respublika.lt

Išdžiūvusi Švietimo upė (2) - straipsnio komentarai:

 • N
  Nežinau 2021 gegužės 24 15:55:13

  Gal aš neteisi, bet krepšelių pradininkas, kiek visi žinojom, buvo Monkevičius, o Steponavičius galutinai pribaigė: apkrepšelino aukštąsias universitetines mokyklas. Kai atėjo ministeriaut Steponavičius, krepšeliai mokyklose jau buvo. Tikrai ne Stiopka pradininkas, jam, tikriausiai būtų buvę per sudėtinga.

  3 0
  Atsakyti
  • J
   Jūsų atmintis nuostabi 2021 gegužės 24 18:11:16

   apie Steponavičių atsimenu tik tiek, kad bandė sexpertę, vėliau žinomą kaip acto garintoją kabinti kažkokio partinio suvažiavimo metu.

   1 0
   Atsakyti
 • N
  Ne visai tiesa 2021 gegužės 24 15:26:05

  švietimo upė šniokščia ir kriokliais krenta. Mokytojai pandemijos metu susodinti prie kompiuterių ir kadangi kažkam pasirodė, kad tiesioginio darbo su mokiniais gali būti maža, jie pro visus galus dabar kelia savo kvalifikaciją klausydami kažkokių velniai žino iš kur atsiradusių pranašų organizuojamų kursų apie tai, kad šiandien gal nelabai, bet iki 2030-ųjų tai bus ohoho. Kad tai jų rankose švietimas ir kultūra, mokinių pasiekimai ir valstybės šviesi ateitis. Reikia tik tobulėti, o tam seminaras iš ryto, dar pora po pietų, kasdien išskyrus savaitgalį - šis, matyt, skirtas susitvarkyti darbams mokykloje.

  6 0
  Atsakyti
 • B
  Birute 2021 gegužės 24 11:22:19

  Viskas puiku - pataisimas ' mentalitetui'. viskas gerai ir su mano kartos mokytoju leksika , gramatika sintakse ir fonetika, , kelios nereikalingo raides del jaudinimosi ,kad ka mes mokeme - viskas sumindziota globalistu purvinais batais.

  4 0
  Atsakyti
 • P
  Petras 2021 gegužės 24 10:49:35

  PIrmaisiais dviem sovietiniais dešimtmečiais dar buvo Nepriklausomoje Lietuvoje parengtų mokytojų, kurie mus mokė pagrindinių dorovės ir elgesio taisyklių, mokė atskirti gėrį nuo blogio, nors Dievo ir "nebuvo". Gal todėl ir jaunasis V. Landsbergis 1956-58 m. atrodė toks malonus, mandagus, gera linkintis fortepijono mokytojas. Kas būtų galėjęs įsivaizduoti, kad per tuos metus, tikriausiai ypač pakliuvus į valdžią, jis virto tokiu blogio kolaborantu, apsimetėliu, diktatoriumi, atmetančiu kiekvieną, net buvusį jo šalininką, ir už tai, kad uždavei jam klausimą, abejodamas dėl jo sprendimo?!

  7 0
  Atsakyti
 • B
  Birute 2021 gegužės 24 10:25:13

  Suzlugdyta svietimo sistema.Nesibaigiancios reformos isbalansavo visa vaiku mokymo ir ugdymo procesa,Beatodairikiskas uzsienio ivairiu programu kopijavimas, ,kaip; Montesori' kuri visai netiko buvusiu vaiku namu aukletiniu ugdymui,menkaverte svedu Kiphardo programa ikimokykliniam ugdymui ; kanadieciu Disco metodika vaiku raidos nustatimui- uzduotys persunkios vaikams iki 5 metu si tyrimo metodika buvo taikoma indenu vaiku tyrimuiir gebejimu ivertinimui. Nejaugi Lietuvos trys pedaginiai universitetai; Vilniaus, klaipedos ir Siauliu buvo nepajegus sukurti savo vaiku raidos ivertinimo sistema pagal puikia 1987 metu islesta ikimokykliniu istaigu ugdymo programa.atmetus ideologinius dalykus ir ivedus tautinius tai buvo puiki ,nuosekli ikimokyklinuku programa. Man labai gaila ,kad mano tauta saves negerbia ir nepasitiki savimi, o kopijuoja menkavertes svetimu rekomendacijas ,kurios netinka musu mentalitetauis

