respublika.lt

Išdžiūvusi Švietimo upė (1) - straipsnio komentarai:

 • m
  manau 2021 gegužės 16 10:02:33

  reikia skubiai uždaryti tas pinigų siurbyklas. Visos žinios yra internete. O tuos dykaduonius, varyti dirbt į gamyklas.

  7 24
  Atsakyti
  • >
   > 2021 gegužės 16 18:45:13

   Tai tu pirmiausia ir varyk dirbti į gamyklas, ir savo vaikus, jei turi arba turėsi pasiimk, būtinai.

   8 1
   Atsakyti
 • L
  Lietuvos šansas 2021 gegužės 16 10:54:24

  Taip. Turime galimybę nustebinti planetą. Visiškai atsisakyti švietimo sistemos nedrįso niekas pasaulyje. Būsime pionieriais ir pavyzdžiu. Kokio gi durnumo reikia būti, kad leisti vaikams ir jaunimui leisti gyventi 12 metų kažkokioje mokykloje, dar nuo 5 iki 12 beprasmiškuose universitetuose, kada jau nuo šeštųjų gyvenimo metų galėtų siūti rūbus, gaminti avalinę ar internete mokytis gaminti narkotikus ir sprogmenis. Paaugusieji galėtų išnaudoti savo jaunystę ir išvaizdą kino ir pramogų pramonėje, ar tiesiog būti organų donorais. O svarbiausia - pagaliau išsivaduosime nuo tų brangiai kainuojančių nevykėlių dykaduonių, apsimetančių mokytojais ir likusios su tuo susijusios infrastruktūros.

  26 1
  Atsakyti
 • T
  Taigi 2021 gegužės 16 11:45:39

  Ka ateje sovietai pirmiausia sunaikino-mokyklas ir mokytojus,kurie vieni pirmuju pamate Sibira.Dabar tas pat-sunaikink mokykla,sunaikinsi tauta.Liudna,bet ,deja,patys esame sau priesai.

  18 21
  Atsakyti
  • T
   To taigi 2021 gegužės 16 17:52:35

   Sovietai mokyklas kure, state ir berascius smetonos gadynes zmogelius i mokyklas siunte. Net vakariniu mokyklu pristate, kad vyresnio amziaus berasciai rasto ismoktu. Kaimuose pastate darzelius, mokyklas, bibliotekas, kulturos namus ir net namukus specialistams veltui dave. Uzklasine veikla vaikams organizavo. Vasaros poilsio stovyklas apmokedavo. Kaimu kulturnamiai net chorus, kapelas, teatro studijas savas vietiniu gyventoju turejo. Tu, "taigi", sakai, kad sovietai Sibiran isveze mokytojus, kad svietima sunaikint..., ple, ar tikrai durnas esi ar tik apsimeti? Smetoninej Lietuvoj jokio svietimo nebuvo, buvo tik ubagai , kurie kokiam plikbajoriui uz duona dirbo, o vaikai i medines klumpes sysiojo, kad kojas susisildyt, trys elementoriaus klases ir zasu ganyt. Tarp kitko sovietmecio svietimo sistema buvo auksciausio lygio. Kai po 1990uju emigravusiu lietuviu vaikai imdavo lankyt mokyklas uzsienyje, juos pora klasiu i prieki perkeldavo, nes zinios ju pranokdavo vietiniu mokinuku zinias

   21 3
   Atsakyti
  • >
   >To taigi 2021 gegužės 16 18:43:16

   Absoliuti tiesa, tik tiek, kad jei jau kam pavyko smetoninę mokyklą baigt (bet baigdavo mažai kas), tai žinios buvo labai geros, ypač patriotinis auklėjimas, Lietuvos istorija... O šiaip viskas, ką rašot - tiesa, sutinku.

   6 0
   Atsakyti
  • t
   to Taigi 2021 gegužės 16 20:37:09

   Issiaiskink pirma,kas,prisidenge tavo taip vadinamais sovietais ir sovietu santvarka,pirmi stovejo prie tremties i Sibira vairo ir dirigavo pirmu smuiku... Tik nepulk aiskinti,kad rusu tautybes zmones...

   9 0
   Atsakyti
 • J
  Jo 2021 gegužės 16 12:16:50

  Su nostalgija prisimenu anksščiau mokyklas kai lietuva atgavo nepriklausomybe buvo šaunu bet ka dabar daro su mokyklom baisu ir visa tai.jankių nurodymu o mūsų valdančiūju rankom nu senio anūko boba turės savo mokyklas.

