JAV energetikos sekretorius pažadėjo paramą blokuojant elektros importą iš Astravo AEnuotraukos (7)

2019 spalio mėn. 07 d. 11:09:45 Perskaitė 1184

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, pirmadienio rytą susitikęs su JAV energetikos sekretoriumi Ricku Perry`iu, padėkojo JAV už didėjantį dėmesį energetiniams projektams, kurie vystomi Baltijos šalyse.

 

„Mūsų regione energetika niekada nebuvo tik prekė, kai kurios šalys ją ir dabar nori naudoti ir naudoja kaip geopolitinio poveikio priemonę. Lietuvos ir Baltijos šalių vardu dėkoju už JAV ir Jūsų asmeninę paramą ir dėmesį mūsų regioniniams energetinės nepriklausomybės siekiams“, – sakė premjeras.

Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, kad be ministrų susitikimo inicijuota ambicinga iniciatyva 3+1, kuri turėtų plėtoti bendradarbiavimą tarp JAV ir Baltijos šalių.

Lietuva įgyvendina esminius energetinio saugumo projektus – sinchronizacija, dujų jungtis su Lenkija, SGD terminalas. Glaudus bendradarbiavimas padės šiuos kertinius projektus paversti sėkmės istorijomis.

Pasak S.Skvernelio, Lietuva pasiruošusi pereiti nuo vienetinių suskystintų gamtinių dujų (SGD) siuntų pirkimo prie gilesnio bendradarbiavimo, tad domina visos suskystintų dujų tiekimo iš JAV galimybės. Išaugęs JAV suskystintų dujų eksportas į Baltijos regioną padidintų konkurenciją ir būtų naudingas visiems, taip pat ir Lietuvos kaimynus.

Daug dėmesio susitikimo metu skirta Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su Europa projektui, Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje saugumui. Premjeras pabrėžė, kad ši jėgainė nėra saugi ir Lietuva laikosi griežtos pozicijos blokuoti elektros importą iš Astravo atominės elektrinės. Premjeras pakvietė JAV aktyviau įsitraukti į šio klausimo sprendimą. JAV energetikos sekretorius R. Perry`is pažadėjo paramą.  

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net