I. Šimonytė: savivaldybių, kuriose situacija blogėja, ugdymo įstaigos turės pereiti prie testavimonuotraukos (26)

2021 balandžio 07 17:57:00 Perskaitė 364

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad savivaldybių, kuriose į mokyklas sugrįžus pradinukams epidemiologinė situacija pablogėjo, ugdymo įstaigos turės pereiti prie kaupinių arba antigenų testavimo.

 

„Deja, yra savivaldybių, kuriose buvusi pakankamai palanki situacija nuo to sprendimo, kai buvo leista pradinio ugdymo mokykloms atsiverti be testavimo, yra pablogėjusi. Čia turbūt galėčiau paminėti Kauno miestą, bet taip pat ir kai kurias kitas savivaldybes“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė I. Šimonytė.

Premjerės teigimu, reaguojant į susidariusią situaciją savivaldybių, kuriose epidemiologinė situacija blogėja, ugdymo įstaigoms palikta laiko pereiti prie testavimo.

„Tai šiandieną Vyriausybės priimtas sprendimas yra toks, kad po atostogų, kadangi atostogos baigiasi greitai, šių savivaldybių mokyklos į ugdymą grįžta, tačiau savivaldybės turės savaitę pusantros pereiti prie kaupinių testavimo, jeigu ten situacija nepagerėja, ir tuomet veikti taip, kaip veikia Vilniaus mokyklos, taikant kaupinių testavimą arba antigenų testavimą, kurį taip pat galėsime pasiūlyti“, – sakė premjerė.

„Nes neatmesčiau, kad situacijos pablogėjimas tose savivaldybėse gali būti siejamas su ugdymo įstaigų atvėrimu“, – pridūrė ji.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net