Gyvenimas atrodo geresnis tik kas trečiam lietuviui

2014 balandžio mėn. 22 d. 09:07:01 Perskaitė 1386

Du trečdaliai - 64 proc. - Lietuvos gyventojų mano, kad reikalai pastaruoju metu Lietuvoje iš esmės krypsta į bloga ir tik kas trečias (34 proc.) mano, kad gerėja. Dar 2 proc. gyventojų savo nuomonės šiuo klausimu neturi.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu kovo 24-31 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, per kovo mėnesį pesimistiškai nusiteikusių gyventojų padaugėjo 3 proc. O lyginant su praėjusių metų kovo mėnesiu neigiamai vertinančių padėtį Lietuvoje padaugėjo 10 procentinių punktų. Sociologai nurodo, kad didesni optimistai, - tie, kurie mano, kad reikalai greičiau gerėja, nei blogėja, - yra jaunimas iki 30 metų, didmiesčių gyventojai, respondentai, turintys aukštąjį išsilavinimą, studentai ir moksleiviai, specialistai ir tarnautojai bei vadovai, gyventojai, kurių šeimos pajamos viršija 2500 litų per mėnesį.

Labiau už kitus dabartine padėtimi šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai, turintys vidurinį išsilavinimą, bedarbiai, pensininkai, gyventojai, kurių šeimos pajamos mažiausios - iki 1500 litų per mėnesį.

Parengta pagal dienraštį „Respublika“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net