respublika.lt

Išdžiūvusi Švietimo upė (1) - straipsnio komentarai:

 • g
  giedrius 2021 gegužės 24 08:56:17

  DARIUS KUOLYS YRA TIKRAS VIKTORIJOS DAUJOTYTES SVOGERIS IR BENDRAPROTIS

  0 0
  Atsakyti
 • S
  Safyras 2021 gegužės 17 07:21:58

  Žmogus gali visko išmokti, tačiau viskas priklauso nuo talento, motyvo ir algos... O partinių lyderiai, verslininkai ir šou atstovai ( bet ne meno žmonės) ir jų palikuoniai išmoko simboliškai dirbdami arba nieko nedirbdami gauti didelius pinigus, todėl jiems nereikia tikrai išsilavinusių žmonių, kurie sugriautų jų kuriamus mitus žiniasklaidoje, bet reikia nuolankių , sveikų šiuolaikinių vergų su kuriais galima ir nesiskaityti, nes nėra jėgos, kuri juos gintų. O dar geriau užsieniečiai, kurie moka kelis žodžius lietuviškai ir tikrai jokio rašto nesukurps... Švietimas, mokslas ir sportas, tai skirtingi dalykai..Gali būti geru sportininku, bet prastu treneriu, gali būti gabus studentas, bet prastas dėstytojas, nekalbant jau apie mediciną..Kad ir kokias brangiausias spynas kabintum ant tiltų turėklų, kokias vėliavas ar simbolius kurtum, meilė egzistuoja tik tarp žmonių, o ne simbolių.. Kaip ir žinios, draugai padeda žmogui laimės ir nelaimės valandą..

  7 0
  Atsakyti
 • L
  LVJ 2021 gegužės 16 21:22:59

  Jei upe isdziuvo, reikia kasti sulinius. Vaikus mokyti kokio amato, ar lavinti namuose per vadovelius ar interneto pagalba. Naudos bus tikrai daugiau, nei vaikai trina kelnes 13 metu ir iseina is mokyklos visiskai nepasiruose gyvenimui.

  2 1
  Atsakyti
 • .
  . Jeigu durnas, tai ir gyveni pagal sutenerio nurodymus. Kas nori, tas kuria savo gyvenimus patys visiskai laisvai. 2021 gegužės 16 19:57:03

  Kienn saskaita tą savo sotų ir nerūpestingą gyvenimą susikūrei, pidorge?

  1 1
  Atsakyti
 • S
  Simas 2021 gegužės 16 18:54:13

  Sunaikinsite valstybinę švietimo sistemą ir įvesite tik privačią mokamą - kam lietuvių mužikui mokslas, juk vergaujant užsieniuose užteks tos kalbos duonos kąsniui paprašyti.

  11 0
  Atsakyti
 • P
  Patriotas 2021 gegužės 16 17:58:47

  Kas buvo norima pasakyti ,taip ir neaišku

  2 10
  Atsakyti
  • >
   > Patriotas 2021 gegužės 16 18:32:56

   Net labai aišku. Švietimo sistema sužlugdyta, sukasi, žinoma, iš inercijos. Didžiausios klaidos: krepšelinė sistema, Ministerija pasidarė nė prie ko (šiaip kam ji dabar apskritai reikalinga, neaišku), Švietimo skyriai, valdomi carukų merų, kurie patys, dažniausiai, prasto išsilavinimo, elgiasi kaip jiems naudingiau, t. y., skiria kuo mažiau pinigų švietimui, o tai ir priveda prie mažesnių mokyklų uždarymo ir mokyklų kombinatų sukūrimo... ir t. t., prastėja švietimo kadrai, nes niekas profesionaliai jų dabar nerengia..., nusibodo rašyt. Apie vaiką niekas negalvoja.

   15 0
   Atsakyti
  • T
   Tie, kas mato 2021 gegužės 24 12:08:29

   problemą, tie ieško priežasties, o ją aptikę priima sprendimą.

   1 0
   Atsakyti
 • s
  senis Lietuvos sansui 2021 gegužės 16 16:52:32

  Pagarba. Ne dienom bet valandom, i ta puse skubame. Adamkus, Grybauskaite, Nauseda, ka gero padare del mokyklu? Kodel sitie gyviai nepaspringsta lietuviska Duona?

