagaliau imti barzdą skusti, valgyti tris kartus daugiau ir darbuotis grąžtu, mat namie - remontas. Bet koks nemielas man tas prietaisas. O ir naudotis juo nemoku, kaimynai tikrai nebus patenkinti... Barzda irgi neželia, bet girdėjau, jog pradėjus skusti - ims augti. Smagumėlis, būsiu kaip Končita Vurst iš „Eurovizijos"!.. Bet juk Končita - nei moteris, nei vyras! Juk lyčių jau daugiau nei vaivorykštėje spalvų, tad galiu rinktis iš kokių 70. Kokia laimė, nereikės lįsti į eilinio vyro kailį, galėsiu pasijausti velniai žino kuo. Ir nesvarbu, kad man to visai nesinori - Europa man rašo, kad reikia. Vardan šviesios ateities!

Bet palaukite, brangūs lyčių lygintojai. Jeigu dabar kyla problemų sulygiuoti dvi lytis, tai ką darysim, kai jų iš tiesų bus prirašyta 72? Košmaras! Tvarkos ir lygiavos tada nebus tikrai. Gal geriau dėl tos pačios Senosios Europos gerovės palikime viską taip, kaip yra?

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net