  28 0
  Atsakyti
 • T
  Tai kodėl mitinge 2021 gegužės 16 13:30:14

  Nei mažiausio priekaišto švietimo ministrei siugzdinienei bei Šimonytei, ar tos pavardės tabu?

  12 0
  Atsakyti
  • m
   mieli Lietuvos žmonės 2021 gegužės 24 12:38:08

   ne lietuviškas žodis ministras reiškia TARNĄ. Kieno tarną? Tautos ir niekieno daugiau. O dabar spėkit: 1. Kas lietuviams įdiegė mintį kad ministras - didesnis "ponas" už dvarininką, ar kolūkio pirmininką? 2. Kam ir kodėl pavojingas tautos raštingumas, ypatingai finansinis ?

   0 0
   Atsakyti
 • D
  Diana 2021 gegužės 16 13:36:42

  Kažkada Gabrielė Petkevičaitė Bitė pripažino, kad liaudies švietimas nepateisino lūkesčių. Daugelis išsilavinusių ir prakutusių nusėdo šiltose vietelėse ir pamiršo pareigą tautai ir tėvynei. Dabar tas pats - už sotesnį duonos kąsnį šokam pagal užsakovo muziką. Prisidengti galima mokslu, ekspertais, pažanga, naujom vertybėm. Cypiančius apie teisingumą, tradicijas, tėvynės meilę pavadinti žemo lygio neišsilavinusiais kaimiečiais iš berželių Lietuvos ir rekomenduoti susitvarkyti savo dvasios lūšnynus. Neminiu kitų gerai žinomų epitetų. 20 metų dirbau švietimo sistemoje, todėl galiu sakyti - supuvo, degradavo, nemyli nei vaikų, nei mokytojų, nei tėvų. O be meilės.... patys žinote. Išėjau, sunku kautis su vėjo malūnais. Galima sakyti, pabėgau kaip iš skęstančio laivo. Nesakau,kad gerai. Bet tenka atsižvelgti į savo galimybes, sveikatą ir pasirinkti.Žiauriai sunku mokykloje būti drąsiam, su savo nuomone ir vienišam. Kaip ir gydymo įstaigose ir kitur.

  28 0
  Atsakyti
 • L
  Logo 2021 gegužės 16 13:45:19

  O jūs ar žinote, kad Lietuva pirmavo Europoje pagal žmonių išsimokslinimą, o Pasaulyje 5 pagal vidurinį išsilavinimą įgijusių žmonių. Sovietmečiu net ir darbininkai žinodavo pagrindinius rašytojus, mokėdavo mintinai daugybos lentelę, visuotinai lankė kūno kultūros pamokas ir pan. Buvo panašaus lygio kai Suomijos. Labiausia pradėjo degraduoti sistema nuo 2000 metų, o labiausiai nuo 2009 m., Steponavičiaus rankelių ir galvelės.Dabartinis mokyklos valdymas lygiai toks pat, kaip lentpjūvės, ar prekybcentrio. O kaltos dėl švietimo atskirties ir prieinamumo yra savivaldybių tarybos ir merai.Savanaudiškumo ir korupcijos centrai.

  29 0
  Atsakyti
 • ,
  ,,...IŠSIVADUOSIME NUO NEVYKĖLIŲ MOKYTOJŲ..."? 2021 gegužės 16 14:04:06

  o kur rasti šiandien VYKĖLIŲ medikų, politikų, seimūnų, policininkų, teisininkų??? Pats, taip rašantis, toks jau vykęs esi?

  9 5
  Atsakyti
  • n
   nesitikėjau 2021 gegužės 16 19:00:15

   kad ironija ar sarkazmas kažkam jau dabar nėra suprantami. Bijau pagalvoti kas toliau bus, kai sėkmingas vadybininkas su pasididžiavimu pareiškia, kad knygų skaitymo išvengė ir kad tai labai teigiamai jo profesinei karjerai atsiliepė.

   8 0
   Atsakyti
 • k
  kam ten nuotrauka 2021 gegužės 16 14:07:11

  Jaunaisiais juodaskverniais? Žmonių nuotraukų nebėra, ar ką?

