respublika.lt

Gyventojų surašymas. Lenkai meta savo kortą - straipsnio komentarai:

 • Ar visi pamiršo? 2021 vasario 06 14:36:06

  Jau seniai mokslininkai įrodė, kad Lietuvoje lenkų nėra, yra tik sulenkėję lietuviai, kuriuos prieš karą be jokių įrodymų užrašė"lenkais". Kas norėjo būti lietuviu, tai turėjo įrodyti, kad jo tėvai ir seneliai buvo lietuviai, antraip - tu "lenkas"!. Konkreti mūsų laikų istorija; Vilniuje gyvenantis pilietis Juršėnas buvo vedęs lenkiškai kalbančią pilietę. Šeima išsiskyrė, sūnus liko su motina ir jis tapo Juršan. Štai ir "lenkas", pavardė "lenkiška"!

  3 1
 • › "Įdomu" 2021 vasario 01 11:19:30

  Užsirašyk, proszę Pana, lenku - gausi lenko kortą ir galėsi spjaudyti į chamus litwinus.

  12 0
 • Įdomu, 2021 vasario 01 11:14:49

  jeigu mano pavardė Žemkalnis-Landsbergis.Tai man užsirašyti lietuviu,vokiečiu ar žydu?

  15 0
 • › "Bus įdomu" 2021 vasario 01 10:56:26

  Labai pasistengus galima padaryti, kad Lietuvos titulinė tauta būtų... žydai. O kodėl ne?!

  15 0
 • Bus įdomu 2021 vasario 01 10:41:33

  Ar nebus tik Lietuvoje daugiau lenkų negu lietuvių?

  14 0
 • pritariu 2021 vasario 01 10:09:10

  "Išsilavinę žmonės matys, kad tai tiesiog „feikas", beprasmis dalykas, todėl nematys prasmės dalyvauti tokiame renginyje" "Kitas dalykas - politinis aspektas. Prie anketų labiau jungsis ir savo ideologines nuostatas ( lytinę tapatybę ar dar ką nors) norės pademonstruoti" Ne tik lenkai nores parodyti savo statistika

  12 0
 • > "Keista" 2021 vasario 01 09:47:50

  O iš kur Lietuvoje atsirado lenkai? Kada buvo masinė Lenkijos gyventojų emigraciją į Rytų Lietuvą? Viduramžiais? Netiesa, nes LDK įstatymai neleido Lietuvoje įsigyti žemės bei kito nekilnojamo turto atvykėliams! 1920-aisiais metais? Sutinku, bet po karo visi iš Lenkijos į okupuotą Rytų Lietuvą atvykę kolonistai visi kaip vienas grįžo į savo istorinę tėvynę Lenkiją. Tai iš kur čia tie lenkai? Gal kalba eina apie kadaise sulenkintus vietinius gyventojus lietuvius bei gudus, o taip pat po karo į Lietuvą atvykusius ir užsirašiusius lenkais baltarusius? Ir iš tiesų - panowie Bubnel (Būbnelis), Dedel (Dėdelis), Gaidis (Gaidys), Kiszkel (Kiškelis), Krepsztul (Krepštulis), Wojsznis (Vaišnys) ir t.t. yra patys tikriausi lenkai!!! Ir dar. Apie tai, kokia titulinė tauta dominavo tam tikroje teritorijoje, aiškiai parodo vietovardžiai: Dainowa (Dainava), Deguti (Degučiai), Pogiri (Pagiriai), Ponary (Paneriai), Soleczniki (Šalčininkai), Troki (Trakai) ir t.t. Taigi...

  18 2
 • Keista, 2021 vasario 01 09:07:24

  ,,Tradicinės'' partijos nutarė,kad pase nereikia nurodyti TAUTYBĖS .Dabar ,,VERKIA'' ,kad lenkai nori sužinoti kiek jų yra. Jeigu po surašymo,net tokio dalyko,kiek Lietuvoje gyvena lietuvių nesužinosime,tai tikrai ...PARODIJA ne surašymas. Nors prie to reikia priprasti,juk valdžią išrenka tie 40% rinkėjų,kurie aiškina ...taigi girdėjau per radiją televizorių,o ten ...NEMELUOJA.