  15 0
  Atsakyti
 • L
  Liūdnas 2021 gegužės 24 10:14:12

  Pagarba M.Lukšoenei Sorošininkas Kuolys liks tik liūdnasis mokykių reformatorius įrodantis ką galima padaryti dėl pingų

  14 0
  Atsakyti
 • T
  Tikra teisybė 2021 gegužės 24 09:58:26

  Pasižiūrim į komentarų gramatiką ir tampa aišku; kas ir kada mokėsi gimtosios kalbos...

  8 0
  Atsakyti
 • A
  Algimantas 2021 gegužės 24 09:55:35

  Tuomet beraštėje Lietuvoj ponios-mokytojos Stulginskienės dėka kaime įtvirtino nemokamą pradžios mokyklų kas 7 km privalomą bendrojo lavinimo tinklą. Tuomet jauni ūkininkai liko darbuotis kaime dėl vaikų ugdymo: klestėjo kultūra ir kaimo ekonomika be valstybės paramos, pranyko beraštystė, pienininkystė ir gyvulininkystė pasiekė aukštų rezultatų, buvo visai prislopinta emigracija. Meilė Lukšienė siekė ugdymo kultūros tautinėje mokykloje 4-6 klasių kaime atsidavusių, kaip anuomet mąstančių ir ištremtų ugdytojų dar išlikusių kaimo žmonių sąmonėje pagarbą ugdymui,skubiai atkurti tą siekį.Deja,man matant kaimo ugdytojui šis procesas: naikinti... buvo įdiegtas nuo gamybos priemonių kaime sunaikinimo, jaunimo deportacijos ir generacijos absurdiško ignorpalaiminimo dėl pigios darbo jėgos išnaudos ypač vietinių ir su užsieniu susijusių vertelgų švietimo sistema buvo idealiai sunaikinta. Meilės komandos dėl kaimo švietimo palaikytojas.

  11 0
  Atsakyti
 • U
  Už sistemos žlugimo chronologiją 2021 gegužės 24 09:32:02

  Ačiū (ar ačių, jau nebesu tikras po tiek reformų). Tačiau galvoti, kad tautinė mokykla, t.y. tautinė matematika, fizika, chemija, o ir dailė ar fizinė kultūra buvo vienintelis teisingas kelias, milžiniška klaida. Tautinė mokykla parodė armijai vadybininkų ir šiaip aferistų “ganyklą” kur galima sočiai ganytis. Panika šiandien tik todėl, kad plotai nuniokoti galutinai. Ar šiandien dar galima išgelbėti sistemą? Taip ir ne. Taip, jei nedelsiant grąžinti mokyklą mokiniui ir mokytojui. Ne, to iki paskutinio atodūsio neleis padaryti armija parazitų - ekspertų, konsultantų, metodikų ir vadovėlių rašytojų, verslo atstovų, na ir Austėja, kas be ko.

  26 0
  Atsakyti
 • I
  Inesa 2021 gegužės 24 09:07:18

  Kaip niekada. AKTUALUS, tiesiog degantis tekstas. Beraščiai, bemoksliai, rinkos ekonomikos skeveldros, štai kuo tampa mūsų vaikai. Tai bene pats didžiausias nusikaltimas įvykdytas Nepriklausomoje Lietuvoje: Sugriauta, išniekinta, užmigdyta švietimo sistema. Mano dukros karta buvo vieni pirmųjų "bandomųjų triušių", kuriems per abitūros egzaminą teko rašyti ne literatūros rašinį, o teksto interpretaciją. Jau tada suvokiau kokia grėsmė ištiks jaunuolių sąmonę, raštingumą... Po 10 metų visą tai atšaukė. Tačiau beraščių orda paplito kažkieno užsakymu! Ir dar: kol mokykloje planuojamas diegti LYTINIS švietimas, o spjaunama į DORINĮ ugdymą, kortų namelis neišvengiamai griūna. Mūsų nebeliks...