  1 0
  Atsakyti
 • s
  senis 2021 gegužės 16 16:43:07

  ne valstybe, valstybeje. Uabas, uabe. Lietuvoje valstybe realiai panaikinta 1990 metais, o 2004 metais tai iteisinta juridiskai. Gyvename pagal sutenerio nurodymus. Sorosas, susipirkes musu elita, jo pagalba igyvendina dar Hitlerio sukurta programa Ost. Lietuva, kaip untermensu teritorija privalo Muterlandui tiekti pigia darbo jega, pirkti treciaruses prekes, erzac maisto produktus, giedoti ditirambus dabartiniams okupantams ir piautis su kaimynais. Pirmas, Hitlerio programa Ost Lietuvoje pradejo igyvendinti Adamkus-Fermeris, veliau, Grybauskaite-Magnolija, dabar, Nauseda- ? Slapyvardzio dar nezinau. Pasaulio visuomene dalijama i 1% priziuretoju ir 99% vergu. Vergams priziuretojus ruos karalienes Mordos mokyklos. Nausedos anukus mokys teisingai naudoti rimba, taikliai saudyti. Kiekvienam savo!

  13 1
  Atsakyti
  • .
   . 2021 gegužės 16 16:55:05

   Jeigu durnas, tai ir gyveni pagal sutenerio nurodymus. Kas nori, tas kuria savo gyvenimus patys visiskai laisvai.

   2 6
   Atsakyti
 • s
  senis Lietuvos sansui 2021 gegužės 16 16:52:32

  Pagarba. Ne dienom bet valandom, i ta puse skubame. Adamkus, Grybauskaite, Nauseda, ka gero padare del mokyklu? Kodel sitie gyviai nepaspringsta lietuviska Duona?

  13 0
  Atsakyti
 • P
  Patriotas 2021 gegužės 16 17:58:47

  Kas buvo norima pasakyti ,taip ir neaišku

  2 9
  Atsakyti
  • >
   > Patriotas 2021 gegužės 16 18:32:56

   Net labai aišku. Švietimo sistema sužlugdyta, sukasi, žinoma, iš inercijos. Didžiausios klaidos: krepšelinė sistema, Ministerija pasidarė nė prie ko (šiaip kam ji dabar apskritai reikalinga, neaišku), Švietimo skyriai, valdomi carukų merų, kurie patys, dažniausiai, prasto išsilavinimo, elgiasi kaip jiems naudingiau, t. y., skiria kuo mažiau pinigų švietimui, o tai ir priveda prie mažesnių mokyklų uždarymo ir mokyklų kombinatų sukūrimo... ir t. t., prastėja švietimo kadrai, nes niekas profesionaliai jų dabar nerengia..., nusibodo rašyt. Apie vaiką niekas negalvoja.

   14 0
   Atsakyti
  • T
   Tie, kas mato 2021 gegužės 24 12:08:29

   problemą, tie ieško priežasties, o ją aptikę priima sprendimą.

   0 0
   Atsakyti
 • S
  Simas 2021 gegužės 16 18:54:13

  Sunaikinsite valstybinę švietimo sistemą ir įvesite tik privačią mokamą - kam lietuvių mužikui mokslas, juk vergaujant užsieniuose užteks tos kalbos duonos kąsniui paprašyti.

  10 0
  Atsakyti
 • .
  . Jeigu durnas, tai ir gyveni pagal sutenerio nurodymus. Kas nori, tas kuria savo gyvenimus patys visiskai laisvai. 2021 gegužės 16 19:57:03

  Kienn saskaita tą savo sotų ir nerūpestingą gyvenimą susikūrei, pidorge?

  1 1
  Atsakyti
 • L
  LVJ 2021 gegužės 16 21:22:59

  Jei upe isdziuvo, reikia kasti sulinius. Vaikus mokyti kokio amato, ar lavinti namuose per vadovelius ar interneto pagalba. Naudos bus tikrai daugiau, nei vaikai trina kelnes 13 metu ir iseina is mokyklos visiskai nepasiruose gyvenimui.

  1 1
  Atsakyti
 • S
  Safyras 2021 gegužės 17 07:21:58

  Žmogus gali visko išmokti, tačiau viskas priklauso nuo talento, motyvo ir algos... O partinių lyderiai, verslininkai ir šou atstovai ( bet ne meno žmonės) ir jų palikuoniai išmoko simboliškai dirbdami arba nieko nedirbdami gauti didelius pinigus, todėl jiems nereikia tikrai išsilavinusių žmonių, kurie sugriautų jų kuriamus mitus žiniasklaidoje, bet reikia nuolankių , sveikų šiuolaikinių vergų su kuriais galima ir nesiskaityti, nes nėra jėgos, kuri juos gintų. O dar geriau užsieniečiai, kurie moka kelis žodžius lietuviškai ir tikrai jokio rašto nesukurps... Švietimas, mokslas ir sportas, tai skirtingi dalykai..Gali būti geru sportininku, bet prastu treneriu, gali būti gabus studentas, bet prastas dėstytojas, nekalbant jau apie mediciną..Kad ir kokias brangiausias spynas kabintum ant tiltų turėklų, kokias vėliavas ar simbolius kurtum, meilė egzistuoja tik tarp žmonių, o ne simbolių.. Kaip ir žinios, draugai padeda žmogui laimės ir nelaimės valandą..