  13 3
 • zeka 2021 vasario 01 08:50:45

  Iš viso labai keistai atrodo tautiniu pagrindu sukurta partija. Belieka sulaukti žydų laisvės unijos arba rusų teisingumo partijos. Pagal demokratijos tradiciją partijas vienija įsitikinimai ir politiniai siekiai. Pabandykit sukurti kokioj Rusijoj arba Lenkijoj lietuvių nacionalinio pasididžiavimo partiją , pažiūrėčiau kaip ilgai valdžia pėdskotusių su tokiu dariniu. Pas mus gi galima viskas , ti lietuviai , kai durneliai viską turi ištoleruoti.

  11 3
 • taip tai taip ,ale... 2021 vasario 01 00:36:11

  o kodėl lenkų bendrija mano,kad turi teisę Lietuvoje daryti gyventojų surašymą pagal tos lenkų bendrijos "muziką". Tai neteisinga. Lenkijoje tikrai nieks neleidžia to daryt nei vokiečių ,nei baltarusių ,nei ukrainiečių ,nei lietuvių ...bendruomenėms. Nes bet kurios valstybės gyventojų surašymo duomenys ,statistika yra pagrindas konkrečios valstybės politiniams uždaviniams suformuoti ir vykdyti .Šiaip ,tai tikrai būtent lenkų seimeriai pasiūlė labai gerų dalykų socialinio teisingumo atmosferai sušvelninti. Ypač kvailai šiuo aspektu atrodo dabartinės valdžios trubadūrai . Ir jie ,deja , toliau su niekuo nesiskaitydami , kala paskutinius vinis į Lietuvos valstybės karstą . Vien ko verti išsidirbinėjimai prieš Lukašenką , Putiną - juk tai tiesiog iš esmės kasama po Lietuvos valstybingumo pamatais. Kaip prie tokios politikos žmogui gint lietuvybę nieks nepagalvojot? Kuo remtis?

  14 3
 • < < Nuomonei 2021 sausio 31 23:31:07

  Nepaminėjote svarbiausio lenkų frakcijos net tris karus siūlyto įstatymo dėl KGBešnikų išviešinimo! Ir visus tris kartus konservliberalai sužlugdė įstatymo priėmimą.Tai balsavimo korteles ištraukinėjo,tai balsavo PRIEŠ. Lietuvai šis įstatymas (užslaptinimas 100 m.(25-75) labai svarbus.Rinkėjai matys ,kurioje partijoje daugiausia kalaborantų.ES visos buv.sovietinės respublikos tai padarė. Įdomu,kodėl gerb.Garšva ir kiti konservliberalų remėjai apie tai nerašė ,nesiskundė prezidentūrai ar dar kur nors?

  10 0
 • Nuomonė 2021 sausio 31 23:11:36

  Pritariu p.Rubavičiui, kad toks surašymas ,kokį organizuoja SD - yra tikra PARODIJA. Labai teisingai Lenkų bendruomenė daro, kad Rytų Lietuvoje organizuos gyventojų surašymą. Lenkų krikščioniška frakcija Seime, su p.Tomaševskiu priešakyje, imdami pavyzdį iš Lenkijos, pasiūlė daug gerų įstarymų, dėl SKURDO MAŽINIMO Lietuvoje.Jie tik dėl to jungėsi su valstiećiais į koaliciją.Štai jie: 1.Vaiko pinigai (kuriuos garšvų bendraminčiai jau nori atimti,jei vaikas nelankys darželio). 2.Pensijų didinimas (per 2016-2020 m.m.pensijos buvo didinamos šešis kartus) 3.Nemokami kompensuojami vaistai senjorams. 4.VRM ministrė R.Tamošūnienė net trečią savo darbo dieną pasirašė įsaką dėl NEMOKAMŲ asmens dokumentų išdavimo pensininkams ir moksleiviams. 5.Padidino nemokamų studijų skaičių. Pedagogų studijas padarė visai nemokamas.(Deja, dabartinė konservliberalų ministrė pasakė,,kad skaičius 2021m.jau bus mažinamas).

