Įsikišus „Vakaro žinioms", jurbarkiečiams nereikėjo gyventi balanos gadynėjenuotraukos (15)

2021 rugpjūčio 04 11:37:00 Perskaitė 2898

Kad monopolinės įmonės su Lietuvos gyventojais elgiasi kaip panorėjusios, jau beveik esame įpratę. Tačiau atsiranda vis daugiau žmonių, nenorinčių taikstytis su tokių gigantų, kaip, tarkim, „Eso" savivale. Vienas jų - „Vakaro žinių" skaitytojams pažįstamas Jurbarko krašto verslininkas Gintaris Stoškus.

 

Manau, jie tai padarė tyčia

G.Stoškus „Vakaro žinioms" prisipažino, kad jį gerokai nustebino liepos viduryje gautas „Eso" pranešimas apie planuojamus elektros tinklo remonto darbus.

„Nei pasitarę, nei pasitikslinę jie ėmė ir parašė, kad dviem dienoms planuoja išjungti elektros tiekimą mano įmonei priklausančioms parduotuvėms. Savo nepritarimą tokiems jų planams ir to priežastis pavyko perduoti tik telefonu, nes elektroninio pranešimo „Eso" parašyti nebuvo įmanoma", - pasakojo Jurbarko verslininkas.

Savo nepritarimą „Eso" planams jis pagrindė aiškiais argumentais.

„Lietuvoje tuomet vyravo tropiniai karščiai. Išjungus elektrą ir neveikiant kondicionieriams galėjo sugesti prekės, kurioms yra numatytas temperatūros režimas. Pvz., vaisvandeniai, sultys, į košę rizikuojantys pavirsti šokoladiniai saldainiai, šokoladai ir t.t. Taip pat galėjo sugesti dešros ir jų gaminiai, pieno produktai, šaldyti gaminiai. O išvežti ir dvi dienas sandėliuoti temperatūrinio režimo gaminius neturėjome nei transporto, nei vietos ar įrangos.

Nepaisant šių sunkumų, parduotuvės darbuotojai būčiau turėjęs skelbti dviejų dienų prastovą ir ją apmokėti kartu su socialinio draudimo mokesčiais. Tuo pat metu neveikiant įmonės signalizacijai darbuotoja privalėtų būti parduotuvėje, kurioje, tikėtina, temperatūra būtų didesnė nei atvirame lauke. Nebūčiau galėjęs užtikrinti DK reikalavimo sudaryti saugias ir tinkamas darbo sąlygas darbuotojai, o situacijai įvertinti turėčiau kviesti VDI atstovus ir t.t.", - potencialias problemas vardino G.Stoškus.

Jis atkreipė dėmesį, kad dėl išjungimų kiltų nesklandumų dėl prekių tiekimo. Be to, tame įžvelgė ne visai švarios konkurencijos apraiškas, nes išjungiant elektrą generatorius visada buvo jungiamas vienai ir tai pačiai parduotuvei. Beje, problemų dėl tokių „Eso" planų galėjo turėti ir netoliese esantis Viešvilės miestelis.

„Pokalbio su seniūnu metu sužinojau, kad elektros energijos tiekimą planuojama išjungti visam miesteliui. Tai, tikėtina, būtų pakenkę gyventojų šaldytuvuose laikomiems maisto produktams, šaldikliuose žiemai užšaldytoms uogoms ir t.t. O kur dar galimi apsinuodijimo atvejai sugedusiais produktais? Miestelio parduotuvės nebūtų turėjusios galimybės gyventojams pasiūlyti nesugedusių kasdienio vartojimo produktų, todėl dalis jų būtų priversti vykti į Jurbarke esančius prekybos centrus. Nuostolių patirtų ir kitos įstaigos - darželis, mokykla ir t.t.", - apibendrino nesmagią situaciją G.Stoškus, nurodęs, kad apie tai informavo ir labai laukė Energetikos ministerijos įsikišimo.

Viešvilės gyventojus pabandė užstoti ir Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius. Jis asmeniškai kreipėsi į „Eso" ir prašė peržiūrėti potencialių problemų šaltiniu galinčius tapti planus.

Kompromisas buvo įmanomas

Matydamos bendrą situaciją, „Vakaro žinios" susisiekė tiek su „Eso", tiek su Energetikos ministerija. Pastaroji, kuriai vadovauja Dainius Kreivys, į gyventojų vargus gilintis nepanoro ir pasiūlė bendrauti tiesiai su pačia įmone.

„Eso" atstovai buvo kalbesni, tačiau tiek S.Mockevičiui, tiek „Vakaro žinioms" nurodė, kad darbus atlikti būtina. Tiesa, įmonė rado galimybę trumpinti elektros išjungimo laiką.

„Šiuo konkrečiu atveju remonto darbus vykdyti nedelsiant yra būtina, atidėti jų negalima, nes situacija yra avarinė.

Taip pat patikiname, kad visada stengiamasi remonto darbus atlikti kuo griečiau. Šis atvejis ne išimtis - elektros nutraukimai bus trumpalaikiai: pirmadienį ryte 9-11 val., 16-18 val. ir antradienį 16-18 valandų laikotarpiu", - buvo rašoma gautame atsakyme, kartu atsiprašant gyventojų už galimai patirtus nepatogumus ir dėkojant už supratingumą.

Baigiant straipsnį buvo dar kartą susisiekta su G.Stoškumi. Jurbarkietis patvirtino, kad įmonė rado būdų, kaip išspręsti problemą.

„Bet tik po bendro mano, gerbiamo mero ir „Vakaro žinių" kreipimosi. Vieną dieną išjungimai buvo du ir palyginti trumpi, planuotą antrą dieną išvis nieko nebeišjungė. Tai rodo, kad viską buvo galima išspręsti.

Deja, turėdama išskirtinę padėtį rinkoje ir žmonių ne visada geru žodžiu minima „Eso" kompromisų pradėjo ieškoti ne savo iniciatyva. Belieka tikėtis, kad ateityje jie tokiems planuojamiems remontams pasirengs rimčiau. Ir iš anksto, o ne pradėjus domėtis žiniasklaidai, aptars su gyventojais visus probleminius klausimus", - apibendrino G.Stoškus.

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net