  6 0
  Atsakyti
 • g
  giedrius 2021 gegužės 24 08:56:17

  DARIUS KUOLYS YRA TIKRAS VIKTORIJOS DAUJOTYTES SVOGERIS IR BENDRAPROTIS

  0 0
  Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KROVINIAI: Kauno intermodaliniam terminalui (KIT) prisijungus prie europinės vėžės, Lietuvos krovinių vežėjams atsivėrė  naujos galimybes gabenti krovinius traukiniais iš Europos ir į ją, išvengiant sustojimo pasienyje su Lenkija ir krovinių perkrovimo.
 • SUKČIAI: „Swedbank“ duomenimis, per vieną dieną banko klientų konsultacijų centras gauna iki 400 gyventojų skambučių ir pranešimų apie sukčių bandymus išvilioti asmeninius interneto bankininkystės, mokėjimo kortelių duomenis ir reikalavimus patvirtinti mokėjimus, kurių gyventojai patys neinicijavo.
 • MEDŽIAI: valstybinių miškų urėdijos miškininkai per šią savaitę apžiūrėjo miškus ir įvertino savaitgalį didelio vėjo bei lietaus padarytą žalą – iš viso buvo išversta ir išlaužyta beveik 10 000 kubinių metrų medžių daugiau nei 100 hektarų plote.
 • BIOGRAFIJA: nevyriausybinės asociacijos Mažosios Lietuvos reikalų tarybos ir Lietuvos valstybės istorijos archyvo iniciatyva susibūrė neformali Martyno Mažvydo biografijos tyrimo iniciatyvinė grupė, siekianti aktualizuoti ir suteikti impulsą naujiems M. Mažvydo biografijos tyrimams.
 • VERTINS: Europos vaistų agentūra antradienį pranešė pradėjusi Prancūzijos farmacijos bendrovės „Sanofi“ sukurtos vakcinos nuo COVID-19 peržiūrą, po kurios ji gali būti patvirtinta naudoti Europos Sąjungoje.
 • PAVYKO: Rusija antradienį paskelbė sėkmingai išbandžiusi naują S-500 oro gynybos raketinę sistemą, ji pataikė į dideliu greičiu skriejantį balistinį taikinį - S-500 sistema, kurios maksimalus veikimo nuotolis – 600 km, yra pati pažangiausia raketų gynybos sistema pasaulyje, gebanti atremti atakas į kosmosą.
 • KEIČIASI: kartu su pradinio, pagrindinio bei vidurinio ugdymo pokyčiais prasideda ir priešmokyklinio ugdymo programos atnaujinimas - nacionalinėje švietimo agentūroje darbą pradėjo 14 ekspertų, kurie parengs atnaujintą programą.

 • ATSIVERIA: pirmą kartą po devynių mėnesių pertraukos Eifelio bokštas Paryžiuje penktadienį vėl laukia lankytojų - Prancūzijos sostinės simbolis buvo uždarytas dėl koronaviruso pandemijos.
 • SIAUTĖJA: Rytų Rusijoje plečiasi dideli miškų gaisrai - Sibiro Jakutijos regione trečiadienį ugniagesiai kovojo su liepsnomis daugiau kaip 600 000 hektarų plote, pranešė miškų apsaugos tarnyba.
 • REKORDAS: Pietų Prancūzijoje esantis kino teatras „l’Eden“, kur buvo rodomi pirmieji brolių Lumiere`ų filmai, oficialiai pripažintas seniausiu pasaulyje veikiančiu kino teatru ir įrašytas į Gineso rekordų knygą - jis buvo atidarytas prieš 132 metus.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar stebėsite Tokijo Olimpines žaidynes?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar stebėsite Tokijo vasaros Olimpines žaidynes?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+11 +19 C

+12 +22 C

 

+17 +23 C

+22 +28 C

+26 +31 C

 

+27 +29 C

0-4 m/s

0-4 m/s

 

0-6 m/s

       

Nuorodos