  21 1
  Atsakyti
 • i
  isdziuvo 2021 gegužės 24 08:27:35

  Lietuvos politiku ir verslininku sazine

  21 0
  Atsakyti
  • P
   Primenu 2021 gegužės 24 11:38:05

   Įveskit paieškai: Jono 8:33. Ten poroje eilučių įvardinta, kas m i r t i n a i bijo šviesos t.y. švietimo. Daug pasakų baigiasi žodžiais "bet gaidys užgiedojo, ir velniai išbėgiojo". Visose tose pasakose velniai žmogui siūlydavo auksą. Skolon. Už procentus. Ką jie reiškia n e m o k y t a s žmogus neturi supratimo. Bankai daro tą patį - skolina pinigus n e m o k a n t i e m s matematikos. Bankininkai sukūrė LR konstituciją, įsteigė laisvos rinkos (turgaus) "institutą", Švietimo ministru parinko dar visai jauną literatą Darių Kuolį, periminėjo žiniasklaidą ... Visos pasakos turi pabaigą

   4 0
   Atsakyti
 • K
  KEISTI LAIKAI ATĖJO 2021 gegužės 24 08:21:54

  Atėjo laikai, kai tautiškumas ir patriotiškumas tampa gėda ir atsilikimu, o nevykusių "vertybių" importas - pažanga.

  25 1
  Atsakyti
 • B
  Buvo taip... 2021 gegužės 24 05:26:12

  O tai kas prie ruso buvo blogai?Per įvairius koncertus buvo privaloma padainuoti VIENĄ rusiškâ dainą.O dabar per visokius koncertus NEPRIVALOMA!!!padainuoti nors VIENOS Lietuviškos dainos.Taip ir žengiam Europos nurodytu keliu..

  25 2
  Atsakyti
  • V
   Vytska 2021 gegužės 24 09:27:14

   Privaloma? Jau vien tai yra blogai. Galima labiau skatinti lietuvišką kūrybą ir leisti daugiau lietuviškos muzikos radijos stotyse, prekybos centruose, t.t. Tačiau prievartos neturėtų būti. Buvo dalykų, kurie buvo geriau "prie ruso", bet tai irgi nebuvo idealios salygos. . Kodėl nesukurti kažko naujo? Kodėl Lietuva turi kažkam priklausyti?

   5 0
   Atsakyti
 • C
  Cirkas 2021 gegužės 24 04:20:00

  Kas čia darosi ,ar černobilis protus sunaikino ?

  7 0
  Atsakyti
 • S
  Sovietines mokyklos 2021 gegužės 24 03:35:27

  Buvo tobulybe, lyginant su dabartiniu bordeliu

  41 1
  Atsakyti
 • a
  ar ne per didelis kratinys? 2021 gegužės 24 00:17:40

  Kuolys buvo pirmas švietimo ministras, tikrai ne Kubiliaus vyriausybėje (pirmąkart Kubilius tapo premjeru 1999). Na, ir nežinau, kas ten Lukšienę patraukė į šoną ar nepatraukė, bet Kuolys yra jos artimas giminaitis, rodos, sūnėnas, turbūt su jos pačios protekcija jis ir ministru tapo. Bent TV ekrane abu nuolat už parankių vaikščiojo. Tautinės mokyklos koncepcija, regis, visada buvo komedija, nuo pat pradžių buvo neaišku, kokia tos koncepcijos esmė.

  7 6
  Atsakyti
 • p
  plikasis kalnas 2021 gegužės 23 22:13:19

  būtina saugoti vaikus, tėvus, mokyklas....kitaip be ateities. Kam mums kosmosas jeigu nebėra kam vaikščioti kaimo takais

  31 0
  Atsakyti
  • v
   vietinis 2021 gegužės 24 02:50:33

   Beždžiones ir jūrų kiaulytes sėkmingai leidžia į kosmosą, nors jos net nesupranta, kas vyksta. Mus greitai pavers jūrų kiaulytėm.