  11 3
 • Gustavas 2021 sausio 31 22:15:37

  Labai teisingai pastebi Kazimieras Garšva ir Vytautas Rubavičius.Ačiū teksto autorei Irenai Babkauskienei. Ar mūsų valdžia kada nors pajudins pirštą šiuo klausimu, ar dar giliau galvą į smėlį įkiš. Lenkai ne žydai, galėtu nors kiek pabart.

  12 4
 • sanoj, 2021 sausio 31 21:42:46

  Aš Vilniuje nuo 1965 m, pats esu iš Vilkaviškio. Teko mokytis ir dirbti kartu su lenkais, rusais ir kitų tautybių žmonėmis. Viskas buvo gerai, visi puikiai sugyvenom. Visas šitas vajus vyksta politikų liežuviais, nes visi mes pasiliekame žmonėmis. O politikai, iš vienos ir kitos pusės taip kelia savo reitingus, atidirbinėja soroso pinigus.

  16 2
 • Iš šono 2021 sausio 31 21:04:29

  Betgi tie lenkų surašinėtojai gali paklausti žmonių: Ar norite, kad čia būtų Lenkija? O po to -Donbasas...

  13 6
 • Pričkus 2021 sausio 31 21:02:07

  Trumpai ir aiškiai Lietuvos valdžia turi nutraukti lenkų savivalę Lietuvoje. Jieturi būti pastatyti į vietą ir suprasti gyveną Lietuvoje, o ne Lenkijoje. Tarp kitko siena su Lenkija yra atvira!

  13 9
 • prie to 2021 sausio 31 20:49:19

  ir einama lenkai niekada nesutiks kad jiems vadovautu cholopai ypac turint toki uznugari o mes kaip visada parodysim kokie mes liberalus ir globalistai nes daug kas kaip ir rinkimuose nepildys tas lenteles o va ta isverstaskure ir prisitaikeliu publika kuri ispazysta liberalglobalistine ideologija pagal komanda uzpildys tas anketas o cia ir pasirodys visokie soctyrimai kurie parodys kad liberaldemokratu Lietuvoje didziulis procentas kaip visada nutylint kiek zmoniu dalyvavo pildant anketas nes ir dabar po rinkimu juk tyli kad liberalai tik keliems procentams rinkeju atstovauja t.y mazumai

  11 0
 • užjauskime lenkus 2021 sausio 31 20:16:12

  Vilniuje daugybė pastatų pastatyti brolių lenkų.

  7 15
 • Panasu 2021 sausio 31 19:35:40

  Kad kai kuriems zydams buvo patogiau tapti lenkais

  8 6
 • Klausimas 2021 sausio 31 19:06:46

  Jei mano nei tėvai, nei seneliai, pvz., nebuvo žydai, o aš pareikšiu, kad esu žydas, tai aš jau būsiu žydas?!... Taip ir su tais "lenkais ant Lietuvos" - iš kur jų dabar čia tiek atsirado, kai po karo visi iš Lenkijos į Lietuvą atvykę kolonistai grįžo į Motiną-Tėvynę Lenkiją?!... Panowie Bubnel, Dedel, Gaidis, Krepsztul, Wentis, Wojsznis ir t.t. ir t.t. - patys tikriausi lenkai!!!

  19 7
 • Zigmas 2021 sausio 31 18:56:50

  Lietuvoje turi lietuviai gyventojų surašymus daryti, bet ne kolorado juostelių nešiotojai. Nepasitikiu jais, jie turi savų interesų.