  14 0
  Atsakyti
 • s
  senis 2021 gegužės 16 16:43:07

  ne valstybe, valstybeje. Uabas, uabe. Lietuvoje valstybe realiai panaikinta 1990 metais, o 2004 metais tai iteisinta juridiskai. Gyvename pagal sutenerio nurodymus. Sorosas, susipirkes musu elita, jo pagalba igyvendina dar Hitlerio sukurta programa Ost. Lietuva, kaip untermensu teritorija privalo Muterlandui tiekti pigia darbo jega, pirkti treciaruses prekes, erzac maisto produktus, giedoti ditirambus dabartiniams okupantams ir piautis su kaimynais. Pirmas, Hitlerio programa Ost Lietuvoje pradejo igyvendinti Adamkus-Fermeris, veliau, Grybauskaite-Magnolija, dabar, Nauseda- ? Slapyvardzio dar nezinau. Pasaulio visuomene dalijama i 1% priziuretoju ir 99% vergu. Vergams priziuretojus ruos karalienes Mordos mokyklos. Nausedos anukus mokys teisingai naudoti rimba, taikliai saudyti. Kiekvienam savo!

  14 1
  Atsakyti
  • .
   . 2021 gegužės 16 16:55:05

   Jeigu durnas, tai ir gyveni pagal sutenerio nurodymus. Kas nori, tas kuria savo gyvenimus patys visiskai laisvai.

   2 7
   Atsakyti
 • k
  kam ten nuotrauka 2021 gegužės 16 14:07:11

  Jaunaisiais juodaskverniais? Žmonių nuotraukų nebėra, ar ką?

  2 0
  Atsakyti
 • ,
  ,,...IŠSIVADUOSIME NUO NEVYKĖLIŲ MOKYTOJŲ..."? 2021 gegužės 16 14:04:06

  o kur rasti šiandien VYKĖLIŲ medikų, politikų, seimūnų, policininkų, teisininkų??? Pats, taip rašantis, toks jau vykęs esi?

  10 5
  Atsakyti
  • n
   nesitikėjau 2021 gegužės 16 19:00:15

   kad ironija ar sarkazmas kažkam jau dabar nėra suprantami. Bijau pagalvoti kas toliau bus, kai sėkmingas vadybininkas su pasididžiavimu pareiškia, kad knygų skaitymo išvengė ir kad tai labai teigiamai jo profesinei karjerai atsiliepė.

   8 0
   Atsakyti
 • L
  Logo 2021 gegužės 16 13:45:19

  O jūs ar žinote, kad Lietuva pirmavo Europoje pagal žmonių išsimokslinimą, o Pasaulyje 5 pagal vidurinį išsilavinimą įgijusių žmonių. Sovietmečiu net ir darbininkai žinodavo pagrindinius rašytojus, mokėdavo mintinai daugybos lentelę, visuotinai lankė kūno kultūros pamokas ir pan. Buvo panašaus lygio kai Suomijos. Labiausia pradėjo degraduoti sistema nuo 2000 metų, o labiausiai nuo 2009 m., Steponavičiaus rankelių ir galvelės.Dabartinis mokyklos valdymas lygiai toks pat, kaip lentpjūvės, ar prekybcentrio. O kaltos dėl švietimo atskirties ir prieinamumo yra savivaldybių tarybos ir merai.Savanaudiškumo ir korupcijos centrai.

  29 0
  Atsakyti
 • D
  Diana 2021 gegužės 16 13:36:42

  Kažkada Gabrielė Petkevičaitė Bitė pripažino, kad liaudies švietimas nepateisino lūkesčių. Daugelis išsilavinusių ir prakutusių nusėdo šiltose vietelėse ir pamiršo pareigą tautai ir tėvynei. Dabar tas pats - už sotesnį duonos kąsnį šokam pagal užsakovo muziką. Prisidengti galima mokslu, ekspertais, pažanga, naujom vertybėm. Cypiančius apie teisingumą, tradicijas, tėvynės meilę pavadinti žemo lygio neišsilavinusiais kaimiečiais iš berželių Lietuvos ir rekomenduoti susitvarkyti savo dvasios lūšnynus. Neminiu kitų gerai žinomų epitetų. 20 metų dirbau švietimo sistemoje, todėl galiu sakyti - supuvo, degradavo, nemyli nei vaikų, nei mokytojų, nei tėvų. O be meilės.... patys žinote. Išėjau, sunku kautis su vėjo malūnais. Galima sakyti, pabėgau kaip iš skęstančio laivo. Nesakau,kad gerai. Bet tenka atsižvelgti į savo galimybes, sveikatą ir pasirinkti.Žiauriai sunku mokykloje būti drąsiam, su savo nuomone ir vienišam. Kaip ir gydymo įstaigose ir kitur.