   13 0
   Atsakyti
  • E
   Ekspertas 2021 gegužės 24 09:29:37

   O tam, kad saugoti mūsų vaikus, mokymas apskritai turi tapti laisvesnis. Tėvai turi turėti galimybę privačiam mokymui su samdomais darbuotojais, ar netgi patys mokyti tuos vaikus. Nebe sovietmetis ar viduramžiai - internetas yra. Kuris dauguma temų dar geriau moko negu mokytojai valstybinėse mokyklose.

   1 6
   Atsakyti
  • .
   ... 2021 gegužės 24 09:57:20

   galima pasitikslinti, kokios srities espertu save laikote?

   3 1
   Atsakyti
 • N
  Nors gimėme 2021 gegužės 23 21:15:43

  sovietmečiu,tačiau kažkokio dešimto jausmo vedini labai ilgimės smetoniškų laikų dvasios.Šiandien ėjome tėvų,kurie labai gražiai atsiliepė apie tuos laikus,keliais,keleliais.Gailėjome tų laikų išnaikintų sodybų ir netgi sovietų sudeginto dvaro.Kurį dar būtų galima buvę kažkiek atgaivinti,bet paskelbus nepriklausomybę, buvo išgrobstytas galutinai.Liko tik šulinys ir jazminų alėja.

  27 3
  Atsakyti
  • T
   Taip 2021 gegužės 23 21:33:39

   Ilginės ne tik smetoniškų laikų dvasios, bet ir puikios tų metų pedagogikos.

   28 4
   Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SKOLOS: Valstybei už studijas skolingi apie 17,5 tūkst. asmenų, daugiausia – už paskolas, teiktas iki 2010 metų, dėl kai kurių skolininkų kasmet teismus pasiekia keli šimtai ieškinių.
 • ŠILDYMAS: Rugsėjo 27-ąją Kaune oficialiai pradedamas šildymo sezonas - kaip ir praėjusiais metais, kauniečiams šilumos kaina bus mažiausia tarp didžiųjų Lietuvos miestų.
 • MIGRANTAI: Per praėjusią parą, nuo šeštadienio vidurnakčio iki sekmadienio, pasieniečiai neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti į Lietuvą 44 migrantams, vienas asmuo dėl humanitarinių priežasčių buvo įleistas.
 • PIRKIMAI: Seimas linkęs padidinti mažos vertės viešųjų pirkimų „lubas“ nuo 10 tūkst. iki 15 tūkst. eurų.
 • ALKOHOLIS: Lietuva patenka į penketuką šalių, kurios per penkerius metus labiausiai sumažino alkoholio vartojimą, rodo naujausi Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys.
 • DOVANA: Lietuva planuoja Ukrainos kariuomenei perduoti šarvinių liemenių ir balistinių diržų už daugiau kaip 677 tūkst. eurų.
 • FILMAS: Amerikiečių kompanijos „Netflix“ sukurtame dokumentiniame filme buvęs Federalinio tyrimų biuro pareigūnas teigia, kad Lietuvoje amerikiečių žvalgybos kalėjime laikytas vienas iš Rugsėjo 11-osios išpuolių JAV organizatorių palestinietis Abu Zubaydah'a.
 • PEILIS: Šeštadienį Kaune peiliu sužalota moteris - įtariamasis (g. 1981 m.) uždarytas į areštinę.
 • VAGYSTĖ: Savotišką vagystės rekordą pasiekė nenustatytas vagišius, tą pačią parduotuvę Šiaulių rajone apvogęs 16 kartų: turtinė žala - 362,56 eurų.
 • PATIKROS: Per savaitę matomas žymus nusižengimų sumažėjimas – drastiškiausiai krito pažeidimų, nustatytų viešajame transporte, skaičius, pastebi kassavaitinę ekstremalios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę vykdančios institucijos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar gerai, kad verslininkai bylinėsis su valstybe, jei gaus baudas, jog veikia be Galimybių paso?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate rugsėjo 10d. mitingą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +8 C

+6 +11 C

 

+6 +10 C

+11 +16 C

+10 +15 C

 

+11 +13 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s

       

Nuorodos