Išrinkta šalies kojinių mezgimo čempionėnuotraukos

2010 gegužės 23 19:01:31 Perskaitė 2575

To Lietuvoje dar nebuvo – sekmadienį Radviliškyje surengtoje Sekminių šventėje, skambant tarptautinio folkloro festivalio „Ganiau palšus jautelius“ akordams, devynios moterys su virbalais rankose varžėsi dėl kojinių mezgimo čempionės laurų.

Šalies kojinių mezgimo čempione išrinkta radviliškietė 75 m. Paulina Genė Liubonienė, kurios mezginiai buvo raštuočiausi - iš kitų varžovių mezginių išsiskyrė pailgais raštais, einančiais per visą kojinę.

Raštus kojinėms P.G.Liubonienė sakė kurianti pati. Jau 65-erius metus mezganti nugalėtoja prisipažino, kad kurdama raštus kartais ir per naktį neužmieganti.

Kartu su garbingu titulu čempionei atiteko ir pagrindinis prizas – radviliškietės dailininkės Ilmos Andriušaitienės autorinis darbas. Įvairiose nominacijose apdovanotos visos varžybų dalyvės.

Neįprasto čempionato metu moterys virbalų iš rankų nepaleido penkias valandas: kai kurios jų megzdamos dar ir lingavo skambančiai muzikai į taktą, kitos guodėsi, kad nosis kutena netoliese kepamų šašlykų dūmai.

Viena čempionato dalyvių - radviliškietė Šiaulių tautodailininkų sąjungos narė 70 m. Olė Plungienė - svarstė, kad lietuviai kojines mezga, ko gero, jau keletą šimtmečių. Anot mezgėjos, skirtinguose šalies regionuose skiriasi ir kojinių raštai bei spalvos. Šit Klaipėdos krašte vyrauja mėlyna spalva, o pagrindinės aukštaitiškų raštų spalvos – raudona, žalia ir geltona.

Radviliškio rajono jaunimo klubo „MIX“ ir Radviliškio miesto kultūros centro organizuotame pirmajame Lietuvos kojinių mezgimo čempionate varžėsi dalyvės iš Pakruojo ir Radviliškio rajonų.

Klubo „MIX“ pirmininkė Jolanta Kvedarienė jau puoselėja planus išleisti knygą apie ką tik pasibaigusį čempionatą ir tikisi, kad jis taps gražia tradicija.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net