  28 0
  Atsakyti
 • T
  Tai kodėl mitinge 2021 gegužės 16 13:30:14

  Nei mažiausio priekaišto švietimo ministrei siugzdinienei bei Šimonytei, ar tos pavardės tabu?

  12 0
  Atsakyti
  • m
   mieli Lietuvos žmonės 2021 gegužės 24 12:38:08

   ne lietuviškas žodis ministras reiškia TARNĄ. Kieno tarną? Tautos ir niekieno daugiau. O dabar spėkit: 1. Kas lietuviams įdiegė mintį kad ministras - didesnis "ponas" už dvarininką, ar kolūkio pirmininką? 2. Kam ir kodėl pavojingas tautos raštingumas, ypatingai finansinis ?

   0 0
   Atsakyti
 • J
  Jo 2021 gegužės 16 12:16:50

  Su nostalgija prisimenu anksščiau mokyklas kai lietuva atgavo nepriklausomybe buvo šaunu bet ka dabar daro su mokyklom baisu ir visa tai.jankių nurodymu o mūsų valdančiūju rankom nu senio anūko boba turės savo mokyklas.

  28 0
  Atsakyti
 • T
  Taigi 2021 gegužės 16 11:45:39

  Ka ateje sovietai pirmiausia sunaikino-mokyklas ir mokytojus,kurie vieni pirmuju pamate Sibira.Dabar tas pat-sunaikink mokykla,sunaikinsi tauta.Liudna,bet ,deja,patys esame sau priesai.

  18 21
  Atsakyti
  • T
   To taigi 2021 gegužės 16 17:52:35

   Sovietai mokyklas kure, state ir berascius smetonos gadynes zmogelius i mokyklas siunte. Net vakariniu mokyklu pristate, kad vyresnio amziaus berasciai rasto ismoktu. Kaimuose pastate darzelius, mokyklas, bibliotekas, kulturos namus ir net namukus specialistams veltui dave. Uzklasine veikla vaikams organizavo. Vasaros poilsio stovyklas apmokedavo. Kaimu kulturnamiai net chorus, kapelas, teatro studijas savas vietiniu gyventoju turejo. Tu, "taigi", sakai, kad sovietai Sibiran isveze mokytojus, kad svietima sunaikint..., ple, ar tikrai durnas esi ar tik apsimeti? Smetoninej Lietuvoj jokio svietimo nebuvo, buvo tik ubagai , kurie kokiam plikbajoriui uz duona dirbo, o vaikai i medines klumpes sysiojo, kad kojas susisildyt, trys elementoriaus klases ir zasu ganyt. Tarp kitko sovietmecio svietimo sistema buvo auksciausio lygio. Kai po 1990uju emigravusiu lietuviu vaikai imdavo lankyt mokyklas uzsienyje, juos pora klasiu i prieki perkeldavo, nes zinios ju pranokdavo vietiniu mokinuku zinias

   21 3
   Atsakyti
  • >
   >To taigi 2021 gegužės 16 18:43:16

   Absoliuti tiesa, tik tiek, kad jei jau kam pavyko smetoninę mokyklą baigt (bet baigdavo mažai kas), tai žinios buvo labai geros, ypač patriotinis auklėjimas, Lietuvos istorija... O šiaip viskas, ką rašot - tiesa, sutinku.

   6 0
   Atsakyti
  • t
   to Taigi 2021 gegužės 16 20:37:09

   Issiaiskink pirma,kas,prisidenge tavo taip vadinamais sovietais ir sovietu santvarka,pirmi stovejo prie tremties i Sibira vairo ir dirigavo pirmu smuiku... Tik nepulk aiskinti,kad rusu tautybes zmones...