  16 12
 • KAD 2021 sausio 31 18:16:10

  Lietuvoje jau lietuviu nedaug ir like-juk mes savos tautybes zmoniu nemylim- nuolatiniai kvietimai ukrainieciams,baltarusiams ir kitoms tautybems.SAVA TAUTA MUMS NERA BRANGI-JI STOVI EILUTEJE DARBO BIRZOJE,O I SALI PLUSTA KITATAUCIAI IR UZIMA DARBO VIETAS.Esam ,,protingi,,mokam tinginiams sitokius pinigus,o jie stovedami iskaitoje prakaitoja statybose,pas ukininkus ir kt.uzsidirba be jokiu mokesciu atskaitymo.Lietuva jau nebera valstybe tik jos parodija-nes seimui rupi tik savi interasai- pasikelti algas,gauti masinas,didintis kitas ismokas.Iki ko nusivaziavom.Kas galejo pagalvoti,kad sitaip nevykusiai bus valdoma musu salis,kai valdininku galvose tik tai kaip cia pasipelnius is valstybes biudzeto kuo daugiauIr tai prasideda nuo seimo-mat jie ir surasyma praves kazkaip imantriai,o kiek ten bus tos teisybes tai jiems visai nesvarbu.Net sovietiniu metu buvo dirbama atsakingiau.

  19 0
 • Lenkija- valstybe 2021 sausio 31 18:06:10

  Lietuva- poligonas ES.

  18 4
 • Tiesiog 2021 sausio 31 17:20:34

  vieninteliai Lituvos lenkai zino,kas jie yra,ko jie siekia ir kas jiems reiksminga.Is Lenkijos valstybes ir jos pasiekimu reikia mokytis,mokytis ir dar karta mokytis.Diasporos turincios savo tautybiu valstybes ligiuojasi i jas,ju pasiekimus ir bando judeti i prieki.Ta Wilno krasto lenkai ir daro.Jie ir sovetu laikais buvo kitokie,palaike rysi su tevynainiais,keliavo,prekiavo palaike Walensos Solidarnosc.Amzinas murkdymasis nesvariu burbulu putose ir melu juroje ,panasu,jiems kelia jau ne tik pajuoka,bet ir pykti....Ko gero kiekvienai,save gerbianciai tautinei mazumai pravartu zinoti savo diaspora ir jos skaiciu.Tai demokratijos credo..ir nesuniveliuoto isgyvenimo teise......

  17 4
 • nukritau iš juoko! 2021 sausio 31 17:19:58

  "...Mes norime žinoti, kiek mūsų yra, kiek žmonių save laiko lenkais. Turint tokius skaičius bus lengviau organizuoti koncertus, festivalius, kitus renginius lenkų bendruomenei..." Nu bendrapiliečiai lenkai, neugi neradot rimtesnio argumento. Man visada būna keista, kaip primityviai pasiteisina veidmainiai. Jie net nepasivargina meluoti įtikinamai. Kaip politikai.

  18 14
 • ... 2021 sausio 31 17:14:19

  Tuoj nebus ko surašinėt, galima bus su kalkuliatorium suskaičiuot.

  18 5
 • senis 2021 sausio 31 16:55:48

  lenkai, net ir gyvendami Lietuvoje, yra Lenkijos valstybes dalis, jie puikiai mato ir to neslepia nuo kitu, kad Lenkijojos gyventojai yra savo valstybes pilieciai, o Lietuvoje gyvenantys zmones yra fasistines diktaturos baudziauninkai. Lenkai nori padaryti normalu surasyma, o lietuviu fasistines virsuneles smulkintis nelinke. Paims duomenis is sodros, is registru centro, is lgbt sajungos, is Lietuvos uzsislaptinusiu kgbistu stabo, kazkodel tai vadinamo LRT tv, viska sumes i maisa, papurtys, kiek jiems reikes, suskaiciuos, taip ksip reikes ir paskelbs baudziauninkams. Skaiciuoti fasistai moka jau nuo prezidento rinkimu, kai rinkimus lsimejo Prunckiene, o suskaiciavo, kad laimejo Adamkus-Fermeris. Arba, paskutiniai rinkimsi i seima. Rinko zmones valstiecius, o fasistai pasiskyre konservatorius. Nepriprast.