   9 0
   Atsakyti
 • L
  Lietuvos šansas 2021 gegužės 16 10:54:24

  Taip. Turime galimybę nustebinti planetą. Visiškai atsisakyti švietimo sistemos nedrįso niekas pasaulyje. Būsime pionieriais ir pavyzdžiu. Kokio gi durnumo reikia būti, kad leisti vaikams ir jaunimui leisti gyventi 12 metų kažkokioje mokykloje, dar nuo 5 iki 12 beprasmiškuose universitetuose, kada jau nuo šeštųjų gyvenimo metų galėtų siūti rūbus, gaminti avalinę ar internete mokytis gaminti narkotikus ir sprogmenis. Paaugusieji galėtų išnaudoti savo jaunystę ir išvaizdą kino ir pramogų pramonėje, ar tiesiog būti organų donorais. O svarbiausia - pagaliau išsivaduosime nuo tų brangiai kainuojančių nevykėlių dykaduonių, apsimetančių mokytojais ir likusios su tuo susijusios infrastruktūros.

  26 1
  Atsakyti
 • m
  manau 2021 gegužės 16 10:02:33

  reikia skubiai uždaryti tas pinigų siurbyklas. Visos žinios yra internete. O tuos dykaduonius, varyti dirbt į gamyklas.

  7 24
  Atsakyti
  • >
   > 2021 gegužės 16 18:45:13

   Tai tu pirmiausia ir varyk dirbti į gamyklas, ir savo vaikus, jei turi arba turėsi pasiimk, būtinai.

   8 1
   Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KONVENCIJA: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad vertinant dėl Stambulo konvencijos Seime tvyrančias įtampas yra akivaizdu, jog teikti konvenciją ratifikavimui šiuo metu būtų labai rizikinga.
 • EKONOMIKA: Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė įsitikinusi, kad Lietuvos ekonomika per COVID-19 pandemiją nenukentėjo, todėl valstybei reikėtų galvoti ne apie atsigavimą, o tolesnį augimą.
 • UŽSTATAS: Buvusiam koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui bus grąžintas 25.000 Eur užstatas, antradienį galutinai nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas.
 • VAKCINOS: Dabartinės vakcinos nuo COVID-19 sunkiai susidoros su omikron atmaina, o sukurti naują veiksmingą skiepą prireiks kelių mėnesių, JAV vakcinų gamintojos „Moderna“ vadovas sakė laikraščiui „Financial Times“.
 • MEDIENA: Valstybinė miškų urėdija pirmadienį skelbė, kad pasibaigus medienos pardavimo aukcionui 2022 m. pirmajam pusmečiui, matomas didelis medienos poreikis rinkoje – planuojamas 238 mln. eurų uždarbis.
 • DUJOS: Gamtinės dujos gyventojams, priklausomai nuo suvartojimo, nuo sausio brangs 27–36%.
 • ŪKIAI: Statistikos departamento išankstiniais duomenimis, ūkių skaičius Lietuvoje per 10 metų sumažėjo 34 proc ir labiausiai sumažėjo ūkių, turinčių 2–5 ha, 1–2 ha ir 5–10 ha naudojamų žemės ūkio naudmenų (palyginti su 2010 m. – atitinkamai 52, 48 ir 34 proc.).
 • IŠLAIDOS: Per „Juodojo penktadienio“ išpardavimų dieną (lapkričio 26 d.) „Swedbank“ klientai apsipirkdami interneto parduotuvėse šįmet išleido bent 7,6 mln. eurų ir palyginus su praėjusių metų „Juoduoju penktadieniu“, interneto parduotuvėse išleista suma išaugo 19 proc., o lyginant su analogiška 2019-ųjų diena – užfiksuotos 2 kartus padidėjusios išlaidos.
 • PLĖTRA: Antradienio rytą prasidės Lietuvos žemės ūkio rūmų tarybos posėdis, kuriame bus aptariamas visam kaimui ir žemės ūkiui svarbus klausimas – Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginis planas.
 • POLITIKA: Vertinant Lietuvos politiką Kinijos ir Taivano atžvilgiu, dabartinę Lietuvos poziciją palaikė 34% apklaustųjų, nepalaikė – 41%, o dar 26% neturėjo nuomonės.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar bijote naujos koronaviruso atmainos „Omikron"?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei Lietuvoje bus įvestas privalomasis skiepijimas kaip Austrijoje, kokie bus Jūsų veiksmai?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-3 +3 C

-7 +1 C

 

-2 +5 C

-6 +1 C

-4 +2 C

 

-1 +2 C

0-9 m/s

0-6 m/s

 

0-8 m/s