  25 6
 • Robertas Kaimietis 2021 sausio 31 16:38:32

  Teisingai daro.Mes savo kaime irgi savarankiškai ,be valdžios pagalbos,susirašysime.

  16 1
 • Toronto Lietuvių bendruomenė 2021 sausio 31 16:08:37

  Pagarba gerbiamiems Kazimierui Garšvai ir Vytautui Rubavičiui...Mes už lietuvybės palaikymą ir išlaikymą. Laikykitės, broliai, ir Kanadoje lenkai garsėja savo įžūlumu. Vaidina labai tikinčius, o daro kiaulystes.

  19 13
 • Kaunas 2021 sausio 31 15:17:21

  Teisingai ,turi patys.Nes lietuviai apgaus,kaip per rinkimus.

  35 8
Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SUTEIKĖ TEISĘ: teisė gyventi Didžiojoje Britanijoje suteikta 97 proc. ES piliečių

 • IŠSIVERŽĖ UGNIKALNIS: ketvirtadienį Indonezijos Šiaurės Sumatros provincijoje esantis Sinabungo ugnikalnis išmetė pelenų stulpą į maždaug 1,5 kilometro aukštį.
 • PIRMOJI: Kaune įvykdyta pirmoji žmogžudystė šiais metais - sulaikytas 34 metų vyras, sunkiai apgirtęs, nužudęs 63 metų senolį.
 • DEGĖ KRANAS: šiandien paryčiui Klaipėdoje ugniagesiai skubėjo gesinti neįprastą gaisrą - apie 3.50 val. gautas pranešimas, kad pačiame miesto centre, Priešpilnio gatvėje, dega bokštinio krano kabina.
 • INDONEZIJA: Trys žmonės žuvo, o dar penki laikomi dingusiais, kai purvo nuošliauža užgriuvo darbininkus nelegalioje aukso gavybos vietoje Indonezijoje, Centrinio Sulavesio provincijoje.
 • KELIUOSE: ketvirtadienio rytą eismo sąlygas Joniškio, Švenčionių, Trakų, Šalčininkų ir Alytaus rajonuose sunkina plikledis, slidžių kelių ruožų yra visuose keliuose.
 • LAISVĖJA: nuo ketvirtadienio įsigalioja Vyriausybės nutarimas atlaisvinti ribojimą tarp konkrečių žiedinių savivaldybių, švelninama kaukių dėvėjimo lauke prievolė.
 • VAKCINA: Jungtinėje Karalystėje (JK) pirmoji vakcinos nuo koronaviruso dozė jau sušvirkšta daugiau nei 18 mln. žmonių.
 • ŽEMĖS DREBĖJIMAS: trečiadienį prie pietinės Islandijos pakrantės įvyko 5,5 balo žemės drebėjimas.
 • RIZIKA: Policija praneša, kad pastebėjo riziką dėl nutekintų „CityBee“ klientų vairuotojų pažymėjimų
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar kunigai dar turi teisę palaikyti tradicinę šeimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar jau skiepijotės nuo COVID-19?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+8 +11 C

 +3 +4 C

 

 +4 +5 C

+4 +5 C

 +3 +4 C

 

   +1 +2 C  

0-5 m/s

  0-6 m/s

 

0-6 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2146 PLN - 4.5178
RUB - 89.4919 CHF - 1.1029
GBP - 0.8603 NOK - 10.2483

Nuorodos